Skocz do zawartości

Widzialem dzisiaj z balkonu M27


KOPER

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo fajna mglawica planetarna ...duza...jasna i z filtrem light polution wypada swietnie nawet z balkonu :)

Polecam wszystkim ktorzy jeszcze jej nie widzieli (ja dzisiaj widzialem ja pierwszy raz ..jakos mi umykala ta niezwykle piekna mglawica) :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taak :rolleyes: . Hantla obok M42 to chyba najładniejsza mgławica, można właśnie powiedzieć "dla początkujących". Podobnym obiektem mgławicowym może być jeszcze M31- cały czas sie na nią czaje z małym Orionem, ale czekam aż trochę w górę dojdzie bo w poznańskim syfie jej nie bede obserwował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewalem sie ze jest ona taka duza i jasna :)

 

Ring Nebule obserwuje juz od ponad 2 lat myslalem ze M27 bedzie to samo ...kiedys chyba ja probowalem szukac malym telepem i nie wyszlo teraz drugike podejscie i niezle mnie zagiela ....z balkonu z filtrem Light Polution to doslownie uczta dla oka ...strukturalnie ja niemal bylo widac :)

 

jest cos podobnego jeszcze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o Veil'a i mgławice Cirrusową ? -widziałem je dzisiaj nawet bez filtra, a niebo mam bardzo podmiejskie. Było to dle mnie bardzo miłe zaskoczenie :)

Trzeba by się w końcy wybrać pod naprawde ciemne niebo.

Żaartujesz? Wczoraj miałem takie warunki, że HiHotki gołem okiem okiem widziałem, ale Veil'a nie dopadłem :(

 

 

pogodnego i ciemnego nieba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o Veil'a i mgławice Cirrusową ? -widziałem je dzisiaj nawet bez filtra, a niebo mam bardzo podmiejskie. Było to dle mnie bardzo miłe zaskoczenie :)

Trzeba by się w końcy wybrać pod naprawde ciemne niebo.

 

 

ja nic w tym rejonie nie widze procz gwiazd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dla odmiany wczoraj zapolowałem na m81 i m82. Wiem że pora nie na galaktyki ale ku mojemu zdziwieniu mimo jasnego nieba, galaktyki prezentowały się i bardzo ładnie. Szczególnie ta ustawiona pionowo do nas była bardzo ładna wyraźna i było widac nawet strukture .

Pozdrawiam i zachęcam do obserwacji........ :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie mam pogody już od 3 tygodni może, 2, 3 dni były ładne, i w miare na obserwacje.. Nigdy jeszcze nie widziałem M27. Może mi ktos powiedzieć jak ta mgławica wygląda w teleskopie o średnicy 15cm? (posiadam Newtona 150/750).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem Ci bo nigdy jej nie widziałem przez teleskop 15cm ale wczoraj przez 27cm wyglądała przepięknie :)

 

P.S. Z tą pogodą to chyba żartujesz? Mi już chwilowo zbrzydły obserwacje... :szczerbaty::Boink: Oby tylko pogoda dopisała jeszcze raz pod koniec lata gdy noce będą już dłuższe.

 

edit: teraz dopiero spojrzałem skąd jesteś :)

Edytowane przez Kuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie mam pogody już od 3 tygodni może, 2, 3 dni były ładne, i w miare na obserwacje.. Nigdy jeszcze nie widziałem M27. Może mi ktos powiedzieć jak ta mgławica wygląda w teleskopie o średnicy 15cm? (posiadam Newtona 150/750).

 

wyglada zaj....ie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.