Skocz do zawartości

Witaj na forum skupiającym największą społeczność astronomiczną w Polsce - Astropolis.pl
Zachęcamy do rejstracji, dzięki której uzyskasz dostęp do wszystkich funkcji Astropolis.pl. Po tym, jak założysz swoje konto i zalogujesz się do systemu będziesz mógł zakładać wątki, odpowiadać we wszystkich tematach, oceniać posty innych użytkowników, a także korzystać z rozbudowanego systemu komunikacji między użytkownikami. Jeśli masz już swoje konto, zaloguj się tutaj - w przeciwnym wypadku zarejestruj konto - za darmo - teraz!

Aktualizacje statusów


Zdjęcie

Gajowy

Jak rozmawiać z gminą w sprawie zanieczyszczenia światłem? Pamiętam, że ktoś coś o tym pisał...
mar 21 2017 02:59
 • Tucznik - zdjęcie
  Tucznik
  Zależy co chcesz osiągnąć. Jeśli chcesz zmienić rodzaj oświetlenia to musisz formalnie o to wystąpić do gminy, czyli wypełnić odpowiedni wniosek o renowację, wymianę oświetlenia. Oczywiście dobrze jest wniosek umotywować, najlepiej argumentami ekonomicznymi.
  mar 21 2017 10:52
 • Gajowy - zdjęcie
  Gajowy
  W tej chwili dopiero projektują oświetlenie - chyba idealny moment. Raczej z niego nie zrezygnują, więc jest walka o jak najmniej inwazyjne oświetlenie. Stąd szukam materiałów merytorycznych i doświadczeń osób, które miały już do czynienia z takim tematem.
  mar 21 2017 11:31
 • Tucznik - zdjęcie
  Tucznik
  Nie znam dokładnie przepisów szczegółowych, ale decyzja o budowie oświetlenia została podjęta jakąś uchwałą. Te zazwyczaj podlegają konsultacją społecznym, zaskarżeniom, odwołaniom, zmianom i całej reszcie procedur administracyjnych. Jeśli już projektują oświetlenie to zapewne na podstawie jakiś wytycznych zawartych w przetargu. Nie znam sprawy ale może być tak że już nic nie zdziałasz bo etap konsultacji minął, a zimna specyfikacji zamówienia na projekt w czasie jego realizacji nie wchodzi w...
  mar 21 2017 12:41