Skocz do zawartości

Witaj na forum skupiającym największą społeczność astronomiczną w Polsce - Astropolis.pl
Zachęcamy do rejstracji, dzięki której uzyskasz dostęp do wszystkich funkcji Astropolis.pl. Po tym, jak założysz swoje konto i zalogujesz się do systemu będziesz mógł zakładać wątki, odpowiadać we wszystkich tematach, oceniać posty innych użytkowników, a także korzystać z rozbudowanego systemu komunikacji między użytkownikami. Jeśli masz już swoje konto, zaloguj się tutaj - w przeciwnym wypadku zarejestruj konto - za darmo - teraz!
Zdjęcie

Burza w styczniu

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

ABC

ABC

Astro-Forum.org

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1067 postów
Kończąc obserwacje na pobliskiej łące (nadciągające chmury pokryły już większą część nieba) nagle pojawił się ułamek sekundy błysk światła :blink: , a potem grzmot. I to w połowie stycznia, jak temperatura wreszcie spadła poniżej zera. Pisząc tego posta usłyszałem 2 grzmot. Wydawało mi się, że w Styczniu raczej burzy nie ma, jak widać pogoda jest pełna niespodzianek :szczerbaty: .
0
Charon_X

Synta 8", SCT 5", Achro 120/600, Tento 10x50

Yakuza-Rammstein

Yakuza-Rammstein

Nowy użytkownik

• Astroamator
  • Pip
  • 20 postów
U mnie wczoraj była burza :/ Serio ta pogoda się zmienia, może seeing się poprawi skoro wszystko się zmienia :D
0

Solar

Solar

Astro-Forum.org

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPip
  • 300 postów
Gdzieś tej twoich piorunów nie widać :szczerbaty: chyba że obserwowałeś przed 13:00
http://www.imgw.pl/w...oda/burze.html#
choć radar dopplerowski coś pokazuje http://www.imgw.pl/w...oda/radary.html

PS mieszkasz w Koszalinie, TAK?
0
Bresser 70/700 SkyLux; lornetka BPC5 8x30; 2,8/135; 4/200; kilkanaście aparatów i zestaw makro.
forum meteorytowe

ABC

ABC

Astro-Forum.org

• Społeczność Astropolis
  • 1067 postów

Gdzieś tej twoich piorunów nie widać :szczerbaty: chyba że obserwowałeś przed 13:00
http://www.imgw.pl/w...oda/burze.html#
choć radar dopplerowski coś pokazuje http://www.imgw.pl/w...oda/radary.html

PS mieszkasz w Koszalinie, TAK?

Tak, a błysk widziałem z godzinę temu, stojąc na łące za miastem, i po powrocie do domu był kolejny grzmot. Chyba ta strona którą podałeś jest mało dokładna (nie rejestruje pojedynczych błysków), albo jeszcze niezaktualizowało się to.
0
Charon_X

Synta 8", SCT 5", Achro 120/600, Tento 10x50

Grzesiek22

Grzesiek22

Astro-Forum.org

• Społeczność Astropolis
  • 590 postów
to są tak zwane burze zimowe... ciekawe zjawisko miało miejsce po tych wielkich huraganach we Wrocławiu, była przez jakiś czas bezchmurna moc a tu nagle na niebie dziwne niezidentyfikowane błyski, czy ktoś to zaobserwował porucz mnie??
0

Paweł 1

Paweł 1

Nowy użytkownik

• Astroamator
  • Pip
  • 22 postów
http://www.blids.de/ coś jednak jest
0

Solar

Solar

Astro-Forum.org

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPip
  • 300 postów

Tak, a błysk widziałem z godzinę temu, stojąc na łące za miastem, i po powrocie do domu był kolejny grzmot. Chyba ta strona którą podałeś jest mało dokładna (nie rejestruje pojedynczych błysków), albo jeszcze niezaktualizowało się to.

Możliwe że tak, wyniki są podawane do momentu odcinka czasowego 18:58 - 19:08
trzeba poczekać do 21:00 ta stronka cały czas się aktualizuje po wciśnieciu opcji "odśwież"
0
Bresser 70/700 SkyLux; lornetka BPC5 8x30; 2,8/135; 4/200; kilkanaście aparatów i zestaw makro.
forum meteorytowe

.przemas.

.przemas.

Astrofizyk

• Społeczność Astropolis
  • 1026 postów
Z czwartku na piątek co tak super wiało u mnie też się błyskało :blink:
0
10x50, Newton 4,5" i lustro 40" w łazience :)

Wizual ponad astrofotografię!

Radek Grochowski

Radek Grochowski

Astropolis.pl

• Moderator
  • 4000 postów

to są tak zwane burze zimowe... ciekawe zjawisko miało miejsce po tych wielkich huraganach we Wrocławiu, była przez jakiś czas bezchmurna moc a tu nagle na niebie dziwne niezidentyfikowane błyski, czy ktoś to zaobserwował porucz mnie??

Gapiłem się wtedy na niebo i widziałem sporo błysków od strony burzy na SE, która przechodziła wtedy Górnym Śląskiem. Do tego dochodziły co jakiś czas błyski od spięć elektrycznych, padały budki transformatorowe czy też drzewa spadały na linie napowietrzne, tak sądzę. Generalnie sporo się wtedy działo. Trochę to było odrealnione :)
0

Taurus 410, Tał 200K, ETX-90, 80ED, EQ-6, Nikon HG 10x42, HG 8x20, D5200, D300, Nikkor ED 200-400/4. I parę gadżetów.

eReSix

eReSix

Astro-Forum.org

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPip
  • 365 postów
Odkopuję temat (choć już mamy początek marca), ale okazja jest, ponieważ właśnie przechodzi u mnie burza, na początku ostro padał deszcz, po chwili deszcz ze śniegiem, a teraz gęsto sypie śnieg. Co ok. 2min widać błysk i słychać grzmoty :burza: W tej chwili centrum jest chyba nad Rybnikiem, ciężko jest mi określić kierunek przemieszczania.

Pozdrawiam
Rafał

Użytkownik eReSix edytował ten post 27 luty 2007 - 20:19

0
ATM "AURORA" 227/1300, Vixen NPL 30mm, GSO SP 12mm, Vanguard 12x55

mpp

mpp

...zagubiony na nieboskłonie...

• Społeczność Astropolis
  • 1665 postów

Odkopuję temat (choć już mamy początek marca), ale okazja jest, ponieważ właśnie przechodzi u mnie burza, na początku ostro padał deszcz, po chwili deszcz ze śniegiem, a teraz gęsto sypie śnieg. Co ok. 2min widać błysk i słychać grzmoty :burza: W tej chwili centrum jest chyba nad Rybnikiem, ciężko jest mi określić kierunek przemieszczania.

Pozdrawiam
Rafał

Potwierdzam, w okolicach Rybnika i Wodzisławia szaleje burza snieżna. Wieje, błyska się i sypie śniegiem.
0
"mpp" rejestrował się na A-F, nie na Astropolis. Zatem (od 03/05/2010) nie będę więcej pisał pod nickiem "mpp".
Życzę Wszystkim ciemnego nieba, dużej radości z obserwacji i dzielenia się doświadczeniami na forum.

Synta 1200/200 na dobsonie + SWA 32mm + TV panoptic 24mm + SWA 15mm + TV plossl 8mm + Vixen plossl 6mm

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników