Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

udało mi się skorzystać z wtorkowej (21.05.2013) widoczności, poniżej kilka fotek z Sosnowca, mocno podciągniete i przycięte od góry.

od rana do nocy Beskidy były świetnie widoczne a pod wieczór pojawiły się na moment Tatry :)

 

Sosnowiec, ul. Lenartowicza:

1) Beskid Wyspowy, Beskid Makowski i Gorce na jednym zdjęciu?

Tak, to możliwe. Z Gołonoga nawet w jednej linii tj. Gorylka, za nią Luboń Wielki a na końcu Turbacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

kilka fotek z wieczoru 21.07, miałem zamiar jechać na Kopiec Wyzwolenia a dotarłem na GSD i gdyby nie komary byłoby pięknie :) ale i tak było ładnie widać. fotki przycięte od góry i lekko podciągnięte

 

p.s. czy kamerka z Mikołowa ma awarię?

 

Jeseniki bardzo ładnie widoczne

21072013_Jeseniki_z_GSD.JPG

 

21072013_Pradziad_z_GSD.JPG

 

Hrobacza Łąka, RTCN Kosztowy i szerzej z górą Żar

21072013_HrobaczaŁąka_Kosztowy_z_GSD.JPG

21072013_Żar_HrobaczaŁąka_z_GSD.JPG

 

i Biskupia Kopa, którą widziałem stamtąd po raz pierwszy :>

21072013_BiskupiaKopa_z_GSD.JPG

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Kopca Wyzwolenia masz widok 360 stopni, nie trzeba kombinować tak jak na Dorotce :) za to na Dorotce jest spokojniej - na Kopcu raczej zawsze ktoś jest no i bardziej wieje.

gdzieś na forum był wpis z wygenerowanymi symulacjami z Dorotki i Kopca Wyzwolenia, jak coś to chyba będe mógł Ci podesłać.

 

jeśli chodzi o punkty widokowe to na pewno warto wybrać się na Górę Siewierską, bywam też czasami na tzw. Alpach na Wełnowcu http://wikimapia.org/6831279/pl/Alpy - widok na Dorotkę, Sosnowiec, katowickie Gwiazdy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Kopca Wyzwolenia masz widok 360 stopni, nie trzeba kombinować tak jak na Dorotce :) za to na Dorotce jest spokojniej - na Kopcu raczej zawsze ktoś jest no i bardziej wieje.

 

Na Kopcu też nieco mniej widać. Jeseniki częściowo zasłonięte i przeszkadzają linie WN. Z Dorotki ciut bo ciut, ale złapiesz Fatrę, z Kopca nie.

W zasadzie oba PO są najlepsze w okolicy.

MMateusiak łapie ze swojej klatki schodowej w Siemianowicach Tatry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a wspomniana Góra Siewierska - to samo czy coś więcej?

 

Od niedawna pracuję w Gliwicach. Biurowiec przy ulicy Wyszyńskiego, w samym centrum. 6 czy 7 pięter. Ciekawe czy stamtąd dałoby radę zobaczyć choć fragment Beskidów. Niestety, wysokościomierz w telefonie nie chce złapać sygnału w budynku, więc nie wiem nawet, na jakiej "wysokości" jestem, żeby zasymulować panoramę np. w Udeuschle. Pewnie jakieś 200 metrów z kawałkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ta technologia IR ma duży potencjał. Niesamowita różnica.

 

Moje piewrsze Tatry z Krakowa 05.08.2013:

 

attachicon.gif001.jpg

 

gratulacje :) skąd zostało zrobione?

jak tylko jestem w Krakowie i mam okazję to próbuję łapać Tatry z któregoś z kopców ale jeszcze mi się nie udało :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

3 fotki z dzisiejszego, jak dla mnie niespodziewanie dobrego poranka.

Miejscówka - PO Oberża w Czeladzi.

 

09092013_PO_Oberza_1.JPG

 

09092013_PO_Oberza_2.JPG

 

09092013_PO_Oberza_pan.jpg

 

Przy okazji prosiłbym obeznanych w meteo o małe wyjaśnienie tych warunków - wiadomo, że od paru dni jest nieźle (do tego wiatr), wieczorem i nocą czysto ale zawsze rano była mgła i kiepskie warunki a dziś to charakterystyczne lekko czerwonawe niebo, długie, 'poziome' chmury i super widoczność :). chyba że ma to związek z dzisiejszą zmianą pogody?

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba że ma to związek z dzisiejszą zmianą pogody?
Albo z pracami polowymi ;) Ja od kilku dni tak z rana jak i wieczorem niby widziałem Tatry ale kiepsko , wczoraj popołudniu już lepiej , koniec tygodnia i sobota przynajmniej na Podkarpaciu i Małopolsce to wykopki i wypalanie , wczoraj było już tego zdecydowanie mniej i moze to tez miało znaczenie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Lamerskie pytanie czy jak kto woli mala prosba.

 

Na pierwszym foto Mala Babia (Babia zaslania szkola), ale co to za pozostale gorki?

 

 

O9JM2O3l.jpg

 

wES6HMIl.jpg

 

dREvZ09l.jpg

 

I link do generatora z tej lokacji.

 

http://tnij.org/05vxra8

 

 

Ustawienia

 

CaubejH.png

 

 

Szkoda, ze koledze szkole wybudowali bo mial wczesniej fajne widoki :D

Edytowane przez demek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Lamerskie pytanie czy jak kto woli mala prosba.

 

Na pierwszym foto Mala Babia (Babia zaslania szkola), ale co to za pozostale gorki?

 

 

No pozostale masz przeciez na symulacji ;p

Pod babią masz leskoweic, gancarz itd. - to okolice wadowic

Dalej po prawej masz reszte beskidu małego np. łamaną skałę czyli to rejon andrychowa no i dalej...

 

A jakbyś celował jeszcze dalej na prawo to mialbys tez same fajne góry np. beskidu zywieckiego (pilsko) i dalej sląskiego (skrzyczne) jest w co celować jesli nic nie zaslania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to dziś wybrałem się w inne miejsce, z którego mam zrobioną szeroką panoramę Beskidu opisaną przez ORJ ale brakowało mi na niej Tatr. Tym razem to Beskid "nie popisał się", a wierchy ładnie wyeksponowały się mimo chmur :)

Golcowka_20140114.jpg

 

rewelacja, dawno nie było tutaj tak dobrego zdjęcia z zagłębiowskich lub śląskich 'nizin'! :)

muszę się kiedyś wybrać na tą miejscówkę bo widzę po zdjęciach, także tych na DO, że warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.