Skocz do zawartości

Poszukiwany fokuser z przekładnią 1:10


Hans

Rekomendowane odpowiedzi

W grę wchodzą tylko marki wysokiej jakości. Koniecznie z przekładnią 1:10, chętniej niskoprofilowy (będę miał mniej grzebania przy LG). Poszukuje chętnego do sprzedania takiego fokusera, wspólnego zakupu poza granicami kraju, lub wszelakich informacji o pewnych źródłach i polecanych modelach.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli GSO uznajesz z a dobra marke to ja kupowalem tu:

http://www.agenaastro.com/Crayford-Focuser-s/80.htm

 

Bezproblemowy kontakt ze sklepem emailem. Kartą niestety nie kupilem na stronie on-line bo były problemy chyba z polskimi znaczkami i musialem prosic o reczne sciaganie naleznosci ale nie bylo z tym zadnego problemu. Przy wysyłce do Polski wyliczą Ci koszty przed zakupem.

 

Update:

Chyba coś takiego obiło mi się kiedyś o oczy na forum: http://astro-forum.org/Forum/index.php?sho...mp;#entry235918

Czyli nie byłem pierwszy.

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję wymianę wyciągu w Taurusie na niskoprofilowego Crayforda z przekładnią 1:10. Myślałem o tym GSO bądź o Antaresie z Astrokraka, podobno to identyczne wyciągi.

Miałem okazję przyjrzeć się temu GSO w Taurusie 40cm Mirka D. i zrobił na mnie dobre wrażenie. Jedyną niedogodnością są luzy przy maksymalnie wysuniętym wyciągu - w innych położeniach luzów brak.

Opłacalny jest zakup co najmniej 3-4 sztuk GSO, przy mniejszej liczbie koszty są zbyt wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję wymianę wyciągu w Taurusie na niskoprofilowego Crayforda z przekładnią 1:10. Myślałem o tym GSO bądź o Antaresie z Astrokraka, podobno to identyczne wyciągi.

Miałem okazję przyjrzeć się temu GSO w Taurusie 40cm Mirka D. i zrobił na mnie dobre wrażenie. Jedyną niedogodnością są luzy przy maksymalnie wysuniętym wyciągu - w innych położeniach luzów brak.

Opłacalny jest zakup co najmniej 3-4 sztuk GSO, przy mniejszej liczbie koszty są zbyt wysokie.

 

Słyszałem niepochlebne opinie o fokuserach Antaresa. (no i zależy mi na przekładni 1:10) Mówisz, ze GSO miał jakieś luzy? :blink: Eeee, może ktoś potwierdzić, bo zawisłem w pół kroku.

 

Co do zakupów. Wedle moich wyliczanek opłaca sięściągnąć również poj. sztuki. Jezeli ktoś się nawinie, nie ma problemu, zrobimy wiązankę jeżeli nie, to będzie płynął sam. (o ile nie potwierdzą się informacje o luzach przy maks wysówie, ten wyciąg będzie pracował pod masami w okolicach 0.5kg, tu nie będzie przebacz).

 

Ps. pierwsze maile poszły, więc jakby co, to pewnie będziemy finalizować w tym tygodniu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem niepochlebne opinie o fokuserach Antaresa. (no i zależy mi na przekładni 1:10)

 

Ten Antares, o którym piszę to: 2" Crayford Focuser for Newtonian w. 10:1 Microadjustment & adapter, 40mm travel, 575,00zł. Jest tylko w cenniku na dole po prawej stronie.

 

Mówisz, ze GSO miał jakieś luzy?

 

Tak i to dość duże. Ale tak jak pisałem dotyczy to tylko wersji niskoprofilowej. Luzy występują TYLKO przy maksymalnym wysunięciu - tego położenia wyciągu i tak się nie stosuje. Mirek tłumaczył mi czym to jest spowodowane, ale w tej chwili nie mogę sobie przypomnieć. W każdym razie związane jest to ze specyficzną konstrukcją low profile. Może się okazać, że dotyczy to większości wyciągów niskoprofilowych.

 

Co do zakupów. Wedle moich wyliczanek opłaca sięściągnąć również poj. sztuki. Jezeli ktoś się nawinie, nie ma problemu, zrobimy wiązankę jeżeli nie, to będzie płynął sam. (o ile nie potwierdzą się informacje o luzach przy maks wysówie, ten wyciąg będzie pracował pod masami w okolicach 0.5kg, tu nie będzie przebacz).

 

Ps. pierwsze maile poszły, więc jakby co, to pewnie będziemy finalizować w tym tygodniu.

 

Daj znać jaka wyjdzie cena jednego wyciągu. Być może się zecyduję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emalie posłane, w tej chwili mamy 3 potencjalnych zaiteresowanych, ale to się może oczywiście zmienić. Cena będzie oscylowac w okolicy 550pln. (po watach cłach i innych pierdołach). Jak będę znał dokładną, oczywiście dam znać.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańsza przesyłka dla 3 fokuserków to 26.85 $ (bez trackingu i ubezpieczenia, czas dostarczenia do 16 dni.), mamy też inne opcje (z ubezpieczeniem, z ubezpieczeniem i trackingiem itd.) Przesyłka full wypas to 38.15$

 

Więc koszt ostateczny fokusera przy najtańszej przesyłce będzie wyglądał tak:

 

140$ (fokuser) + 27$/3 (shipment) = 149$ (policzę 150$ od sztuki ze względu na rózniaste drobne koszty jak opłaty z paypala itd.)*

 

150$ * 2.8 (aktualny kurs WBK - dokładnie 2.799cośtam) = 420pln

 

Jeszcze cło i vacik.

 

420 + 22% = 512.4 (vat)

512.4 + 7% = 548.26 (cło)

 

Czyli pi razy oko koszt będzie oscylował w okolicach 550pln. (mogłem coś drobnego skipnąć, może się nieco zmienić kurs).

 

Zainteresowanych proszę o kontakt, w sumie muszę przelać sporo ponad półtora kilo, więc raczej nie zrobię żadnych ruchów bez waszych potwierdzajek. Czekam na deklaracje do poniedziałku. Na kase do wtorku, potem ide na zakupy.

 

Pozdrawiam.

 

 

 

* koszty transakcji to ok 2% od paypala i jeszcze jakieś grosze od celników, więc i tak będą większe niż ten doliczony dolarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o ostateczne potwierdzajki zakupowe. Kto, co, na jakiej stopce, co dodatkowo, itd. Wrunki szczeg. wyjaśniałem na PW. Proszę o potwierdzacze, bo mam wasze deklaracje, ale nie mam ostatecznych zaklępnięć o które prosiłem. W przypadku jak tego towaru zrobi się więcej lub mniej (a jest to możliwe, bo sporo osób pyta) niż wymieniane wcześniej 3 sztuki niskoprofilowców GSO cała procedura rozciągnie się o kolejne 2-3 dni na kolejne dogadywanki ze sklepem. Proszę o wpisy tutaj. Potwierdzę na PW i prześlę namiary na konto. Inaczej się zaplączę, za dużo mam wiadomości tylko z pytaniami, albo określeniami, to może i ja bym chciał. Please, potwierdźcie wszyscy na 100% zaineresowani tutaj nawet jak dogadaliśmy się już na PW. Za dużo bałaganu, trza zrobić klar.

 

Pozdrawiam.

 

Ps. Coby być fair do tych co podeklarowali wszystko, pozatwierdzali i czekają, powiedzmy że zamykamy zapisy jutro o 8ej rano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hans chcesz zakupić ten focuser?:

 

http://www.agenaastro.com/GSO-Dual-Speed-C...af-gs-crf-m.htm

 

Bo tam jest napisane "out of stock". Brałeś pod uwagę zakupy w Telescope Service? Fakt troche drożej ale zawsze to sklep pod nosem a i pewnie z jakością dużo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za świństwo! Co to jest! Co za buce jedne wykupiły mi fokusery! ;)

 

Kurde. Jak rozkręcałem akcję był w sprzedaży. Ja piernicze. Może zróbmy tak, podeklarujcie mi się co i jak. Będę wiedział ile ostatecznie do wykupienia i czego. Wtedy skontaktuje się ze sklepem dopytam na czym stoją.

 

Pozdrawiam.

 

Ps. Qubanos, jest małe "ale". Pytanie czy GSO jako GSO i GSO z naklejką TelescopeSerwice.de to są dokładnie te same GSO, czy też np. TS zamówił "bardziej ekonomiczną wersję".

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hans chcesz zakupić ten focuser?:

 

http://www.agenaastro.com/GSO-Dual-Speed-C...af-gs-crf-m.htm

 

Bo tam jest napisane "out of stock".

 

Spokojnie, to są standardowe wyciągi. Niskoprofilowe są "in stock":

 

http://www.agenaastro.com/GSO-Dual-Crayfor...-gs-crf-lpf.htm

 

Hans, potwierdzam niskoprofilowy z przekładnią pod 12".

Oraz mapę księżyca, chyba że nie polecacie takiej mapki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jestem ciekaw jak wam policzyć ściąganie gazet jak wpadniemy w następny przedział wagowy... hehe porówno od cosia? ;)

Myślę, że może zapytaj o koszt przesyłki z knigami i bez nich. Nadwyżkę podziel dodatkowo na dwóch, wtedy się decydujemy lub nie. Na szczęście dla książek nie ma cła i VAT'u (tzn.0%)... A zresztą przy takich zakupach to wspomnij może coś o rabaciku :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten GSO pasuje mi do ED 80, pod średnicę tuby wew. =96mm. Kiedys sobie podmienie.

I właśnie mam zamiar taki sobie sprawić .

Więc Hansie drogi dopisz mnie do listy na ten focuserek:

GSO Crayford Focuser for Refractor Telescopes - Dual Speed with 10:1 MicroFocuser (with Rotatable 96mm Telescope Adapter)

 

Człowiek pobawi się taką gałeczką na zlotach i już ma ochotę. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie to wygląda tak:

 

Hans - LP GSO Dual 12"

Pablito - LP GSO Dual 12" + ST MMC + NS OG V1&2

Tomi - LP GSO Dual 8-10" + NS OG V1&2

Aries - SCT GSO Dual

Darek B - R GSO Dual 96mm

 

I niepotwierdzona

 

Tomuś - R GSO Dual 86mm

 

Pozdrawiam.

 

PS. Darek. Jesteś pewien, że potrzebujesz 96mm, a nie 86mm ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.