Skocz do zawartości

Witaj na forum skupiającym największą społeczność astronomiczną w Polsce - Astropolis.pl
Zachęcamy do rejstracji, dzięki której uzyskasz dostęp do wszystkich funkcji Astropolis.pl. Po tym, jak założysz swoje konto i zalogujesz się do systemu będziesz mógł zakładać wątki, odpowiadać we wszystkich tematach, oceniać posty innych użytkowników, a także korzystać z rozbudowanego systemu komunikacji między użytkownikami. Jeśli masz już swoje konto, zaloguj się tutaj - w przeciwnym wypadku zarejestruj konto - za darmo - teraz!
Zdjęcie

NGC2174, 2175

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

MarcinPc

MarcinPc

Astro-Forum.org

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2374 postów
Moje podejście do IC443 było loterią bez przygotowania. Alternatywą była właśnie NGC2174 wspomniana przez Leszka (lemarc'a) w tamtym wątku no ale ja ale wybrałem wtedy IC443...... <_<

Co się odwlecze to bla bla bla więc przyszedł czas i na zachodzącą NGC2174. Czasochłonne ustawienie spowodowało że nie zebrałem tyle co w przypadku tamtego icka chodź chciałem mieć z 3h - czasu wystarczyło na niecałe 2 godz.

SW6",CG5GT, 350Dmod, iso800
15x7min

Dołączona grafika

Surowa klateczka

ngc2174_20080306_klatka7min.jpg

Większa rozdzielczość w drodze bo mam limit na załączniki jak każdy
0
Pare takich tam astrohobbistycznych rzeczy....
Galeria astrofotografii AstroMarcin

skrzypas

skrzypas

Astro-Forum.org

• Społeczność Astropolis
  • 571 postów
Ekstra! Mi się bardo podoba :rolleyes:
Mam nadzieję, że admini zadziałają i dadzą Ci wreszcie tego astrofotografa.

Pozdr.
0
GSO 200/800, EQ6, EOS 300D mod

qbanos

qbanos

Astro-Forum.org

• Społeczność Astropolis
  • 2742 postów

Mam nadzieję, że admini zadziałają i dadzą Ci wreszcie tego astrofotografa.

A to trzeba się do nich o to zwrócić? :rolleyes: W sumie to nie wiem od czego to zależy, ja też mam jakieś limity. Ładna fotka ale faktycznie większa rozdzielczość by się przydała abe w pełni docenić walory zdjęcia :)
0

karpies

karpies

Astro-Forum.org

• Społeczność Astropolis
  • PipPip
  • 104 postów
Kurcze, ubiegłeś mnie. Kiedy robiłem drogę mleczną od Rozety do M35 [ url= http://astro-forum.o...showtopic=20390 ], "odkryłem" właśnie NGC 2175 (zwaną też głową małpy). Skoro u mnie na niemodyfikowanym nikonie wyszła tak ładnie (jaśniej niż Rozeta), to zaplanowałem sobie ją jako następny cel na nieco dłuższej ogniskowej. Planuję zrobić na 135mm obrazek od głowy do M35 - łapnie się też IC443, jeśli wyjdzie, bo czasy będą krótsze, niż przy tamtym szerokim kącie. Niestety od tamtego czasu czekam na pogodę i coś doczekać się nie mogę. Twoja Małpa - Piękna Małpa!

pzdr,
Ł.
0

MarcinPc

MarcinPc

Astro-Forum.org

• Społeczność Astropolis
  • 2374 postów

A to trzeba się do nich o to zwrócić? :rolleyes: W sumie to nie wiem od czego to zależy, ja też mam jakieś limity. Ładna fotka ale faktycznie większa rozdzielczość by się przydała abe w pełni docenić walory zdjęcia :)

Udało mi się dopalić jeszcze parę klatek (raptem 7 <_< )- wstrzymałem sie z większą rozdzielczością bo chcę połączyć ale akurat zarobiony jestem....
0

lemarc

lemarc

Astro-Forum.org

• Społeczność Astropolis
  • 4135 postów
Nieźle Ci wyszła ta mglawica, to mniej oklepany temat. Czekamy na większy obrazek.
0

MarcinPc

MarcinPc

Astro-Forum.org

• Społeczność Astropolis
  • 2374 postów

Nieźle Ci wyszła ta mglawica, to mniej oklepany temat. Czekamy na większy obrazek.

Udało mi się na raty dopalić paręnaście klatek B)

Proszę większa rozdzielczość dla waszej przyjemności ( lub nieprzyjemności :rolleyes: )

ngc2174v2.0sky1_7cr1382bts.jpg
0

qbanos

qbanos

Astro-Forum.org

• Społeczność Astropolis
  • 2742 postów
Odszumiałeś? jesli tak to chyba trochę za mocno, bo detal w mgławicy jest rozmazany. Poza tym fajny kolorek i sama mgławica również :) To jest crop 1:1 czy resize? Duże gwiazdki masz...
0

MarcinPc

MarcinPc

Astro-Forum.org

• Społeczność Astropolis
  • 2374 postów
Tzn hmm nie wiem czy jest jakaś funkcja na odszumianie ale troszkę blurowalem to fakt. Nawet teraz widzę ze może za bardzo ale człowiek to nigdy nie jest zadowolony ze swojej pracy a w końcu musiałem coś pokazać.

To jest resize na 50% z wyciętego fragmentu aby mgławica była w miarę w środku. Obcinałem tak naprawdę tylko brzegi wynikające z różnicy kadrowania 3 sesji foto tego obiektu

Użytkownik MarcinPc edytował ten post 11 marzec 2008 - 15:23

0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników