Skocz do zawartości

Bydgoszcz


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Na 12 sierpnia (czwartek) przypada maksimum aktywności roju Perseidów.

Myślę, że dobrym pomysłem byłoby spotkanie się właśnie "pod pretekstem" tego zjawiska...

Zdaję sobie sprawę z tego, że to prawie środek tygodnia i nie każdy będzie mógł być (jeżeli byłoby więcej chętnych to można by przełożyć spotkanie np: na piątek, a fakt, że maximum było dzień wcześniej nie będzie oznaczać, że w piątek nic nie zaobserwujemy)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Z powodu braku organizacji i chęci organizatora uważam, że to nie wypali..

?

To nie ma być zorganizowana impreza na masową skalę, gdzie wszystko musi być dopasowane co do sekundy :)

Wystarczy inicjatywa i kontakt, a wszystko w ostateczności zależy od warunków meteo, które ciężko z góry przewidzieć (wręcz nie da się w 100%).

Zwykły wypad za miasto na obserwacje-komu pasuje i ma czas to jedzie.

(nie raz i nie dwa były organizowane tego typu wypady)

 

Co do miejscówki niby mamy (luknij na moje foto-relacje), ale niestety znajduje się blisko zbiorników wodnych (Chmielniki) przez co sprzyja to tworzeniu się mgieł, które skutecznie utrudniają obserwacje (wrr mgła...)

Dlatego może damy jakieś propozycje miejscówek, a później wybierze się tą "najlepszą" (można poszukać np: przez Google Earth)

pzdr.

Edytowane przez sebacyw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo im dalej od miasta tym lepiej, ale chyba nie będziemy porywać się na dalekie trasy :)

Przeglądałem mapki i dość interesująco wyglądają pola za Zielonczynem.

Trase zaznaczyło mi od Jagielońskiej 15,5km.

 

zielonczyn.jpg

 

Obok jest tylko jakiś stawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 10 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

No i udało się zorganizować ciekawą grupkę obserwatorów, spotkaliśmy się już 2 razy, każda sesja była obfita i bardzo udana. Mamy swoją miejscówkę, pomiędzy Bydzią, a Toruniem wszystkich chętnych, każdą nową twarz zapraszam do kontaktu na forum, do mnie na PW lub tutaj: Mój link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 1 miesiąc temu...

No i udało się zorganizować ciekawą grupkę obserwatorów, spotkaliśmy się już 2 razy, każda sesja była obfita i bardzo udana. Mamy swoją miejscówkę, pomiędzy Bydzią, a Toruniem wszystkich chętnych, każdą nową twarz zapraszam do kontaktu na forum, do mnie na PW lub tutaj: Mój link

A gdzie pomiędzy Bydgoszczą a Toruniem? Od strony krajowej 10 czy 80? Ja z Solca Kujawskiego jestem, więc może gdzieś w mojej okolicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.