Skocz do zawartości

Witaj na forum skupiającym największą społeczność astronomiczną w Polsce - Astropolis.pl
Zachęcamy do rejstracji, dzięki której uzyskasz dostęp do wszystkich funkcji Astropolis.pl. Po tym, jak założysz swoje konto i zalogujesz się do systemu będziesz mógł zakładać wątki, odpowiadać we wszystkich tematach, oceniać posty innych użytkowników, a także korzystać z rozbudowanego systemu komunikacji między użytkownikami. Jeśli masz już swoje konto, zaloguj się tutaj - w przeciwnym wypadku zarejestruj konto - za darmo - teraz!
Zdjęcie

Ciekawe i zabawne nazwy geograficzne

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
99 odpowiedzi w tym temacie

Robert Bodzoń

Robert Bodzoń

Astro-Forum.org

• Astroamator
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4275 postów
Ten temat chcę potraktować nieco rozrywkowo i wstawiam go dla rozruszania działu. Na pewno w waszych okolicach znajdują się obiekty geograficzne, których nazwy są nieco dziwne, wywołujące uśmiech na twarzy lub zaskoczenie. Mam nadzieję, że nie urażę nikogo z mieszkańców podanych miejscowości. Ja ograniczę się tylko do województwa podkarpackiego.

Miejscowości: Wólka Ogryzkowa, Piwoda, Rąbany Gościniec, Pustynia, Krowica Sama, Wielkie Oczy, Wróblik Szlachecki

Rzeki: Nil, Szkło, Mleczka

Może jeszcze sobie coś przypomnę.
0

motor

motor

Astro-Forum.org

• Astroamator
  • PipPip
  • 67 postów
dobre, dobre heh

tu macie linka

Zabawne nazwy miejscowosci

Pozdr.
0
Paweł L.
-------------------
Newton 150/900

Robert Bodzoń

Robert Bodzoń

Astro-Forum.org

• Astroamator
  • 4275 postów
Fajna mapka. Ale jak widać nie ma tam wszystkich zabawnych nazw.

Może jednak zmienić tytuł wątku (to prośba do moderatorów) na "Ciekawe i zabawne nazwy geograficzne", tak aby nikt nie poczuł się obrażony.

Użytkownik Robert Bodzoń edytował ten post 22 sierpień 2006 - 14:32

0

motor

motor

Astro-Forum.org

• Astroamator
  • PipPip
  • 67 postów
Można zmienić, ale może nikt nie będzie dotknięty :-)
Swoją drogą ktoś sie musiał wykazać niezwykłą fantazją przy wymyslaniu nazw tych miejscowosci :-)
Ciekawe jakie są genezy tych nazw.
0
Paweł L.
-------------------
Newton 150/900

Radek Grochowski

Radek Grochowski

Astropolis.pl

• Moderator
  • 4014 postów
Najlepsze nazwy wiosek są na Mazurach. Na podanej mapce widać Zamordeje, Suczki i Stare Juchy. Oprócz tego jest wiele innych zabawnych (Łopatki, Trzonki, Marchewki), ale pamiętam, że gdy tam byłem to najbardziej rozwaliła mnie wioska o nazwie Kurejwa, i druga obok, mniejsza Kurejewka :ha:

Acha, w drodze do pracy przejeżdżam przez wioskę Samotwór. Do dzisiaj nie rozstrzygnąłem, czy chodzi o Samo-Twór, czy o Sam-Otwór.

Użytkownik Radek Grochowski edytował ten post 22 sierpień 2006 - 14:41

0

Taurus 410, Tał 200K, ETX-90, 80ED, EQ-6, Nikon HG 10x42, HG 8x20, D5200, D300, Nikkor ED 200-400/4. I parę gadżetów.

Pawel_Maksym

Pawel_Maksym

Astro-Forum.org

• Społeczność Astropolis
  • 2241 postów
Koło Łodzi - czego na mapce nia ma - są jeszcze:

Moskwa, Kazaszka, Wódki, Wódeczki, Ukrainka, Nowe Rumunki, Kałów, Szynszyle i Babia Głowa...
i jest góra Śmieciówa.

Pozdrawiam
Paweł Maksym
0
Zapraszam do działu Zakryciowego
Cały osprzęt zakryciowy do akcji gotowy...

motor

motor

Astro-Forum.org

• Astroamator
  • PipPip
  • 67 postów
dobre też są w podlaskim Leśne Bohatery, Kłopoty Stanisławy, Niemyje-Zabki, Dmochy-Wochy, Stare Niemyje :-)))) :ha:
0
Paweł L.
-------------------
Newton 150/900

Lampka

Lampka

Astro-Forum.org

• Społeczność Astropolis
  • 2266 postów
Przejeżdżałem niedawno przez Szczaworyż i zastanawiałem się z rodziną skąd taka fantazja.
PS. W Toruniu jest teraz wystawa fotografii tablic miejscowości o zabawnych nazwach. Nie pamiętam czy to tylko czasowa ekspozycja, ale chyba tak. Wystawa jest efektem hobby, kogoś kto od lat fotografuje takie tablice. Nazwiska niestety nie pamiętam, ale mogę się dowiedziać.
0

Piotr Lamparski

Celestron 80ED, ETX-70AT, MTO-11, lornetki

KENDZIOR

KENDZIOR

Astro-Forum.org

• Społeczność Astropolis
  • PipPip
  • 107 postów
Wieprz, Babice, Zator, Włosienica, Przeciszów, Półwieś
0

Adam Tomaszewski

Adam Tomaszewski

Astro-Forum.org

• Społeczność Astropolis
  • 2305 postów
Swornegacie i Małe Swornegacie hahah :D
0

-----------------------------------------------------------------------
Sky-Watcher 200/1000, HEQ-5 PRO, Astrowalker, Point Grey Chameleon, Basler Ace aca640-100gm, Canon EOS 5D, Canon EOS 40D, C85/1.8 USM, Tamron SP 90/2.8, Tokina 28-70/2.8, Canon 50/1.8, Sonnar 135/3,5, Tair 3S, Sonnar 300/4 i inne. Tel 661 239 515

pozdrawiam,
Adam

antyqjon

antyqjon

outsider.

• Społeczność Astropolis
  • 1097 postów
Między Warszawą a Białymstokiem jest cała masa dwuczłonowych miejscowości o śmiesznych nazwach - część z nich jest na mapce, np Niemyje-Ząbki :D

Rozglądam się po mapie okolic Tarnowa. Znalazłem Japonię koło Szynwałdu, para miejscowości Budyń I i Budyń II, Głodna Wieś, Głupia Wieś, Południowa Strona...

Użytkownik antyqjon edytował ten post 22 sierpień 2006 - 19:04

0

jeden teleskop, trzy lornetki, lustro i parę słoików

lemarc

lemarc

Astro-Forum.org

• Społeczność Astropolis
  • 4135 postów
Z trasy Lublin Zakopane gdzieś za Tarnobrzegiem jest: PIWODA, PUSTYNIA, a w Lubelskiem z ciekawszych: OSZCZYWILK, SOBIESZCZANY, MAŁOCHWIEJ, KOREA, ZŁOJEC, TERPENTYNA, BOŻYDAR, ŁAPIGUZ, SACHALIN, BIAŁYSTOK, ODLETAJKA, ROSKOSZ, KRZYWOWIERZBA, GOTÓWKA, ZAMIEŚCIE, ŻŁOBEK, BARŁOŻNIA, BABIN, SYCZYN, PRZYMIARKI, PRYSZCZOWA GÓRA, EWOPOLE, NADRYBIE, UCIEKAJKA. cdn.
0

Lampka

Lampka

Astro-Forum.org

• Społeczność Astropolis
  • 2266 postów
A mnie zawsze śmieszyły na trasie kolejowej Gdańsk-Bydgoszcz nazwy stacji Morzeszczyn i Twarda Góra.
0

Piotr Lamparski

Celestron 80ED, ETX-70AT, MTO-11, lornetki

lemarc

lemarc

Astro-Forum.org

• Społeczność Astropolis
  • 4135 postów
Kilka dalszych: SOŁTYSY, SERNIKI, SYRY, BÓJKI, JAMY, NADZIEJA, SAMOKLĘSKI, NIEMCE, MĘTÓW, BARŁOGI.
0

maxlam

maxlam

Astro-Forum.org

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPip
  • 354 postów
Choć to nie moja okolica, ale biwakowałem kiedyś dosłownie jeden metro od Bugu niedaleko wioski Gnojno ;-) było to dobrych kilka lat temu, ale mam nadzieję, że jest tam tak pięknie jak kiedyś.
0
Synta 8” dobson; S PL 10mm, 25mm PL 4mm; barlow x2; Nikon Coolpix 3700 i wiele chęci

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników