Skocz do zawartości

co na początek


kwadri

Rekomendowane odpowiedzi

od dawnw chce kupić sobie teleskop ale za bardzo nie wiem jaki zainteresowalem sie nostrusem 76700 byłem gotowy go kupić bo nie kosztował zbyt dużo ale dowiedziałem sie ze nostrus tak jak firma opticon nie cieszay sie uznaniem w amatorskiej astronomi a chciałem go kupić bo:

ładnie wygląda

sprzedawca twierdził ze teleskop owieksza 500x

a nie kupie go bo

jest zrobiony z tandetnych czesci z Tajwanu

nie powieksza 500x w tym teleskopie użyteczne powiekszenie to ok 100x

itp. mogł bym tak pisać bez konca...

niewiem czy tego nostrusa mozna jakoś oprzerobić??

zainteresowalem sie teraz skywatcherem 114/900 ale za bardzo nie mam takich funduszy jak ktoś coś wie o tym telepie prosze pisać...

moze ktoś zaoferuje mi jakiś teleskop w przystepnej cenie...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 300zł za dużo nie kupisz, a jak już kupisz, to jakiś badziew...

lornetka w łapkę i masz duuuuuże pole widenia, na początek będzie ja znalazł, chyba, że przewidujesz dopływ jakiś 700-800 stówek to czekaj cierpliwie bo kupisz :icon_twisted: nie napisze co :D bo ... bo niee.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300zł- Z teleskopów nic sensownego nie kupisz, ale za to już całkiem dobrą lorneteczkę z dużym polem widzenia możesz nabyć. Do tego jakaś książka i jazda w teren łapać obiekty. Bardzo dobrym obiektem jest teraz kometa 17P/Holmes. Na pewno się nie zawiedziesz!

 

Dopiero później radziłbym zbierać więcej kasy na coś pożądniejszego. Dla mnie minimum teleskopowe to 650-700zł.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

siemka to znowu ja z paroma pytankami miałem zamiar kupić skywatchera 1149EQ2 ale nie spodziewam sie w najblizszym czasie uzbierać prawie 600 zł wiec zwracam sie z prośbą...

 

napiszcie co myślicie o poniższych teleskopach czy opłaca sie je kupić czy wstrzymac sie i dozbierać do wyzej podanego...

 

skywatcher 707AZ2

skywatcher 1145EQ1

nostrus F500 114EQ

skywatcher (synta) sk705AZ2

skywatcher (synta) 76700

skywatcher SK767AZ1

Biolux 76900

meade polaris 114

astromaster 76 EQ

 

pomocy bo nie chce kupic gó..a tylko cos co juz by zadowoliło początkująceo astronoma...

 

 

z góry dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie 600 to ile masz tej kaski ? Czy mozesze dozbierac wiecej pieniazkow? skyluxa brales pod uwage ? czy czytales na celesti o teleskopach za jak najmniej? tam jest wymienionych pare modeli ktore sa sprawdzonei i warto je wziazc. Czy ci sie bardzo spieszy ? bo moze warto pomyslec o sprzecie uzywanym ?? itd...

 

ps. przydalyby sie takze linki do tych modeli ktore podales.

Edytowane przez Kaladan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.