Skocz do zawartości

Niewiem jaki teleskop KUPIC


KamileX

Rekomendowane odpowiedzi

Kupie teleskp poniżej 250 zł tylko niewiem jaki..

Interesują mnie modele F70076, 70060 tylko jak widac to tanie coś..

Niech mi ktoś doradzi :unsure:

 

 

O tych teleskopach co napisałeś to zapomnij, to badziewne zabawki z alegro.

 

Za te pieniądze to kupiłbym lornetkę lub ewentualnie jak chesz teleskop to używanego Skyluxa za taką kase powinnieneś już dostać.

 

Tu masz takiego Skyluxa tylko nie wiem czy to jeszce aktualne: http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=14687

Pozdro.

Edytowane przez Rammstein5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Nawet nie myśl o tym żeby kupować coś takiego z Allegro ( no chyba że chcesz się zrazić do astronomi ).

Masz do wydania tylko 250pln? To kup sobie lornetkę a nie pożałujesz. Na tym forum już napisano chyba wszystko na ten temat więc jak masz czas to poszukaj i czytaj.

Co do lornetek za taką kwote to na szybkiego znalazłem coś takiego:

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...22f1a4c146c32df

 

A tutaj masz test tej lornetki:

http://www.optyczne.pl/index.php?test=lornetki&test_l=29

Masz tam też testy wielu innych lornetek, co w połączeniu z dużą ilością informacji na forum daje jasny obraz co można kupić a co nie.

 

Nie masz co się nawet zastanawiać nad tym czymś z allegro.

TO NIE JEST TELESKOP!!!! TO TANIA PRÓBA WYŁUDZENIA OD LUDZI KASY!!!!

"- max powiekszenie 350x" :ha:

Taaa..... Ciekawe jakim cudem.... Albo raczej: co wtedy widać?? Takich dziwnych informacji jest tam więcej. To tylko był jeden przykład z wielu jakie można by przytoczyć.

 

Udanych zakupów. :Salut:

Pozdrawiam :Beer:

 

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez poleca lornetke jesli posiada sie tylko tyle pieniedzy :).nie ma co sie pchać w teleskopy z taka kasa.

Ja przez swoja zobaczyłem sporo obiektów,aż sam sie dziwiłem że można tyle złapać takim sprzętem.Myśle ze w astronomii liczy sie jakość a nie ilość jesli chodzi o sprzęt. :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupie teleskp poniżej 250 zł tylko niewiem jaki..

Interesują mnie modele F70076, 70060 tylko jak widac to tanie coś..

Niech mi ktoś doradzi :unsure:

 

Juz bylo duzo takich tematow. :rolleyes: Najpierw uzyj opcji:SZUKAJ.

A tak do tematu.To lepiej byloby kupic lornetke np 10x50.Taka lornetka zobaczysz duzo wiecej niz

niby-teleskopem o srednicy 76mm. :Salut: Przemysl to :Beer::Beer:

 

 

 

 

Pozdrawiam :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Najtaniej dla 13-latka wyjdzie refraktorek 70 mm lub reflektor 114 mm (koniecznie z długą tubą). Bardzo tanie takie telepy dostaniesz w www.deltaoptical.pl - myślę o teleskopach Sky Watchera. Ale nie obiecuj sobie po nich jakichś rewelacji. Za to "co nieco" takim sprzętem zobaczysz.

Mniejszych nie bierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie zdajesz sobie sprawe, ze nawet przez teleskop wart krocie tych 250 zl nie zobaczysz kolorowych obrazow(chyba, ze planet i lysego). Polecam lornetke(sam posiadam lornetke nie przeznaczona specjalnie do astro i kupiana za miej niz 200 zl ale widac w niej o wiele wiecej niz przez teleskop ,,z allegro,,)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak przez nią widac jakies planety czy cos..

zalezy co Cie zadowala.Jowisza złapiesz z jego 4 ksiezycami.Ostatnio Saturna złapałem i jakis tam księżyc też krążył.Pierścienia nie zdołałem zobaczyc choc Saturn miał kształt elipsy.Z tego co wiem to nie uda sie rozdzielić takim sprzetem jak ja mam pierścienia.Wenus to wiadomo-fazy uchwycisz.Ostatnio na Urana poluje ale nic z tego póki co.Z Marsem nie wiem jak bo okazji nie miałem.

 

A reszta.. hm DS dużo obserwuje bo mnie interesuja.No i tak złapiesz pare galaktyk,wiecej gromad i też uchwycisz mgławice ale to juz nie w takiej liczbie.

Rozdzielisz podwójne układy,jesli chodzi o gwiazdy.Ogólnie na początek daje mnóstwo radochy takie bino.

Nie ma co sie napalać na duży teleskop majac taka kase na początek.

Szczerze mowiąc to pozniej 10x50 chciałbym zamienić na wieksza lornete.Ale zastanwiałbym sie bo majać juz fundusze na taka lornetke blisko by było do Synty 8" :szczerbaty:

 

aha i wspomne jeszcze ze ładne widoki miałem obserwujac C/2006 M4 Swan

Musisz mieć tylko warunki czyli mieszkać poza miastem.I przydałby sie jakis statyw.Jak zmontujesz to nie pozałujesz. :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kupno to polecam Ci te lornetkę

+ te książkę

przesyłka taniej wyjdzie nawet.

ewentulanie jesli byś dozbierał troszeczke wiecej to bym wziął te lornetkę ale wtedy już bez książki.

Z góry załozyłem że ksiazki nie masz.Jest idealna dla ludzi którzy chca poznać niebo a lornetka ułatwia takie poszukiwania :Beer:

 

Ja juz sie przekonałem ze nie liczy sie jak najlepszy sprzet,choć sam z poczatku myslalem identycznie jak Ty.

:Beer:

Edytowane przez .przemas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hihi :banan: no to niewiem juz :ha: a na allegro jest aby cos

(DOBREGO) :blink:

 

 

Na alegro idzie znaleść coś dobrego i nawet w przystępnej cenie ale niestety trzeba się co nieco na tym znać. Po twojich wypowiedziach nie idzie twgo wywnioskować także zdecydowanie odradzam allegro.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.teleskopy.net/sklep/product_inf...products_id=557 Moze taki teleskop dla mnie..!!

Albo ta lornetka już lepsza..!!

A Tak Szczeże to mam 100 zł.. Ale wiecie za niedługo święta i napewno mam załatwione te kilkadziesiąt złotych..

Napewno do 250 będzie :Salut:

 

Dozbieraj do skyluxa (LIDL)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak zaprawde powiadam Ci daremne lub jak kto woli szajs

tylko skylux cie ratuje poszukaj w dziale astromarket można tam tanio dopaśc takiego.

 

ps gwiazdka idzie może jakiś grosz wpadnie i będzie jak znalazł na skyluxa

Edytowane przez alfonso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.