Skocz do zawartości

Zlot w UK


Stasiu_1986

Rekomendowane odpowiedzi

He he, ale UK jest sporawe, gdzie by mial być ten zlot? Ja mieszkam nad Kanałem. Może sensowniej spotkać się na jakims zlocie Tubylcow?

W lutym proponowalem mityng podczas Euro AstroFest 2007 w Londynie, ale nie było chętnych.

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Lądek Zdrój.

Tutaj obserwować niestety się nie da. Lepiej gdzieś wyjechać poza Lądek. :P

W Lądku obserwowałem róźne astro-ekstrema z całkiem bliska, tylko że trochę mi przeszkadzała ...pixeloza!

 

Mam na myśli Planetarium Hendersona w Greenwich.

 

ISS też warto obejrzeć w IMAXie.

 

W lutym znowu AstroFest, warto się tam pojawić! Może więc się umówimy? W tym samym miejscu co w poprzednim lutym, czyli Kensington Town Hall.

 

Pozdrawiam - Miłek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
He he, ale UK jest sporawe, gdzie by mial być ten zlot? Ja mieszkam nad Kanałem. Może sensowniej spotkać się na jakims zlocie Tubylcow?

W lutym proponowalem mityng podczas Euro AstroFest 2007 w Londynie, ale nie było chętnych.

 

 

No prosze, a ja w Dudley/Birmingham jak narazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich UK-owcow :rolleyes:

Ja rowniez mieszkam w Uk ale poludniowej,dokladniej miasto Eastleigh kolo Southampton.

Niestety nie posiadam sprzetu ani zbyt duzej wiedzy jak na razie ale z mila checia spotkalbym sie i popatrzyl przez cokolwiek.Jak dotad jeszcze nie mialem okazji,jedyne co to Wasze fotki i szkice.Kazdy kiedys zaczynal i musze przyznac,ze nie myslalem nigdy o tym w taki sposob jak teraz.Owszem,zawsze bylem ciekaw co jet tam gdzie oko nie siega,gdzie jest koniec,czy w ogole jest i milion innych pytan bez odpowiedzi. :D Myslalem,ze jestem tutaj odosobniony ale jak widac jest nas wiecej. B)

Pozdrawiam cala ekipe i moze kiedys sie spotkamy B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam wszystkich raz jeszcze.Widze,ze watek ten troche zamarl.Nie bede tworzyl nowego bo i po co,dlatego tutaj zamierzam to napisac.

Jak dotad nie odezwalo sie wiele osob,zbyt malo o sobie wiemy.Proponuje napisac skad jestesmy i gdzie obecnie mieszkamy(imie,miasto,hrabstwo,mniej wiecej ktora czesc anglii i czy posiadamy jakis sprzecik).Chcialbym w koncu pojechac na jakis zlocik i poatrzyc przez teleskop w niebo.Odswiezmy nasze dane:

Imie - Rafal

Miasto - Eastleigh (kolo Southampton)

Hrabstwo - Hampshire

Lokalizacja - poludniowa anglia

Sprzecik - nie posiadam :(

Jesli myslicie podobnie jak ja to zapraszam do wpisywania sie badz odswiezania danych zamieszkania.Na pewno nie tylko ja chetnie bym sie spotkal gdzies na rozdrozu i popatrzyl wspolnie w nocne niebo.

Z pozdrownieniami Rafal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich raz jeszcze.Widze,ze watek ten troche zamarl.Nie bede tworzyl nowego bo i po co,dlatego tutaj zamierzam to napisac.

Jak dotad nie odezwalo sie wiele osob,zbyt malo o sobie wiemy.Proponuje napisac skad jestesmy i gdzie obecnie mieszkamy(imie,miasto,hrabstwo,mniej wiecej ktora czesc anglii i czy posiadamy jakis sprzecik).Chcialbym w koncu pojechac na jakis zlocik i poatrzyc przez teleskop w niebo.Odswiezmy nasze dane:

Imie - Rafal

Miasto - Eastleigh (kolo Southampton)

Hrabstwo - Hampshire

Lokalizacja - poludniowa anglia

Sprzecik - nie posiadam :(

Jesli myslicie podobnie jak ja to zapraszam do wpisywania sie badz odswiezania danych zamieszkania.Na pewno nie tylko ja chetnie bym sie spotkal gdzies na rozdrozu i popatrzyl wspolnie w nocne niebo.

Z pozdrownieniami Rafal.

 

 

witam

 

też podpisuję się pod powyższym. wiele miłosników astro na wyspach chyba nie ma, ale może akurat parę osób się znajdzie :)

 

imię - Adam

hrabstwo - Essex

miasto - Westcliff on Sea

sprzęt - SW200/1000 eq5

 

jak się zbierze kilka osób to warto pojechać w okolice Rafała, no chyba że byłaby taka wola na wyjazd do Walii w góry bo tam nie ma LP http://www.roe.ac.uk/roe/support/pr/pressr...h/darksky01.jpg i rejony piękne do pozwiedzania. tylko ta pogoda angielska... :burza:

 

 

możnaby się podłączyć do lokalnego zlotu, jak tutaj np: http://myweb.tiscali.co.uk/simonchristian/astro/starfest.htm

 

 

pozdrawiam

Edytowane przez bamus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

 

no to się doczekaliśmy. bardzo skromny (jak narazie 3 osoby), ale bedziemy mieli pierwszy astro-zlot w UK :helo:

 

Data : noc 29/30 Sierpień 2009

Miejsce :Lulworth Cove / Dorset http://maps.google.co.uk/maps?source=ig&hl=en&rlz=1G1GGLQ_ENUK318&q=Lulworth%20cove&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wl najciemniejsze niebo w całej Anglii, około 2 godzin jazdy na południe od Londynu. Najbliższe duże skupisko świateł - 15km, ale południowy horyzont patrzy na Kanał Angielski i przez 100 km nie ma źródeł światła.

Poza tym jedno z piękniejszych miejsc do wędrówek w pieszych w całej UK - http://www.weymouth-pictures.co.uk/dor/sth/lul/pic_cov08.htm

 

Dojazd i zakwetoranie we własnym zakresie, ale mnogość Bed&Breakfast w okolicy nie powinna sprawić problemu z noclegiem.

 

Spotkać możemy się około 20:00 by miec czas na powitanie i rozstawienie sprzętu. Następnie, Księżyc + Jowisz na rozgrzewkę, a po północy, gdy Łysy zjadzie, będziemy podziwiac Droge Mleczną + wszytskie dostępne obiekty DS.

 

Myślę, że najlepszym miejscem do rozłożenia sie będzie zachodnia część parkingu.

 

Jeśli jest jeszcze jakiś ukrytu użytkownik AF, który/a żyje w UK, to sedecznie zapraszamy. będzie raźniej w większej grupie.

 

Byle tylko pogoda dopisała!!!!

 

pozdrawiam

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.