Skocz do zawartości

SW MAK 150 PRO OTA


cerber6

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu SW MAK 150 PRO OTA.Myślałem o DO w Katowicach bo mam do tego sklepu 70km.

Natomiast 90 km mam do tego sklepu http://www.atc-astro.eu/Sky-Watcher/maksutov/ ,tam maczek wychodzi 1750 zł.

Mam pytanie czy robił już tam ktoś jakieś zakupy prosiłbym o opinię.Czy to drogo?(takie czasy- wychodząc ze sklepu i idąc obok do drugiego okazuje się że gdzie indziej jest taniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jak to powiedział znajomy: "jak to jest że teleskop który kosztuje w USA 1600$ u nas kosztuje 7000 PLN ?"

 

Tak samo, jak to, że sprzęt kosztujący w USA 1000 $ w GB kosztuje 1000 funtów.

Analogicznie - elektronika w Japonii znacznie tańsza niż w USA. Nic już na to nie poradzisz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 cerber6 Witam! No i jak zakupy? Może się udało przprowadzić jakieś obserwacje? Ciekaw jestem czy się różni znacząco obraz dawany przez 6 cali maka o od 5 cali.

Pozdrawiam, Maciek

Na ten czas wycofałem się z zakupu 6 calowego maka.Kupiłem dwa tygodnie temu Omni Celestrona 150/750.

Co już widzę to im większe lustro to tym większe wymagania co do jakości powietrza. Przy słabej przejrzystości powietrza mak 127/150 chyba jest nie do pobicia .Podziwiam tych co mają tylko taką 10" syntę .Mieć taki sprzęt i móc z niego korzystać kilka razy w roku ze względu na warunki to musi być trudne.W tym roku na pewno dokupię maka 6"ale na razie muszę poczekać.Motarz od Omni Celestrona jest biały ,także mak 6"SW jest biały(tworzą fajny komplet).Dla mnie do wizuala ten sprzęt będzie sprzętem docelowym .6"Newton do DS i 6"Mak do planet to fajna parka.Osobiście uważam iż ze względu na polskie warunki pogodowe i mobilność sprzętu 6" to optymalne rozwiązanie(w foto się nie bawię).

Pozdrawiam.

Edytowane przez cerber6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cerber6 - chyba mowisz o planetach?

 

Bo ostatnio bylismy na wypadzie za miastem. Wiatr niezle dawal, seeing koszmar (planet sie w ogole nie dalo ogladac), a mimo tak slabych warunkow 15'' taurus nadawal sie jak najbardziej do uzytku. Wiec nie wiem czemu 10'' lustro ma byc do uzytku tylko kilka razy w roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cerber6 - chyba mowisz o planetach?

 

Bo ostatnio bylismy na wypadzie za miastem. Wiatr niezle dawal, seeing koszmar (planet sie w ogole nie dalo ogladac), a mimo tak slabych warunkow 15'' taurus nadawal sie jak najbardziej do uzytku. Wiec nie wiem czemu 10'' lustro ma byc do uzytku tylko kilka razy w roku...

Planet się nie dało oglądać, a w ogóle to co oglądaliście bo nic nie napisaliście -chyba nie sąsiadkę.

Pozdrawiam.

Edytowane przez cerber6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten czas wycofałem się z zakupu 6 calowego maka.Kupiłem dwa tygodnie temu Omni Celestrona 150/750.

Co już widzę to im większe lustro to tym większe wymagania co do jakości powietrza. Przy słabej przejrzystości powietrza mak 127/150 chyba jest nie do pobicia .Podziwiam tych co mają tylko taką 10" syntę .Mieć taki sprzęt i móc z niego korzystać kilka razy w roku ze względu na warunki to musi być trudne.W tym roku na pewno dokupię maka 6"ale na razie muszę poczekać.Motarz od Omni Celestrona jest biały ,także mak 6"SW jest biały(tworzą fajny komplet).Dla mnie do wizuala ten sprzęt będzie sprzętem docelowym .6"Newton do DS i 6"Mak do planet to fajna parka.Osobiście uważam iż ze względu na polskie warunki pogodowe i mobilność sprzętu 6" to optymalne rozwiązanie(w foto się nie bawię).

Pozdrawiam.

Dość tanim kosztem do maka można dorabić 2'' visualback, włożyć 2'' okularek szerokokątny typu 35mm Scopos czy 40mm i wtedy powinno być nieźle. Mak nie jest specjalnie wymagający do okularków, więc wady brzegowe nie powinny dokuczać (co prawda na to też zawsze jest wyjście -- TV ;) ) Właśnie mam zamiar sobie taki visualback dorobić, przy okazji, myślę że zmniejszy się winietowanie po podłaczeniu aparatu. IMHO... Proszę poprawić, jeśli się mylę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Mozesz cos wiecej napisac na temat tego sklepu? Widze ze na stronce nie ma telefonu, a kontakt tylko mailowy z podaniem pelnego adresu.

Byles u nich? Wiesz cos o renowie tej firmy?

Niektore ceny maja bardzo dobre.

Byłem u nich osobiście .Kupiłem Maka 102/1300-to mój sprzęt mobilny.

Pozdrawiam.

Edytowane przez cerber6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Prosze o wydzielenie watku.

 

W polowie sierpnia wyslalem zapytanie do sklepu http://www.atc-astro.cz/ o pewien sprzet.

Jak sie okazalo, akurat nie bylo na stanie, wiec stwierdzilem ze skoro i tak bede w poblizu przejezdzal, to wstapie.

Sklep miesci sie w jakims kompleksie (nie wiem co to za firma). Wchodze do srodka i widze cos na wzor recepcji.

Siedziala tam bardzo mila Pani, ktora kiedy nas zobaczyla od razu zapytala w czym moze pomoc. Po naszym pytaniu o sklep, powiedziala, ze facet ktory to obsluguje nie jest na miejscu (jest na zawolanie) i ze da nam numer telefonu i mamy sobie po niego zadzwonic.

Wiec ja na to, ze nie bede dzwonil do goscia na jego domowy numer. Ona wziela swoj telefon, wykrecila numer i wcisnela mi sluchawke.

Odezwal sie facet, przedstawilem sie.

Co uslyszalem? Jakies obiekcje, ze sprzetu nie ma i ze po co przyjezdzalem. Tlumacze mu ze chcialem zobaczyc to co jest. Wogole nie chcial ze mna gadac. Milo powiedzialem mu do widzenia i oddalem telefon.

Po powrocie do domu otrzymalem list.

 

Zaczynal sie od wykrzyknikow, ponizej bylo mniej wiecej tak:

 

Wyraznie Was informowalem (w domysle ze sprzetu brak), a mimo to przyjechales i na dodatek mowiles przez telefon.

Po co to? Nie rozumie Twojego dzialania.

 

I tyle. Zadnego witam ani zegnam. Nic. Tylko jakies pretensje.

Bylem tam w piatek, okolo 11 rano. Mozna zrozumiec, gdyby to byla sobota, lub niedziela.

Pisalem ze przyjade.

 

We wrzesniu sprzet pojawil sie w sklepie. Ta informacja wisiala na glownej stronce.

Napisalem list z pytaniem w ktory dzien moge sobie przyjechac. Nie otrzymalem odpowiedzi.

Gdyby ten produkt mozna bylo dostac u nas, to wogole nie zawracalbym sobie nimi glowy.

Edytowane przez wiktoor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.