Skocz do zawartości

NGC2174, 2175


MaPa

Rekomendowane odpowiedzi

Moje podejście do IC443 było loterią bez przygotowania. Alternatywą była właśnie NGC2174 wspomniana przez Leszka (lemarc'a) w tamtym wątku no ale ja ale wybrałem wtedy IC443...... <_<

 

Co się odwlecze to bla bla bla więc przyszedł czas i na zachodzącą NGC2174. Czasochłonne ustawienie spowodowało że nie zebrałem tyle co w przypadku tamtego icka chodź chciałem mieć z 3h - czasu wystarczyło na niecałe 2 godz.

 

SW6",CG5GT, 350Dmod, iso800

15x7min

 

ngc2175v10sky15cr1466nrje1.jpg

 

Surowa klateczka

 

ngc2174_20080306_klatka7min.jpg

 

Większa rozdzielczość w drodze bo mam limit na załączniki jak każdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że admini zadziałają i dadzą Ci wreszcie tego astrofotografa.

 

A to trzeba się do nich o to zwrócić? :rolleyes: W sumie to nie wiem od czego to zależy, ja też mam jakieś limity. Ładna fotka ale faktycznie większa rozdzielczość by się przydała abe w pełni docenić walory zdjęcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ubiegłeś mnie. Kiedy robiłem drogę mleczną od Rozety do M35 [ url= http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=20390 ], "odkryłem" właśnie NGC 2175 (zwaną też głową małpy). Skoro u mnie na niemodyfikowanym nikonie wyszła tak ładnie (jaśniej niż Rozeta), to zaplanowałem sobie ją jako następny cel na nieco dłuższej ogniskowej. Planuję zrobić na 135mm obrazek od głowy do M35 - łapnie się też IC443, jeśli wyjdzie, bo czasy będą krótsze, niż przy tamtym szerokim kącie. Niestety od tamtego czasu czekam na pogodę i coś doczekać się nie mogę. Twoja Małpa - Piękna Małpa!

 

pzdr,

Ł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to trzeba się do nich o to zwrócić? :rolleyes: W sumie to nie wiem od czego to zależy, ja też mam jakieś limity. Ładna fotka ale faktycznie większa rozdzielczość by się przydała abe w pełni docenić walory zdjęcia :)

 

Udało mi się dopalić jeszcze parę klatek (raptem 7 <_< )- wstrzymałem sie z większą rozdzielczością bo chcę połączyć ale akurat zarobiony jestem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn hmm nie wiem czy jest jakaś funkcja na odszumianie ale troszkę blurowalem to fakt. Nawet teraz widzę ze może za bardzo ale człowiek to nigdy nie jest zadowolony ze swojej pracy a w końcu musiałem coś pokazać.

 

To jest resize na 50% z wyciętego fragmentu aby mgławica była w miarę w środku. Obcinałem tak naprawdę tylko brzegi wynikające z różnicy kadrowania 3 sesji foto tego obiektu

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.