Skocz do zawartości

Olsztyn i okolice


okon

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety w tej chwili przejazdem i w Szczytnie jestem 2/3 razy do roku.

Dlatego też podałem konkretne daty kiedy te spotkanie mogłoby się odbyć.

Właśnie sprzęt już do mnie dotarł :)

Wczoraj go składałem i wyszła piękna całość :)

 

:banan:

 

A dziś zamierzam polować na Saturna, mam nadzieję będzie taka możliwość.

 

Pozdrawiam

 

PS. Z chęcią ustawiłbym się na wtorek w nocy na jakąś obserwację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

Witajcie,z tej strony Ostróda się kłania...Jestem bardzo zainteresowany wspólnymi wypadami na nocne niebo...

Jest tylko jeden problem,nie posiadam żadnego jeszcze instrumentu...a bardzo marzy mi się jakieś wspólne obserwacje...

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Jak tam Olsztyn ?

Jest ktoś ?

Wczoraj zwiedziłem nową miejscówkę ok. 3 km od granic Olsztyna (kierunek na Olsztynek, przed Dorotowem) widoczna droga mleczna choć może być lepiej (Gryźliny - ale ten dystans). Chyba udało mi się ustrzelić Neptuna :). C6N.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam wszystkich, jestem świeżym posiadaczem teleskopu (dob 8") nie obserwowałem jeszcze spoza miasta.. Warunki nie sprzyjają... Rozglądam się za jakimś miejscem w okolicy. W lepszych warunkach na pewno się wybiorę :-). Jestem z Elbląga.

Edytowane przez ians
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem świeżym posiadaczem teleskopu (dob 8") nie obserwowałem jeszcze spoza miasta.. Warunki nie sprzyjają... Rozglądam się za jakimś miejscem w okolicy. W lepszych warunkach na pewno się wybiorę :-). Jestem z Elbląga.

Ja jeżdzę najczęściej na Grzechotki w okolice Płoskini...w/g mapy zanieczyszczenia nieba tam jest na niebiesko czyli całkiem OK....ale robię tylko zdjęcia bo mam lustrzankę i tele 200 mm.....napęd paralaktyczny Vixen Polarie

w niedzielę w nocy może będzie troche nieba....szykuję się na Catalinę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam Olsztyn ?

Jest ktoś ?

Wczoraj zwiedziłem nową miejscówkę ok. 3 km od granic Olsztyna (kierunek na Olsztynek, przed Dorotowem) widoczna droga mleczna choć może być lepiej (Gryźliny - ale ten dystans). Chyba udało mi się ustrzelić Neptuna :). C6N.

 

 

Jakby co to czasami obserwujemy pod Olsztynem. Miejscowość Skolity. Dojazd łatwy a niebo dosyć ciemne.

Ostatnie spotkanie w październiku: http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/8756-olsztyn-spotkania-obserwacyjne/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam.

Obserwuję w miejscowosci Sząbruk pod Olsztynem, mam działkę z całkiem fajnym niebem południowym.

Czasem jeżdżę w okolicę miejscowości Ząbie za Butrynami, jest tam fajna miejscówka przy mostku na Łynie. 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu obserwowałem i jest spoko.

Miejscówka w okolicy jeziora Gim ma minus w postaci tego, że trzeba zaparkować przy drodze i na polanie ustawić sprzęt.

Mostek przy Łynie to przeważnie wykoszona łączka i infrastuktura w postaci ławek i stołu.

Screenshot_2021-02-06-18-09-36-904_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2021-02-06-18-08-54-745_com.android.chrome.jpg

IMG_20210206_182152.jpg

Edytowane przez PQS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PQS napisał:

Tu obserwowałem i jest spoko.

Miejscówka w okolicy jeziora Gim ma minus w postaci tego, że trzeba zaparkować przy drodze i na polanie ustawić sprzęt.

Mostek przy Łynie to przeważnie wykoszona łączka i infrastuktura w postaci ławek i stołu.

Screenshot_2021-02-06-18-09-36-904_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2021-02-06-18-08-54-745_com.android.chrome.jpg

IMG_20210206_182152.jpg

Na którą stronę świata jest widok przy takim kadrze? Ja robiłem parę razy w okolicach Stawigudy ale to bardziej gdzieś na poboczu drogi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sidiouss napisał:

Na którą stronę świata jest widok przy takim kadrze? Ja robiłem parę razy w okolicach Stawigudy ale to bardziej gdzieś na poboczu drogi :)

Zdjęcie skierowane jest na zachód i lekko na południe. Północ i wschód tez jest spoko w tym miejscu. Warto spróbować. W tym miejscu M51 pokazuje juz w 10" ramiona.

Jestem właśnie po obserwacjach na działce w Sząbruku i Orion dzisiaj mimo mrozu dał czadu.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.