Skocz do zawartości

Jaki teleskop?


nowy77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam zamiar kupić pierwszy teleskop. Jestem zielony w temacie i proszę o poradę który z tych modeli będzie odpowiedni dala początkującego. Szukam teleskopu do obserwacji planet mgławic,galaktyk jeżeli się da :)

 

Teleskop "Soligor" MT-910 cena:999.00zł

 

Średnica zwierciadła: 114mm

- Ogniskowa zwierciadła: 910mm

- Światłosiła: 1:8

- Użyteczne powiększenia: 25 - 230x

 

http://www.astrokrak.pl/sklep/product_info...products_id=236

 

Sky-watcher 13065EQ2 Parabolic Reflektor 130/650 #1686 cena:674.95

 

zwierciadło o średnicy 130 mm

ogniskowa: 650 mm

 

http://www.dfoto.pl/sklep/customer/product...6&cat=33&page=4

 

 

Teleskop "Synta/Sky-Watcher" SK1149 EQ2 [50-16000] 595.00zł

 

Średnica zwierciadła: 114mm

 

Ogniskowa zwierciadła: 900mm

 

http://www.astrokrak.pl/sklep/product_info...products_id=405

 

 

Teleskop "Synta/Sky-Watcher" SK1309 EQ2 695.00zł

 

Średnica zwierciadła: 130mm

Ogniskowa zwierciadła: 900mm

 

http://www.astrokrak.pl/sklep/product_info...products_id=406

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teleskop "Synta/Sky-Watcher" SK1309 EQ2 695.00zł

 

Średnica zwierciadła: 130mm

Ogniskowa zwierciadła: 900mm

 

http://www.astrokrak.pl/sklep/product_info...products_id=406

 

Z wymienioinych przez Ciebie, ten bedzie odpowiedni na poczatek.

 

A dokładając trzy stówki możesz mieć 20cm lustro, czyli Synte na Dobsonie.

Klik zeby sprawdzic

 

pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a któżby śmiał Ci posta wykasować?? :o

 

a to czasem nie tego miałeś na myśli: http://astro-forum.org/Forum/index.php?s=&...ndpost&p=193790 ?

 

Nie wazne pisałem o tym, że Synta to kupa bleee sklejki i takie tam moje takie inne wady Synty... od samego myslenia na temat siedzenia przy dobsonie robi mi się wilgodno i już mnie łamie w krzyżu...

 

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu
od samego myslenia na temat siedzenia przy dobsonie robi mi się wilgodno i już mnie łamie w krzyżu...

 

ech te ludzie jedne :szczerbaty:

 

Po prawdzie też mi się robi wilgotno :D jak sobie policzę ile czasu mniej czekałem na telep, niż gdybym miał dozbierać na podobny na paralityku! A siedzenie przy Dobsie... no chyba można wytrzymać.

Paweł- mówimy cały czas o pierwszych telepach, dla ludzi, którzy nie mają wielkiej kasy, a są, jako i ja byłem, QRCZE NIECIERPLIWI ŁOKRUTNIE!

 

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawełek ?

Przyjedź kiedyś posiedzieć około mojego 27-o cm Byczka a od razu zrobi się ciepło. :ha:

 

Dareczku, miałem 27cm Taurusa u siebie ok. pół roku. To zupełnie inna klasa teleskopu. Ale jak sobie człowiek posiedzi te 3 godzinki tak przy ziemi - powiedzmy na polu- to nie daje wiary, że nie poczuje tej pieknej przejmującej wilgoci. Ale czego się nie robi dla podglądania nieba... a potem tylko teleskop do meblowozu i do tapicera... ;)

 

Pawełek

 

PS

Dareczku

Rezerwuje pokój od 2 dnia świąt BN aż do 2 stycznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panika na Dobsona jest o wiele mocno przerysowana przez Pawla Maksyma ...wiele razy siedzialem z Dobsem dluzej niz trzy godziny i nie powiem zebym sie jakos specjalnie meczyl ...jedynie co najbardziej da sie odczuc to problematyka ustawiania teleskopu w pionie kiedy patrzymy na zenit ...w pozostalych sytuacjach Dobsem sie oglada niezwykle latwo i uwazam przyjemnie ..ogolnie wole wiekszego dobsa niz malego paralaktyka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu
Panika na Dobsona jest o wiele mocno przerysowana przez Pawla Maksyma .....ogolnie wole wiekszego dobsa niz malego paralaktyka :)

Koper - :Beer:

Antydobsoniarskim i antysklejkowym podżegaczom nasze stanowcze NIE :D

 

Z moja Synciarą już z 15-20 razy zaliczyłem dłuższe jeszcze nasiadówki niż te 3 godziny. Z kręgosłupem na razie OK, reumatyzm "nie tyka", "czuję się świetnie, och jak wspaniale" :D

Fakt, że podczas wgapiania się w okolice zenitu przydałby się np. wyższy stołek, ale jakoś se radzem :szczerbaty:

 

Może do Synciary polecać komplet: krzesełko składane + krzesełko barowe? ;)

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panika na Dobsona jest o wiele mocno przerysowana przez Pawla Maksyma ...wiele razy siedzialem z Dobsem dluzej niz trzy godziny i nie powiem zebym sie jakos specjalnie meczyl ...jedynie co najbardziej da sie odczuc to problematyka ustawiania teleskopu w pionie kiedy patrzymy na zenit ...w pozostalych sytuacjach Dobsem sie oglada niezwykle latwo i uwazam przyjemnie ..ogolnie wole wiekszego dobsa niz malego paralaktyka :)

 

 

Koper - :Beer:

Antydobsoniarskim i antysklejkowym podżegaczom nasze stanowcze NIE :D

 

Z moja Synciarą już z 15-20 razy zaliczyłem dłuższe jeszcze nasiadówki niż te 3 godziny. Z kręgosłupem na razie OK, reumatyzm "nie tyka", "czuję się świetnie, och jak wspaniale" :D

Fakt, że podczas wgapiania się w okolice zenitu przydałby się np. wyższy stołek, ale jakoś se radzem :szczerbaty:

 

Może do Synciary polecać komplet: krzesełko składane + krzesełko barowe? ;)

 

Kochani... (właściwie saywiehu to wie) ja sobie dobię jajca. Sam polecam Synte każdemu kto ma ok. 1000 do wydania.

 

Całuski

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

 

Który z tych teleskopów jest lepszy?

 

1.Sky-watcher 13065EQ2 Parabolic Reflektor 130/650

http://www.dfoto.pl/sklep/customer/product...&cat=296&page=1

 

2.Sky-watcher 1309EQ2 Reflektor 130/900

http://www.dfoto.pl/sklep/customer/product...&cat=296&page=1

 

Pozdro Pimosz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba mają takie same osiągi, średnice zwierciadła, montaze. Różnice to długość ogniskowej i wyposażenie.

Na plus w wersji 900 jest barlow x2 w zestawie, w wersji krótszej Dot Finder, który lepiej sie spisze niz szukacz 6x24.

W zasadzie to trudno powiedziec, ktory jest lepszy. 900tka bedzie miala mniejsza kome, tyle da sie tu wywnioskowac.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

900-tka bedzie tez prawdopodobnie miała mniejsza obstrukcję, co powinno przełozyć sie na lepszy kontrast na planetach. Nie bedzie też tak wrażliwa na niedokładną kolimację. Poza tym niektóre okulary lepiej współpracują z teleskopami o mniejszej światłosile. Ja mam 130/650 [ale nie Syntę] i uważam, że 130/900 byłby lepszym rozwiązaniem z tych dwóch. Pozdrawiam

-Jarosław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebijam Synta 8 na dobsie!!!

Telem swietny ale przekracza zasoby finansowe pytajacego :(

Jesli koniecznie chcesz co w tej cenie to osobiscie nie znam nic lepszego niz ten 900 :/

Jesli chcesz cos lepszego za ta cene to popytaj w dziale kupie !!! Kolega oferowal tam jakas 900 z prowadzeniem !!! I to za 700 zl !!!

 

Pozdrawiam(i nie spiesz sie)

Edytowane przez kazoman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem teleskop Sky-Watcher (Synta) SK1309EQ2 i mam bardzo dobre warzenia z używania tego teleskopu.

Właśnie wróciłem z obserwacji księżyca :rolleyes:

Obraz ostry i bardzo przyjemny system namierzania obiektów (mikroruchy?) czyli dwa pokrętła.

Jedyny problem mam z szukaczem, który musze ustawić.

Mam takie pomysł: nastawiam teleskop na księżyc i później szukacz.

Dobry pomysł?

I jeszcze jedno: polecacie jakąś literaturę dla początkującego astronoma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.