Skocz do zawartości

Inny test Synty


pyntko_krtofli

Rekomendowane odpowiedzi

Test ten był niezaplanowany, spontaniczny, ale przecież większość wypadów z teleskopem bywa spontaniczna, przede wszystkim dotyczył cech nie związanych z obserwacjami. Było naprawdę fajnie, a przygody też ciekawe.

 

Najpierw kwestia kompaktowości Synty, czy można ja przenieść kilka kilometrów, można, ale po co jeśli są samochody. Druga rzecz, czy Synta wejdzie do każdego samochodu, kiedyś myślałem że nie, bo jak wepchnąć 8" Synte do "kaszelka", okazało się jednak, że dla chcącego nic trudnego, ale to nie koniec bo maluszek miał przewieźć i teleskop i 4 osoby - myślałem, że to nierealne.

 

UDAŁO NAM SIĘ WEJŚĆ DO MALUCHA Z SYNTĄ W 4 OSOBY!!!!!!

Tuba z tył z dwiema osobami, ustawiona po przekątnej bo inaczej nie wejdziei koniecznie trzeba zdjąć lunetke celowniczą, wciągnąć wyciąg i obrócić go w stronę dachu bo inaczej kierowca nabije sobie guza (a i wyciąg może się uszkodzić). Pierwszy raz dałem komuś pod opiekę moją Syntę, a ja usiadłem z przodu wraz z montażem. W maluchu należy ustawić go podstawą w stronę maski auta, a głowę wcisnąć pomiędzy widełki montażu , na boki nic nie widać, ale to nie ważne. Aha jeszcze najlepiej jest zgiąć trochę nogi w kolanach by kolega prowadzący mógł zmieniać biegi.

 

Dojechaliśmy w jednym kawałku, a miejsce na obserwacje było wszędzie nierówne, stolika oczywiście nie mieliśmy bo i tak by nie wszedł do środka, i tutaj wyszła na jaw kolejna przydatna cecha teleskpy Synta SkyDob 8" Classic. Okazuję się, że montaż teleskopu jest doskonale przemyślany i zmieści się na nim komfortowo do 6 puszek np. coca-coli, lub 3-4 butelki czegoś innego, bez obawy o narozlewanie, ale jeśli chcemy prowadzić obserwacje i równocześnie korzystać z opcji "stolik" to najlepiej ograniczyć się do 2 puszek na jedym z boków montażu.

 

Z każdą chwilą możliwości obserwacji ulegały pogorszeniu i to nie tylko ze względu na temperature czy seeing tak więc już o godzinie 1:00 zmyliśmy się.

 

Podsumowując wypad w 4, maluchem z Syntą jest możliwy, a gdy pogoda się psuje, lub teren nie ciekawy montaż Synty pokazuje jeszcze kilka swoich ukrytych plusów. Wypad nasunął mi pomysł by zwiększyć pojemność montażu dodając pułeczkę na zawiasach ... jak zrobię zademonstruje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.