Skocz do zawartości

Tani teleskop pomozcie!^^


Polip

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym sobie kupić teleskop do obserwacji planet, miejsce do obserwacji mam chyba dobre bo poza malym miasteczkiem.Głównym problemem jest cena, bo nie mam zbyt wiele pieniedzy a zawsze marzylem o teleskopie narazie mam wiedze czysto teoretyczna z celestia.pl No i ta cena max =300zl no i nie wiem co mam kupic. W granicach tej kwoty znalazlem ten o to teleskop http://teleskopy.pl/description.php?cPath=...Arcturus_60/700

znalazlem jeszcze kilka innych no ale mniej znanych firm ale o lepszych parametrach, nie wiem czy stawiac na firme czy na troche lepsza jakosc .

Pomozcie ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście nie masz za dużego wyboru, ale za takie same pieniądze możesz kupić skyluxa, to teleskop o takich samych parametrach, lecz na trochę lepszym montażu, poszukaj w lidlu, jeżeli masz go gdzieś w okolicy: bo niedługo, znowu szykuje się ich sprzedaż: http://astro-forum.org/Forum/index.php?s=&...st&p=266714

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli cena max maxow u Ciebie to 300zł to tsss.b. kiepsko...

 

mam inna propozycje...istnieje lepszy niz tez breeser refraktorek skylux..zawsze slyszalem o nim super opinie.normalnie kosztuje okolo 500zł. ale gdybys poszukal w sprzecie uzywanym..moze ktos chce sprzedac wlasnie za 300 ?

 

Na twoim miejscu z taka forsą ;) celowalbym raczej w cierpliwe poszukiwania czego uzywanego..np wlasnie skyluxa. ;) i nie bralbym na razie niczego z sklepu. ale to moje skromne zdanie.

 

pozdrowiona !

 

ach..rozumiem ze na celestii o teleskopach ponizej 500zł przeczytales? za 400-500 zł sa wymienione pare teleskopow i w tych bym celowal w uzywanych.

 

http://www.skyscope.pl/index.php/Teleskop_...iej#400-500pln:

Edytowane przez Kaladan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy można się spodziewać poprawy?

 

To zależy o które planetki chodzi. Bo jeżeli rozmawiamy o najbardziej spektakularnych do obserwowania, to Jowisz zacznie się wznosić dużo wyżej ponad horyzont ok. roku 2011. Na mojej szerokości geograficznej we wrześniu 2011 powinien już się wznieść do ok. 50st. ponad horyzont co daje już bardzo dobre warunki do obserwacji. Choć już w roku 2010 będzie dość przyzwoicie bo już przekroczy magiczne 30st. nad horyzontem, które uważa się często za granicę do bardziej sensownych obserwacji planet.

Trochę gorzej przedstawia się sytuacja z Saturnem. Pierścienie już teraz są cienkie, a Cassini chyba już niewidoczny... Na przełomnie roku 2008/2009 znikną całkowicie na parę dni/tygodni. Potem już będzie z pierścieniami coraz lepiej... Gdzieś koło 2011-2012 sytuacja powinna wrócić do normy i pierścienie będą coraz bardziej się pokazywać aż do roku mniej więcej 2016-2017 kiedy to będą zwrócone maksymalnie korzystnie do obserwacji z Ziemii. Ale gorsze jest chyba to, że planeta ta powoli ale skutecznie przemieszcza się w kierunku letnich gwiazdozbiorów. I np. w roku 2012 będzie już w Pannie (jeszcze dość przyzwoite warunki do obserwacji), w 2016 gdzieś w okolicach Skorpiona, a w 2019 w Strzelcu... I wychodzi na to, że jak będziemy mieli super korzystne ułożenie pierścieni - to będziemy mieli do kitu położenie planety...

Dane które podałem powyżej opierałem głównie na danych z CdC oraz Stellarium - jak popełniłem jakiś błąd - poprawcie.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiete słowa , brak mikroruchów to duży minus.

 

Proponuję kupić coś od kolegów z forów , zapodaj temat i czekaj aż się ktoś zgłosi , oczywiście nie zapomnij podać ile możesz za niego zaplacić.

 

Czasami używany można kupić za kwotę 300 zł który jako nowy kosztował 2 x więcej.

pozdr Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.