Skocz do zawartości

Koniec "tego dobrego" w Toruniu?


sp2ukx

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Miło, że się odzywasz.

Ja mam stały zestaw podróżny ETX-70. Od biedy i Skyluxem można podróżować przez Galaktykę. Myślałem kiedyś, że MTO będzie takim "podróżnikiem", ale na początku odrobinę się rozczarowałem jakością obrazu. Niestety miał całkiem spory astygmatyzm i do tego obraz mu się rozdwajał. Już byłem bliski sprzedania go, ale sprawa nie dawała mi spokoju i wczoraj rozkręciłem go do rosołu i skręciłem wszystko do kupy, zachowując szczególny umiar przy dokręcaniu zwierciadła głównego. No i astygmatyzmu już nie ma, a obraz jest ostry i nie rozdwojony. Lustro było za mocno dokręcone. Oczywiście poważne testy zrobię na gwiazdach, jak tylko się pojawią. Ale obrazy bardzo dalekich (25 km) świateł są bardzo ładne i ostre. Może więc wrócę do pomysłu poważnego zajęcia się MTO. Muszę dorobić złączkę do statywu teodolotowego i jakieś obejmy do montażu od Skyluxa.

Jak będzie szansa na lepszą pogodę moglibyśmy się spotkać w gronie toruńskim i poobserwować odrobinkę. Nie wykluczam wypadu do Dobiegniewa, ale to musi być pogoda na mur. Teraz tam jest jeszcze trudniej wjechać. Byłem tam służbowo tydzień temu i nie dało się nawet pod bramę dojechać. Śniegu było jeszcze więcej niż ostatnio.

A przy takiej pogodzie jak teraz, jakieś piwko może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę chytrze, jak by taka kanapka smakowała: montaż od ETX-70, tuba - właśnie MTO. Z tego co pamiętam, pomiędzy ramionami było jeszcze trochę miejsca, tylko nie wiem ile ma MTO "w obudowie".

Ech, przez ten brak pogody to człowiek tylko wymyśla...

A piwko? Jak najbardziej. Jak by co, jestem np w niedzielę cały dzień w domu i prawdopodobnie w sobotę też (potwierdzę to w piątek), żona w łykend w pracy, daleko do siebie nie mamy, więc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.