Skocz do zawartości

synta 6''


sebastian

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w najblizszym czasie zamiarkupic pierwszy w swoim zyciu teleskop i zastanawiam sie wlasnie nad kupnem synty 6 prosil bym jezeli to tylko mozliwe o to abyscie mi napisali czy jest to dobry teleskop jak na pierwszy w zyciu, wymiary,i jakies informacje urzytkownikow itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teleskop na początek wyśmienity. Najlepszy jaki można dostać za tak małe pieniądze. Jeżeli nie możesz wydać więcej pieniędzy na teleskop niż te 850pln (rozumiem że chodzi o synte na dobsonie) to dalej nawet nie szukaj - l nic lepszego nie znajdziesz. Choć pamiętaj że dokładając 250pln masz synte 8'' - zawsze lepsza od 6''. Choć z szóstki na początek będziesz zadowolony. (ehhh... zanim chińszczyzna weszła na rynek, to teleskop 6'' czy 8'' był naprawde potężnym wydatkiem... - ale to już było! :P )

 

Co do info na jego temat to musisz sprecyzować...

Edytowane przez Demogorgon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie miałem okazji obserwować przez 6'', ale moim zdaniem naprawdę warto dołożyć te 250zł i kupić Syntę 8'', wszystko zależy od tego jakie masz warunki. Jeżeli waga i rozmiary 8'' nie są dla Ciebie problemem. to polecam większy teleskop. Oczywiście 6'' to nie jest wcale mało, do czasu, kiedy spojrzysz przez coś większego. Dwucalica złośliwa to podstępna i kosztowna choroba :szczerbaty:

 

Ciemnego nieba :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''Jeżeli waga i rozmiary 8'' nie są dla Ciebie problemem''

własnie z tym jest problem bo mieskzam w bloku przed soba blok i troche przestrzeni wiec bede gdzies sie wybieral na jakies odludzie, i terz chodzi o to ze raczej niedozbieram juz wiecej kasy na 8'' a szczegolow nie bede opowiadal:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Napiszę ci tyle, że tak samo jak 8" ona nie nadaje się jako teleskop na wypady, chyba że własnym samochodem. Różnica "mobilności" jest znikoma.

Napisz może coś więcej o sobie- wiek, warunki transportu, winda w bloku i te inne ważne sprawy. Inaczej będzie się gadało ... jak ślepy z głuchym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Starszy brat z samochodem... to masakrycznie niepewne rozwiązanie ;)

Poszukaj lepiej coś naprawdę lekkiego, np. jakiś refraktorek na moncie azymutalnym. Wtedy dasz radę nawet pieszo te 500 m. Z Syntą nie dasz rady, chyba że mocno przerobisz Dobsona i będziesz się objuczał jak żołnierz z pełnym rynsztunkiem.

 

 

Albo kup Syntę i rotweilera. Będziesz nosił na raty. Najpierw Dobsa, zostawisz go na miejscu, przywiążesz pieska na długiej lince - i wrócisz po tubę ;)

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...487dec9f7ac3868

Moze cos takiego + jakis mont. Do tego telepa jest dodana fajna torba wiec nie ma problemow z jego trzansportem(sam kupuje takiego telepka na wakacje). Ma jednak pewne wady - jest dosc ciemny :(. Co do synty 6 to mam takie zdanie jak wiekszosc - dozbieraj do 8 bo jest duzo bardziej uniwersalna. Pamietaj, ze z lepiej ogladac czesciej niebo czyms mniejszym niz prawie wcale czyms wiekszym <salut>

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starszy brat z samochodem... to masakrycznie niepewne rozwiązanie ;)

Poszukaj lepiej coś naprawdę lekkiego, np. jakiś refraktorek na moncie azymutalnym. Wtedy dasz radę nawet pieszo te 500 m. Z Syntą nie dasz rady, chyba że mocno przerobisz Dobsona i będziesz się objuczał jak żołnierz z pełnym rynsztunkiem.

Albo kup Syntę i rotweilera. Będziesz nosił na raty. Najpierw Dobsa, zostawisz go na miejscu, przywiążesz pieska na długiej lince - i wrócisz po tubę ;)

 

 

To tej Synty nie da nawet przenieść 500 m ? Dziwi mnie to strasznie. Przecież to tylko 2 razy po 8 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu
To tej Synty nie da nawet przenieść 500 m ? Dziwi mnie to strasznie. Przecież to tylko 2 razy po 8 kg.

Nie, to nie jest 2 razy po 8 kg. To jest 2 razy 8 kg plus nieporęczna objętość. Zresztą Dobs waży więcej niż tuba, ale to w sumie nieistotne.

To znaczy: można przenieść. Raz, drugi, piąty. Ale nie więcej. Bo to nie tyle ciężkie, co nieporęczne. Spróbuj nieść wiadro z wodą. Będzie OK ... ale idź tak pół kilometra. I tyle samo z powrotem. Bez sensu po prostu.

 

Jedynym wyjściem jest jakiś wózek transportowy- wtedy całkiem inksza inkszość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie jest 2 razy po 8 kg. To jest 2 razy 8 kg plus nieporęczna objętość. Zresztą Dobs waży więcej niż tuba, ale to w sumie nieistotne.

To znaczy: można przenieść. Raz, drugi, piąty. Ale nie więcej. Bo to nie tyle ciężkie, co nieporęczne. Spróbuj nieść wiadro z wodą. Będzie OK ... ale idź tak pół kilometra. I tyle samo z powrotem. Bez sensu po prostu.

 

Jedynym wyjściem jest jakiś wózek transportowy- wtedy całkiem inksza inkszość.

 

Wiadra z porzeczkami, czy inną roślinnością działkową :szczerbaty: nosiłem i po 15 minut.

 

Z nieporęcznością jest rzeczywiście problem. Ale Dobs chyba ma jakieś uchwyty do noszenia. Problem chyba raczej w tubie jest. Trzeba by było do jakiejś torby dużej włożyć. Tak z 5 minut dało by radę chyba chodzić nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sbastian. Jeśli czesto bywasz na wsi jak sam piszesz( a na wakacjach to pewno czasu możesz tam jeszcze więcej spędzić) to może kup Syncie i trzymaj ją tam na stałe, a do domciu na balkon to może lornete jakąs sobie spraw. Lornetka to dobra rzecz, można się pouczyć nieba no i ta "mobilność"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

synta jest na tyle nieporęczna, że dorobiłem do swojej kułka :P tyle powiem.

 

Co innego jak są dwie osoby - wtedy nie ma problemu. Jedna osoba bierze za jedną rączke, druga za drugą i jest komfortowo. Jednak samemu naprawde się tak umęczysz że odechce Ci się tego wieczoru obserwacji...

 

Poprostu to ustrojstwo trudno jest jakoś samemu chwycić...

 

ps. Chociaż niektórzy sobie poradzili :P : http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=14769

Edytowane przez Demogorgon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adi_115 lornetke juz mam tyle ze niedawno sobie uswiadomilem o jej istnieniu;]

10x50

 

No widzisz :banan: podsawpwy instrument już posiadasz. :D

Obserwowałeś już coś tą lornetką? masz jakieś rozeznanie w nocnym nieboskłonie?

 

(jest tam coś napisane na tej lornetce oprócz 10x50)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maly brat sławetnej 8 jest bardzo dobrym teleskopem na poczatek nie da sie nie zgodzic ze doplata 250zl do 8 jest jak najbardziej wskazana lecz ja moge powiedzieć ze zakup 6 w moim przypadku byl strzalem w dziesiatke i jestem jak najbardziej zadowolony :) więc ją polecam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.