Skocz do zawartości

jak wam sie podoba?


kamil444

Rekomendowane odpowiedzi

Czy dobrze zauwazylem ze "cela" lustra glownego to wysuwana szuflada?

 

owszem zrobilem taki patent. cela bedzie wsuwana i "dokowana" na szybkozlaczkach typu click. zlaczki beda mialy regujacje dlugosci czyli bedzie mozna wyregulowac cele co do glebokosci wsuniecia. patent powstal z czystego lenistwa i niecheci przykrecania tych wszystkich rurek miedzy celami. juz wczesniej planowalem ze teleskop na wypady za miasto bedzie transportowany w calosci na samochodzie ( dokladniej na dachu w specjalnym pokrowcu) czyli tak - przyjezdzam sciagam "golego" telepa, wyciagam z auta szuflade robie click i gotowe ( nie za bardzo fantastic?) na dalsze wyjazdy mozna go rozebrac na czesci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

w zmontowanie tego wozka w taki sposob, zeby nadawal sie do jazdy, byl bezpieczny dla dziecka i zeby choc troche nie przypominal zwyklych taczek wlozylem wiecej pracy niz w ta suszarke! to nic, ze koszt wykonania znacznie przekroczyl koszt zakupu gotowego wozka a w czasie w ktorym jechalem na brzeszczocie, pilniku i spawarce moglbym zarobic po godzinach w robocie wor pieniedzy. :szczerbaty: ale warto bylo bo widze, ze chociaz jeden zauwazyl to co naprawde wartosciowego bo reklama dziala (suszarke specjalnie umiescilem na pierwszym planie bo to bardzo tani rzucajacy sie w oczy efektownie wygladajacy gadzet) tak wiec Astro jesli jestes gotowy wplacic zaliczke* w wysokosci 1500 zl* i czekac ok 8 mies. moge podac nr. konta.

 

*zaliczka dla 10% wartosci sprzetu.

*kwota zaliczki dla 4 szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wózki już mi sponsorzy obiecali :D wiec na razie nie kupię u ciebie.

Ale ta szuszarka holernie mi się podoba . :Salut:

Ja też do takiej się przymierzam ale z lustrem 350 mm - kocham ten rozmiar. :rolleyes:

 

Gratulacje :Salut: , czekam na dalsze prace. Rób fotki i wszelkiego rodzaju notatki, to wielu ludzi będzie mogło z tego skorzystac, że o mnie nie wspomnę :D .

 

Jak raz zobaczyłem niebo przez tego telepa to się zakochałem w dużych lustrach.

6nbtznnc8egarrbg.jpg

Pozdr :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbig , nie chciał bym tu psuć tematu kamilowi444, ale jesli sie nie obrazi to dwa slowa o telepie przez który lookam. Jest to jedna z perełek PTMA w Warszawie. Stoi sobie i obecnie marznie na dachu PTMA , gdzie jest schowany w pokrowcu. Kiedy mam przyjemność go rozbierać lub ubierać z panem Romanem Fangorem a właściwie przez niego lookać to mi się ciśnienie podnosi i nie mogę sie chwili doczekać kiedy mnie do drabiny dopuszczą i wtedy moja miłość katolika sie kończy :angry: zwłaszcza jak jest do niego dluga kolejka a tak często niestety bywa. Żeby nie przedłużać tekstu zapodaję ci linka, co ja o nim mogę powiedzieć :rolleyes: to jest miłość od pierwszego wejrzenia, a zobaczyłem go po raz pierwszy na fotkach dotyczących PTMA . pozdrawiam serdecznie ciebie i Promila czyli Jarka - jak tam wasze wspólne lookanka ?

 

zobacz tu http://ptma-warszawa.astronomia.pl/tn350.htm.

 

 

 

 

ps, Kamil twój sprzęt zapowiada sie nieźle :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz Astro 350 to tez moje marzenie ale, jak pomyslalem na poczatku mojego projektu, trzeba mierzyc sily (koszty) na zamiary. jak wiadomo roznica w wykonaniu teleskopu 270 a 350 mm. jest w zasadzie roznica w cenie samych zwierciadel a jaka to roznica, to kazdy moze sobie sprawdzic. dla mnie roznica w cenie jest zbyt wielka

Edytowane przez kamil444
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie tez . Nawet same krazki szkla na lustro i matryce byly 4 razy drozsze niz na 235 mm .

Choc warto pomarzyc .

270 mm to bardzo duzo i 350 az tak wiecej pokaze . :Beer: Duzo wazniejsza mobilnosc i wyjazdy pod ciemne niebo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z szufladą na lustro jest najlepszy jak imożna wymyślić. Ja raczej jestem leniwy i podoba mi się pomysl suszarki :D - chciałem powiedzieć telepa nie koniecznie rozbieralnego, tylko go na dach samochodu myk , albo do kombiaczka i za miasto. Tam w kilka sekund na powietrze lustereczko pyk do szuflady i jedziemy z tym koksem - o ile nie trzeba będzie studzić lustra.

 

Mam nadzieję że pochwalisz się caloksztaltem.

 

Podczes powiekszania zdjęć zauważyłem jeszcze jedno- trzymasz wysoki poziom wykonania ( sklejka ,otwory , lakier zaokraglenia) albo jestes taki zdolny albo ci to ktoś zrobił-przyznaj sie kamil :D

 

pozdr :Beer:

telep5_1_.JPG

Edytowane przez astrokosmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie jest kilka wazniejszych spraw do wykonania. znajomi spece od serwisowania obrabiarek CNC wstepnie wyrazili zainteresowanie uposazenia telepa w sterowanie'' stepperami'' w 2 osiach (ich mocna dziedzina sa trojfazowce sterowane falownikami duzych mocy z pozycjonowaniem na enkoderach ale krokowce nie sa im obce) jest popmysl na wykonanie po znajomosci tanim kosztem ''po czesciach'' sterownika oraz drivera na 2 motory bipolarne wraz z krancowkami do zapodania zerowania osi (set point) z mobilnym zasilaniem. na razie nie wiem dokladnie na jakiej zasadzie bedzie to dzialac bo temat jest w fazie koncypowania. a tak ze spraw przyziemnych to na ten czas pracuje nad pajaczkiem oraz wyciagiem ale klecenie wyciagu chyba sobie podaruje i zakupie gotowca, poza tym lezy mi na watrobie lozyskowanie podstawy, mocowanie zwierciadla wtornego i takie tam duperele. na razie brak fotek bo szkoda robic gownianych zdjec, nie lubie palic sie ze wstydu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra astro przejzales mnie :szczerbaty: teraz wyznam cala prawde B) moja reka, ktorta brala udzial w calym tym patencie w dlubaniu tej sklejki ograniczala sie jedynie do stukania w klawisze klawiatuty i pisaniu programu w formacie dwg (plik do tworzenia programow sterowania wektoroewgo frezarki numercznej CNC hi,hi ) jest jeszcze kilka tajemnic otoz, to co widac na zdjeciach jest projektem nr. 02. pierwszy patent, jak go nazywam, powstal z zwyklej plyty wiorowej #16mm dla dopracowania szczegolow programu obrabiarki oraz rozplanowania przestrzennego elementow dla oszczednosci marterialu. jesli dobrze przygladniesz sie tzw. kolysce na pewno zauwazysz cieniutka linie po srodku. kolyska sklada sie z dwoch czesci, gdzie laczona jest na pioro, pierscienie celi wtornej tez zrobione sa w 2 elementow - polokregow laczonych na pioro a otwory odciazajace zfazowane sa na calym obwodzie na g.l 3mm. taki sofcik dla przyjemnosci :szczerbaty: teraz czuje ze was okrotnie oszukalem z ta ciezka praca. prosze o pozadne baty :whip:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil nie bądź taki skromny :D to twoj projekt i to twoje dzielo, a ze ktoś to musi wykonac to inna sprawa liczy się efek końcowy i to że to ty jesteś tu kierownikem zamieszania. Ten twoj telep coraz bardziej mi sie podoba.

 

Moje propozycje na dziś : pąjaka zrób takiego http://www.teleskopytaurus.pl/opis.html#pajak , a wyciąg kup ot co. pozdr :Beer:

 

PS. ja robię podobnego pąjaka tylko zamiast półokręgu ćwiartkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.