Skocz do zawartości

Spotkania w Czarnkowie


Gość saywiehu

Rekomendowane odpowiedzi

;)

 

Jakie tam niebo jest? Starczy te 5km od miasteczka? Powinno starczyć, w końcu Czarnków jest raczej mały.

W ogóle napisz coś więcej o miejscówce obserwacyjnej. Gdzie to, co to, jak to :).

Prąd. Hmm.... mnie tam właściwie nie potrzebny ale niektórym pewnie by się przydał :)

 

Jestem pierwszy na liście, zaraz za organizatorem :banan:

 

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Kuba, o niebo to siem zwyczajnie nie martw- to małe miasteczko, dalej jechać nie ma sensu ;) Tym bardziej, że leży ono w dolinie, a obserwować będziemy ponad nim. Więcej napiszę za czas jakiś- muszę porobić foty, a teraz jestem po prostu porozrywany w strzępy nadmiarem roboty. Będzie blisko drogi, płaski teren- to najważniejsze.

Czarnków leży 10 km od Białej w linii prostej, a jakie tam było niebo- cóż, akurat nie mialeś okazji się przekonać, ale wiesz z relacji tych, którzy wtedy zostali dłużej. Jest tu najOK :)

 

Rammstein- :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Sytuacja jest taka. W nocy otworzyłem na Astro-Forum nowy temat dotyczący zlotu w Czarnkowie. Temat ten został usunięty, a posty - przeniesione tutaj. Napisałem PW do moderatorów, prosząc o przywrócenie tego tematu, dając do zrozumienia, że ZLOT w CZARNKOWIE nie ma wiele wspólnego ze SPOTKANIAMI w TRZCIANCE. Otrzymałem odpowiedź, że temat będzie blokowany, w związku z tym, że termin nakłada się z terminem zlotu w Bieszczadach.

 

Ponieważ wyczerpałem możliwości mediacyjne, uważam że NIE łamię regulaminu informując o tym userów. Jeśli dostanę ostrzeżenie lub bana- będzie to po prostu niepoważne, tak samo jak niepoważne jest przeniesienie tego tematu w miejsce nawet geograficznie nieodpowiednie. Ciekaw jestem, czy w opinii administratorów i moderatorów zasłuzyłem sobie na takie potraktowanie dotychczasową działalnością na A-F. Jeśli tak- chętnie przeczytam z jakiego to niby powodu.

 

Na szczęście info zlotowe ma prawo znajdować się na stronach:

http://astro4u.net/yabbse/index.php?topic=9922.new#new

http://www.astrokrak.pl/forum/viewtopic.php?t=2183

http://www.astro.forus.pl/viewtopic.php?t=63

 

Ponadto napisałem maila do redakcji Astronocy, prosząc o wstawienie tam również informacji o zlocie.

 

P.S. Jeśli dostanę bana za to moje "podskoczenie władzy"- mam nadzieję, że znajdzie się dobra dusza, która będzie chciała czasem coś napisac w tym temacie w moim imieniu.

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Tak, dostałem PW w sprawie moderacji. Jestem w trakcie korespondencji z Adamem Jesionem, zaproponowalem rozwiazanie kompromisowe. Jeśli się nie dogadamy, trudno, odejdę z forum. Warto- o mały zlot na zadupiu, który nie jest ŻADNĄ konkurencją dla bieszczadzkiego?

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dostałem PW w sprawie moderacji. Jestem w trakcie korespondencji z Adamem Jesionem, zaproponowalem rozwiazanie kompromisowe. Jeśli się nie dogadamy, trudno, odejdę z forum. Warto- o mały zlot na zadupiu, który nie jest ŻADNĄ konkurencją dla bieszczadzkiego?

 

Proszę mnie tu świadomie nie mieszać w tę sprawę! Nic o tym nie wiem, nie wtrącam się między wódkę i zakąskę. Załatwcie to miedzy sobą.

 

PS. Say - jakoś mam nieodparte uczucie, że to nie dzieje się przypadkowo. Mylę się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Nie Adam, to tyczy się wyłącznie potraktowania mnie przy zakładaniu tematu tego zlotu. Zobacz historię moich postów w ostatnim czasie, porównaj z innymi forami, a zrozumiesz, gdzie pisuję. To o czym zapewne myślisz to temat do rozmowy w cztery oczy, ale ja jestem zrównoważonym facetem i nigdzie nie chcę robić zamętu - również TAM. Tyle, że nie jestem też dzieciakiem- i nie pozwolę tak siebie traktować. Nie mam też żadnych władczych ambicji, ale chcę dochodzić swoich praw - w tym prawa do zakładania tematow, które dotyczą WYŁĄCZNIE astronomii!!!

 

Jeśli mam to załatwiać z Sumasem, to tu i teraz przekazuję moją propozycję:

- niniejszy temat jest zdezaktualizowany, ponieważ spotkań w Trzciance więcej nie będzie, w każdym razie ich nie przewiduję- można go zamknąć

- można otworzyć w "Zlotach" temat "Spotkania w Czarnkowie" - i tam przenieść posty od 200 do 204, następne posty usunąć

- potraktować sprawę jako niebyłą - i cofnąć dane mi ostrzeżenie.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, spokojnie -chyba dopadło Was przesilenie wiosenne ;)

 

To, że ktoś organizuje zlot, o którym była tu mowa od dawna, i tak się składa, że w tym czasie

będzie się odbywał drugi tzw. ''zlot bieszczadzki'' to nie jest żaden powód aby powstał jakiś konflikt

w tym punkcie, przekonani i tak pojadą tam gdzie lubią, i gdzie finansowo będą mogli sobie pozwolić.

 

Jeżeli ktoś mieszka np w Poznaniu i nie stać go aby zrobić wypad w Bieszczady, to pojedzie do pobliskiego Czarnkowa, natomiast jeżeli w Czarnkowie nie będzie zlotu, to posiedzi sobie w domku - Panowie litości, o co Wy kruszycie kopie?:rolleyes:

 

Moim zdaniem organizatorzy obydwu zlotów powinni dostać dyplom uznania za propagowanie astronomii

 

pozdrawiam

Edytowane przez Moralez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, spokojnie -chyba dopadło Was przesilenie wiosenne ;)

 

To, że ktoś organizuje zlot, o którym była tu mowa od dawna, i tak się składa, że w tym czasie

będzie się odbywał drugi tzw. ''zlot bieszczadzki'' to nie jest żaden powód aby powstał jakiś konflikt

w tym punkcie, przekonani i tak pojadą tam gdzie lubią, i gdzie finansowo będą mogli sobie pozwolić.

 

Jeżeli ktoś mieszka np w Poznaniu i nie stać go aby zrobić wypad w Bieszczady, to pojedzie do pobliskiego Czarnkowa, natomiast jeżeli w Czarnkowie nie będzie zlotu, to posiedzi sobie w domku - Panowie litości, o co Wy kruszycie kopie?:rolleyes:

 

Moim zdaniem organizatorzy obydwu zlotów powinni dostać dyplom uznania za propagowanie astronomii

 

pozdrawiam

 

No właśnie nie wiem :szczerbaty: Ja ze spotkaniem Say'a mam tylko jeden problem - że znowu go nie spotkam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Niestety, nie dałbym rady w tym roku w Bieszczady- jak wielu innych, którzy dzieki temu, że do mnie mają po prostu bliżej będą w ogole mogli pojechać na zlot. Vide- choćby wypowiedź Heńka w tym temacie. Termin też nie jest dobrany jako "partyzantka"- cóż, podczas pełni trudno się obserwuje, prawda? Tym bardziej, że o tym terminie pisałem już na początku stycznia, też w tym temacie- łatwo to sprawdzić.

 

Jestem za spotkaniem i wypiciem jakiegoś piwa z każdym, którego poznałem na forum. Z tobą Adamie i Sumasem jak najbardziej też. Naprawdę, to nie moje działanie stało się przyczyna tego konfliktu. Nie przekroczyłem regulaminu, nikomu nie podkładam kłód pod nogi.

Na pewno będzie w tym roku inna okazja do spotkania. Qrcze, po przeprowadzce firemki i siebie w inne miejsce mam teraz adaptację lokalu, a w bliskiej perspektywie- budowę od podstaw przystani jachtowej. Czasowo wysiadam w kontekście jazdy dokładnie w przeciwległy punkt Polski, niestety finansowo wobec ogromu wydatków- też.

Stąd idea tego zlotu w Czarnkowie.

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym chwilowym zamieszaniem sprawdziłem w logach forum, co tu się działo w nocy.

 

Saywiehu - napisałeś mi oburzony w PM, że:

 

"W nocy otworzyłem temat dot. zlotu w CZARNKOWIE. Został on ZLIKWIDOWANY, a posty przeniesione do tematu " Spotkania w TRZCIANCE". Czy, jeśli bedę organizował zlot w Sopocie, Bieszczadach itd. to też tematy bedą likwidowane i wsadzane do jednego wora?"

 

Z logów forum jasno wynika, że twojego ogłoszenia:

http://astro-forum.org/Forum/index.php?sho...mp;#entry227795

 

NIKT NIE PRZENOSIŁ! Sam je tu umieściłeś. Sumas jedynie przeniósł dzisiaj drugi post:

http://astro-forum.org/Forum/index.php?sho...mp;#entry227797

 

Mam nadzieję, że to tylko pomyłka, a nie świadome manipulowanie. Pamiętaj, że każda operacja moderatorska na forum jest LOGOWANA i zostaje na wieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Otwierałem nowy temat, na każdym forum po kolei. A tu - najpierw. Nie mam screena, no przecież nie uważałem że to konieczne!

Zresztą przesłałem tobie Adam PW, które otrzymałem od Sumasa.

 

P.S. Delikatnie dodam, że ja umiem odróżnić Trzciankę od Czarnkowa ;)

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwierałem nowy temat, na każdym forum po kolei. A tu - najpierw. Nie mam screena, no przecież nie uważałem że to konieczne!

Zresztą przesłałem tobie Adam PW, które otrzymałem od Sumasa.

 

P.S. Delikatnie dodam, że ja umiem odróżnić Trzciankę od Czarnkowa ;)

 

Dobra, nie ważne. Nie ma problemu, więc nie ma co drążyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Dziękuję za otworzenie tematu. Pora usunąć to, co nie dotyczy zlotu - i podać sobie ręce.

 

LISTA ZLOTOWA:

1. Saywiehu, Renata, Emil

2. Kuba (+ Magdalenka?)

3. Rammstein5

4. Kanarkusmaximus (pisze, że może go nie być wtedy w Polsce, niech ktoś załatwi, żeby był :szczerbaty:)

 

Ze sprzętu na miejscu będą czekały moje (i kółkowe):

- Synta 8" z lekkimi przeróbkami (o ile zdążę, to też z wyciągiem Crayforda)

- Mak-Newton 5" może już na EQ5 i statywie Parallax (ależ to krowa ten statyw!)

- U 170/900 być może już z napędem

- Celeston C5N (stara wersja, made in Japan- niezła maszyna)

- Skylux w starszej wersji

 

Robię starania, aby do tego czasu były przynajmniej też : Tał 100RS na LXD500 z GoTo i ETX 90 na NextStar, też z GoTo.

 

Zapewniam idealne skolimowanie każdego teleskopu, jeśli będą takie potrzeby. Prawdopodobnie w tym celu zostanie u mnie na stałe pożyczony kolimator holograficzny 2" Lasermaxa... uch, jakież to jest cuuuudo! Tyle, że jego cena jest taka... astronomiczna...

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisuję sie do Wiechowatego zlotu!

 

Nie jestem w stanie w tym roku dojechac do Bieszczad - musze być relatywnie blisko Gdanska caly czas, tak aby w razie czego szybko być w domu.

 

Idea tego spotkania-zlotu - nie jako konkurencji dla Bieszczad ale alternatywy (sic!) jest szczytna i godna pochwały. Tyle chciałbym dodać zupełnie neutralnie od siebie!

 

Wiechu, rezerwuje krótkiego silver prosiaka! Musze porównać z LVW!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę mnie koniecznie :szczerbaty: dopisać, będę na 100% chyba że siły nadprzyrodzone zadziałają, przyjadę z osobą towarzyszącą ale jeszcze nie wiem jaką może moja żona. :szczerbaty:

 

PS. Proponuje usunąć te szpecące i nikomu niepotrzebne wypowiedzi w tym zacnym wątku i nie denerwować więcej naszego Wiesia B):Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że ktoś organizuje zlot, o którym była tu mowa od dawna, i tak się składa, że w tym czasie

będzie się odbywał drugi tzw. ''zlot bieszczadzki'' to nie jest żaden powód aby powstał jakiś konflikt

w tym punkcie, przekonani i tak pojadą tam gdzie lubią, i gdzie finansowo będą mogli sobie pozwolić.

 

Jeżeli ktoś mieszka np w Poznaniu i nie stać go aby zrobić wypad w Bieszczady, to pojedzie do pobliskiego Czarnkowa, natomiast jeżeli w Czarnkowie nie będzie zlotu, to posiedzi sobie w domku - Panowie litości, o co Wy kruszycie kopie?:rolleyes:

 

Właśnie tu sie z tobą zgadzam. Do Bieszczad mam za daleko, więc też wybieram się do Czarnkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Ponieważ przy przenoszeniu tematu "zapomniano" o przeniesieniu kompletnej informacji zlotowej, podaję, że znajduje się ona tutaj:

http://astro-forum.org/Forum/index.php?sho...3564&st=180 , w poście nr 200. Teraz nie mam czasu na skopiowanie i "manewry" zwiazane z uruchomieniem linków, zrobię to pod wieczór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

A oto zapowiedziane info:

 

Termin: 13-15 kwiecień '07.

 

Miejsce: Czarnków, wielkopolskie :

post-2472-1173466580_thumb.jpg

 

Wygląd mieściny i najbliższych okolic macie tutaj: http://www.czarnkow.pl/fotogaleria_czarnko...lotu_ptaka.php3

O co loto na zlocie?

O spotkanie astrobraci w miłej, rodzinnej atmosferze. O wymianę doświadczeń, "obmacanie" sprzętów przeróżnych, podciągnięcie się w sztuce obserwacji, ale przede wszystkim- o tą atmosferę, poznanie ludzi, spotkanie z nowymi i starymi kumplami z różnych miejsc. Główny cel "nocny" zlotu: lista Messiera, do bólu i na maxa :)

Baza zlotu i ceny.

Bazą jest internat szkoły średniej, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie, przy ul. Chodzieskiej 29, http://internat.zspczarnkow.edu.pl/ . Dokładny plan dojazdu podam za jakiś czas.

Ceny "utargowałem" następująco:

nocleg: 25 zł/ osoba

całodzienne wyżywienie: też 25 zł/osoba

 

Nocleg- to łóżko w czystym pokoju, z pościelą itd., w naprawdę przyzwoitych warunkach. Mamy do dyspozycji cały internat, ze stołówką i świetlicą- jest gdzie gadać, rozkładać sprzęt itd.

Wyżywienie: zakładam piątkową obiado-kolację, w sobotę : śniadanie + obiad + podwieczorek + kolację oraz śniadanie + obiad w niedzielę. Za całość zlotu wyżywienie zamknie się kwotą 60 zł- 5 zł różnicy w porównaniu z mnożeniem 2x25 wynika z obfitszego posiłku w piątek. Drugie 5 zł- to wydatek na to, co będziemy zabierać na obserwacje: kawa + herbata w duuużych termosach.

 

Pamiątka zlotowa bedzie kosztować 7 zł- bo mamy sponsora, pokrywającego część kosztów!

Dla "zainteresowanych"- jest jeszcze jeden sponsor, który przekazuje jednak swoje wyroby. Ekch.. hmmm... to Browar Czarnków :D

Każdy dostanie materiały turystyczne o regionie.

 

Obserwacje

Ponieważ nie będziemy obserwować w miasteczku, stanowiska będą znajdować się w odległości ok. 5 km od internatu. Będziemy mieli kilka samochodów w "pogotowiu", w tym auto, które będzie też nam na ten czas "zasponsorowane"- przez Starostwo Powiatowe. Na razie nie przewiduję konieczności korzystania z prądu na miejscówkach- jeśli będzie potrzebny- PISAĆ!

 

Serdecznie zapraszam do udziału w zlocie. Ci, którzy byli w Białej, czy na spotkaniach w Trzciance wiedzą, że będzie OK :) A ci co nie wiedzą- powinni się przekonać, że zlot dla astroamatora to po prostu ŚWIĘTOŚĆ ;) Szczególnie zachęcam nowicjuszy. Nie wstydźcie się swej niewiedzy, czy braku extra (czy w ogóle) sprzętu. Nikt was nie pogryzie- a wręcz przeciwnie!

 

Pozdro dla wszystkich

 

Wiehu

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

LISTA ZLOTOWA na koniec dnia dzisiejszego:

1. Saywiehu, Renata, Emil

2. Kuba (+ Magdalenka?)

3. Rammstein5

4. Kanarkusmaximus

4. Krystian Koza

5. Grzybek80 + towarzyszka (ileż napięcia- żona własna, czy cudza? :szczerbaty: )

6. Jules (czyżby zamierzał być bez Ani? ;))

7. Anka_U

8. ABC

9. CharonX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.