Skocz do zawartości

Cykl spotkań z astronomią w Toruniu


sp2ukx

Rekomendowane odpowiedzi

dżizas mam Pl 6mm soligora i o ile się dowiedziałem - ma w sumie nie jak podaje producent 6mm

tylko 7,7 mm :helo:

weź tą 4kę ze sobą - będę miał już x 187 (o ile producent nie ściemnia znowu :lol: )

i do tego barlow x2

wreszcie zmasakruje moją tubę :) a nawet lepiej przekroczę barierę dźwięku i światła więcej niż x2 średnica (x300 u mnie) żadne lusterko newtona nie wytrzyma :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście ten okular również nie ma dokładnie 4mm tylko 4,2mm (czy coś koło tego). Dokładnie nie pamiętam ale gdzieś na forum jest dyskusja na temat tych okularów. Na zachętę Ci napiszę, że trzeba okular w oczodół wetknąć aby coś zobaczyć. Ale ja nie obiecałem, że będzie łatwo i przyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba to przyznać

nie robimy niczego dla przyjemności

:ha::ha::ha::ha::ha:

nikt nie mówił że będzie łatwo ...

że niby mamy widoki zapierające dech w piersiach

niech zwykły szary człowiek stanie na obserwach przy -15 stopniach C

:blink::ha::banan:

 

p.s. a to szare to co to ??

Wielka Galaktyka Andromedy!!

eee takie małe szare?? ...

:ha::ha:

Edytowane przez Tadeopulous
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam toruńskim kolegom o poniedziałkowym spotkaniu - 16.30 w Niebie, celem wstępnego poszerzenia kanałów percepcji . Wszyscy chętni mile widziani, oczywiście również zamiejscowi. O godz. 18.00 jest wykład mgr Marty Pułeckiej z Centrum Astronomicznego M. Kopernika PAN pt. " Wszechświat molekuł". Po wykładzie, mam nadzieję w powiększonym gronie, powrót do Nieba i swobodna dyskusja ze wspomaganiem :Beer: Oczywiście nie wykluczam, że o tej porze nie będzie już dla nas miejsca w Niebie i wylądujemy Pod (Upadłym) Aniołem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak cziken :ha: ekhmmmm skrzydła pod upadłym aniołem

a tak na serio - zadzwoniłem do kogo się dało (spoza tegoż forum) i praktycznie 0 odzewu :Salut:

jedyna nadzieja - jak na razie to Pięciu Wspaniałych z Torunia przeciwko Tebom

albo inaczej mówiąc

Powiedzcie w Sparcie że Pięciu Wspaniałych zatrzymało Słońce ruszyło Ziemię :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale o szo chodzi??

Lampka i Ja, Piotr i Bzyk i Michał - tych 5ciu szczęśliwców ocali Astro w Toruniu

:banan:

a tak na serio - zobaczymy co się będzie działo

jest na 5ciu niesamowitych ludzi - inni jak Rafalski propagują astro wśród plebsu / astro-mugoli

jedyna nadzieja

połączyć siły

dać odpór

wygrać

with the all livings odds

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wrzucić

w gorące otchałanie

teleskop ...

jeden z okularem by wszystko zobaczyć

jeden z barlowem by wszystko obaczyć

jeden z naglerem by wszystkimi rządzić

jeden by w mgławicach wszystko obaczyć

jeden by w mgławicach rządzić

jeden by Lantanami rządzić

W mgławicy Orion

gdzie zaległy orthoskopy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaiste nie dane mi było tym razem ambozji piwnej w gronie tak szlachetnym zakosztować!

Azali chmury jakoweś wezbrawszy się nad mą głową, czynic złe czary poczęły, co skutek ten paskudny przyniosło, aże tzw. trudności obiektywne jako te kłody pod nogi me padły, nie dając mi tej uciechy wśród wspaniałej kompaniji trunków zacnych czar kilku wychylić.

Tuszę, iż zabawa była przednia, i chociaż niekontent będąc wielce z tak nieprzychylnego obrotu sprawy, duszą swą z waszmościami byłem, jako bym sam pianę znad czarki złotym płynem wypełnioną spijał.

 

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

azaliż nie omieszkaliśmy nie jednego czy dwóch pucharów za zdrowie Waszmości wychylić

przeto prawię iż wykład był - ciekawym go nawet znalazłem

jednakowoż Waćpana persony zabrakło i dlategoż niepełen jestem po tych kilku pucharach złocistego trunku

przez niewiernych piwem nazywanym

obawy me spełniły się

jeno w nas nadzieja

jeno my stoimy za astronomiczną wiedzą

my to ostatnia nadzieja białego człowieka w mieścinie Toruniem nazywanej :ha:

a tak na serio - było nieźle - ale IMHO brakuje ducha astro w naszym mieście

żałość zalewa serce przeto gród kopernikowy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.