Skocz do zawartości

DZIEŃ MARSJAŃSKI W TV1


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

No i właśnie 60 sek. temu po raz kolejny mogliśmy się dowiedzieć dlaczego to teleskopy U są najlepsze w Polsce. Pan J.U. obiecał, że "pokaże Marsa nie z odległości 56mln km, ale 56tyś. km". To chyba oznacza powiększenie 1000x. Jaki inny teleskop mógłby tego dokonać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powstaje tym samym pytanie czy lepiej robić dobre teleskopy czy dobra reklamę... Panowie U postawili na reklamę i wychodzi im to z tego co widać na dobre. Szkoda, że pozostali handlowcy dali ciała !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech ... te żótłe teleskopy ... nieśmiertelne.

 

zmieniając temat - szkoda, że w Kielcach nie wyrobili się

z ukończeniem tego planetarium ...

2 lata temu za kupe kasy kupiono teleskop i od tego czasu

zalega w ogóle nie wykorzystany :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem sms-a!!! Nawet z Uniwersała się będę cieszyć byle by był za darmo ,chociaż juz nie jest za darmo bo to kosztowało mnie a raczej tate około 2,5 zł . Czy opłaca się kupić ten teleskop za 2,5 zł? :)

Mam nadzieję (słysząc opinie o tym teleskopie) ,że nie przepłaciłem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem sms-a!!! Nawet z Uniwersała się będę cieszyć byle by był za darmo ,chociaż juz nie jest za darmo bo to kosztowało mnie a raczej tate około 2,5 zł . Czy opłaca się kupić ten teleskop za 2,5 zł? :)

Mam nadzieję (słysząc opinie o tym teleskopie) ,że nie przepłaciłem. :)

 

To się okaże po rozstrzygnięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zauważyć, że chyba trzeba będzie zapłacić 10% podatku, a wtedy to już będzie nieopłacalna inwestycja.

========================================

Tak poza tym, to TVP jest skazana na tą firmę, bo tylko ich zna. Poza tym przeciez mają "chody" w TVP z czasów Kanciruka i jego programów. Ufundowali telepa za który dadzą góra 10 zł. (odzysk z wymiany, a wygrywający jak zawsze dostanie go po 2-3 latach - o ile wogóle, bo może dostać jak laureaci Olimpiady Astronomicznej w ub.r. - mikroskop...).

TVP i TPSA zarabiają na 0700 i SMS'ach, a Uboty mają żótłą reklamę - niby poważną, ale nie do końca...

Tak sobie obserwuje ich działania i sprawdziłem, że liczba odwiedzin www wzrosła ze średnich 50 do dziś 220 (źródło: http://teleskopy.astronomia.pl/stats/usage...ge_200308.html)

i jutro lub pojótrze wróci do 50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się czuję rozwalony tym jak Jacek U sobie załatwił reklamę - wcześniej "tylko" fundował nagrody np. w miliardzie w rozumie - a tu proszę - połączenia na żywo i te sprawy - oby tam u niego była pogoda ;) nie mogę się doczekać do 22:45 ;)

 

do Marka S.:

 

kurde, no rzeczywiście skoczyły notowania, u mnie też prosperita (wczoraj 131 a dzisiaj już 113 przy średniej w tym miesiącu około 58) chyba nieźle jak na stronę niekomercyjną i aktualizowaną co 2-4 tygodnie

 

jak to ładnie, że ludzie się więcej interesują astronomią, chociażby wtedy gdy się coś dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wysłałem SMS'a. Zobowiązuję się, że jeśli wygram to wystawie ten teleskop (zresztą nie wiem jaki) na forum jako nagrodę za dowolną fotozagadkę (oczywiście odbiór nagrody nie będzie przymusowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba było u mnie kręcić ten repotraż, Marsidło świci....durna TVP

 

..ale się człowiek dowiedział ciekawych rzeczy.....14 tys narodu ( czy nasz naród jest mądry??) wzięło udział w tym Audio Telep....no to chyba mamy w Polsce całą masę anonimowych astro-amatorów, nie jest nas mało !!!

 

Dowiedziałem się że Mars bedzie co do sekundy , czyli o 23:00:00 CWE najbliżej Polski, cholera- popatrzyłem 10 minut po fakcie na niego i wydaje mi sie już jakiś mniejszy, nieaktrakcyjny....

 

No ale juz fakt, jak oni tego "U" wciaskali (pomagali w odpowiedzi na obowiązkowe pytanie) biednemu wylosowanyemu człowieczkowi (co to nie wiedział jaka jest inna nazwa Marsa, czyli polularne określenie "Czerwona planeta") to wywołało u mnie drgawki przedśmiertelne

 

Aha- Jacek Uniwersał nie jest medialny- jąkał się i pocił, przepraszając cały świat za pokrycie nieba chmurami. Wyjaśnił mi natomiast że jego napęd ma 4 prędkości ruchu co było mi niezmiernie potrzebne do życia.

 

eee- ide liczyć w Guide, o której dokładnie godzinie Mars był najbliżej mego domu....wynik podam niebawem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.