Skocz do zawartości

MT-800 vs. Meade LightBridge 10"


Kacpik

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam teleskopu do DS. W podobnej cenie znalazłem doskonale znanego na forum

Soligora MT-800 na montażu paralaktycznym i "Meade" LightBridge 10" na Dobsonie.

Wiem, że to dwa inne montaże i inne powierzchnie lustra ale...

Moje pytanie do Was co brać? Który lepszy dla początkującego amatora?

Nie wiem, czy moje typy są trafione, może coś innych firm? (ewentualnie proszę o linki)

pozdawiam

Kacper

 

Ps. Mam nie używany montaż Astro3 - może da rade zamontować na nim OTA

MT800 i załatwie temat mniejszym kosztem? np. Darek sprzedaje MT800 OTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam teleskopu do DS. W podobnej cenie znalazłem doskonale znanego na forum

Soligora MT-800 na montażu paralaktycznym i "Meade" LightBridge 10" na Dobsonie.

Wiem, że to dwa inne montaże i inne powierzchnie lustra ale...

Moje pytanie do Was co brać? Który lepszy dla początkującego amatora?

Nie wiem, czy moje typy są trafione, może coś innych firm? (ewentualnie proszę o linki)

pozdawiam

Kacper

 

Ps. Mam nie używany montaż Astro3 - może da rade zamontować na nim OTA

MT800 i załatwie temat mniejszym kosztem? np. Darek sprzedaje MT800 OTA.

Cześć jak to ma być głównie do"DS" to dobson wystarczy ja jednak wolałbym w tubie nie składanej 10" nie jest jeszcze nazbyt duży te składanie i póżniej centrowanie lustra po złożeniu każdorazowo może być nie wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć jak to ma być głównie do"DS" to dobson wystarczy ja jednak wolałbym w tubie nie składanej 10" nie jest jeszcze nazbyt duży te składanie i póżniej centrowanie lustra po złożeniu każdorazowo może być nie wygodne.

 

Jest jeszcze coś takiego co biorę pod uwagę:

http://www.astrokrak.pl/sklep/product_info...products_id=146

 

Ale boje się że to straszna armata i będzie kłopot z transportem :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze coś takiego co biorę pod uwagę:

http://www.astrokrak.pl/sklep/product_info...products_id=146

 

Ale boje się że to straszna armata i będzie kłopot z transportem :)

pozdrawiam

Zapomnij o nim :szczerbaty: Na sprzęt produkjci AK się raczej nie doczekasz :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze coś takiego co biorę pod uwagę:

http://www.astrokrak.pl/sklep/product_info...products_id=146

 

Ale boje się że to straszna armata i będzie kłopot z transportem :)

pozdrawiam

 

Moze byc kłopot z transportem i z doczekaniem sie na niego ;) Bierz cos sprawdzonego, LB wygląda troche zabawkowo jak na 10 calową kratownice, nie wiadomo jak z optyką, nie ma dobrego szukacza, wyciąg jest ok. LightBridge jako całosć nie przypadł mi do gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może jednak pomyśl o jakimś gotowym, bo: http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=11781

 

astro3 - a to nie jest czasem montaż od skyluxa? jeżeli tak, to MT800 pewnie na nim powiesisz, ale najlepiej na długim sznurku, tak tuż nad ziemią, coby się nie poobijał za bardzo przewracając ;)

 

a poważniej już, do deesów to liczy się średnica, więc im większą nabedziesz, tym więcej masz szansę zobaczyć

pomyśl jeszcze o Syntach,SkyWatcher'ach, Celestronach na dobsonie, czyli np. :

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...arge.php?id=735

http://market.fotoclassic.pl/sklep/product...&products_id=97

lub ich mniejsze 8" wersje, zato wyraźnie tańsze

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sumas, wskazane w linkach teleskopy mają bardzo dobre ceny!

Męcze jeszcze temat "Meade" LightBridge 10":

http://www.astrokrak.pl/sklep/product_info...products_id=366

bo mam działkę na totalnym odludziu z super czarnym niebem (mazury)

i gdyby udało się zabrać żonkę z dziećmi i teleskop jednym kursem

miałbym szanse wogóle pojechać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arktur od ręki? zanczy jakieś używany szajs. być może ten sam ze zgnitym lustrem, który krąży od kilku lat po ludziach.

 

Z Astrokraka tylko nowe rzeczy nie produkowane przez firme, bo jak nie to cie na czym innym zwyczajnie oszukają. (nie masz gwarancji, że nie podejma próby)

 

może zamiast LB10 rozważyć taniuchny 254/1200 z DO albo fotoclassica. fakt, że jest w jednym kawałku moze sie okazać że jest bardziej mobilny niż LB.

Edytowane przez McArti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może zamiast LB10 rozważyć taniuchny 254/1200 z DO albo fotoclassica. fakt, że jest w jednym kawałku moze sie okazać że jest bardziej mobilny niż LB.

 

Cześć McArti

chciałbym Newtona zabierać dalej niż do ogródka i stąd walcze tak z tym LB10

sugerujesz, że Synte w jednym kawałku szybciej wystawie niż skręce LB10... pewnie i tak

a powtórze się cena Synty czy tam Sky-Watcher (Synta) rewelacyjna!

nie wiem jak z jakością :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może zamiast LB10 rozważyć taniuchny 254/1200 z DO albo fotoclassica. fakt, że jest w jednym kawałku moze sie okazać że jest bardziej mobilny niż LB.

 

ty się chyba źle czujesz McArti, właściciele Taurusów w tym momencie pękają śmiechu.

 

LB ma podobno kapitalny wyciąg okularowy, lepszy niż Synty itp.

Edytowane przez mario2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty się chyba źle czujesz McArti, właściciele Taurusów w tym momencie pękają śmiechu.

 

Właściciele Taurusów porównują sobie długość dolenj części tubusu LB ze swoją i rzeczywiście pękają ze śmiechu.

Właściciele Taurusów porównują sobie długość górnej części tubusu LB ze swoją i rzeczywiście pękają ze śmiechu.

 

McArti porównuje sobie długość górnej części i dolnej części tubusu LB z długością rury newtona i pęka ze śmiechu.

 

McArti peka ze smiechu nad niewyczernionym telepem 5kg cięższym od swojego nie mobilnego odpowiednika :ha:

 

ps. LB jest 10kg cięzszy od swego niemobilnego odpowiednika :buahaha:

Edytowane przez McArti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciele Taurusów porównują sobie długość dolenj części tubusu LB ze swoją i rzeczywiście pękają ze śmiechu.

Właściciele Taurusów porównują sobie długość górnej części tubusu LB ze swoją i rzeczywiście pękają ze śmiechu.

 

McArti porównuje sobie długość górnej części i dolnej części tubusu LB z długością rury newtona i pęka ze śmiechu.

 

McArti peka ze smiechu nad niewyczernionym telepem 5kg cięższym od swojego nie mobilnego odpowiednika :ha:

 

ps. LB jest 10kg cięzszy od swego niemobilnego odpowiednika :buahaha:

 

No fakt góra i dół są dość duże ale to dla tego że projektanci LB nie wpadli na pomysł aby ubrać go w kaftanik jak w Taurusie co pozwala zredukować wymiary celi lustra głównego i kosza lusterka wtórnego.

Ta nie wyczerniona kratownica to odpał ale zawsze można to poprawić małym kosztem.

 

Najlepiej aby któryś z właścicieli LB podał wymiary poszczególnych części.

 

Wszystko fajnie ale jak kupisz standardową rurę to na wypad z rodzinką raczej jej nie zabierzesz, chyba że masz "karawan" albo busa. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.