Skocz do zawartości

Dzisiejszy Księżyc


astroluk

Rekomendowane odpowiedzi

Księżyc z 20.05.2016, godz. 2:00-2:20, SCT8", ASI224, ADC, filtr ciemnoczerwony GSO #29, mozaika z 11 paneli, cropp 50%:

 

Ksiezyc_20_05_gso_29_mozaika.jpg

 

Księżyc z dzisiaj (22.05), godz. 1:49-2:06, SCT8", ASI224, ADC, bez filtrów, mozaika z 7 paneli, cropp 50%:

 

ksiezyc 22_05_01_AS_p10_mozaika_cala_50_procent.jpg

 

100% 3-panelowy fragment południowej części Księżyca:

 

ksiezyc 22_05_01_AS_p10_Gory_Leibnitza.jpg

Edytowane przez bajastro
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczorajszy Księżyc, robiony achromatem SW 80/400, ponieważ Mak nie zdążył się wychłodzić. Jak na 80mm wyszło całkiem przyjemnie moim zdaniem.

 

Mozaika złożona 3 paneli, 50% x 5000 kl. Resize 75%

SW 80/400, QHY5L-IIc, barlow 2x

 

Księżyc_09.06.16_1600mmv3.png

Edytowane przez emeł
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda.Dziś straszne turbulencje,udało mi się jako tako też cosik wyciągnąć ale jednak jak warunki są słabe to nie ma sensu.

Ma sens, bo zdjęcie jest częścią dokumentacji zjawiska. "Świt w kraterze Clavius". Wieczorem wstawię odnośnik w wątku "ciekawostki cieniowe". Chociaż Tobie jednemu udało się nawiązać do tego wątku anonsującego zjawiska światłocieniowe. Piękne trofeum. A nie mówiłem, że to rzadkie, z różnych względów, zjawiska?

 

O, przepraszam - jeszcze Robertowi41 się udało! Gratulacje.

Edytowane przez Loxley
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsza mozaika kilku paneli z Księżyca. Po ostatnich opadach była świetna przejrzystość, czego nie mogę napisać o seeingu. Gdyby te dwa czynniki się zgrały ^_^

Zapomniałbym napisać, że nie wiem dlaczego, ale jakoś od razu w oczy rzuciła mi się Rima Sirsalis.

18062016.jpg

Edytowane przez JaLe
  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Księżyc z soboty 18.06. Miała być M92 ale problemy techniczne uniemożliwiły realizację planu. Na pocieszenie "ustrzeliłem" Łysego. Jednak klatka, trochę podbity kontrast i wyostrzone w Picassa. Mam więcej klatek ale jeszcze nie wiem jak się składa obiekty US.

Sprzęt MN190 1000mm i Canon 60D.

 

moon.jpg

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SW ED 80 - od miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem tej niesamowitej tuby. Mój pierwszy teleskop, a przecież już w latach 80-tych spoglądałem w niebo.

Teleskopem jestem zachwycony... :)

 

Moje pierwsze zdjęcie Księżyca z ED-ka, pierwszy mój stack tego obiektu.

22.06.2016 godz: 0:20, ale dopiero wczoraj znalazłem czas na obróbkę.

 

 

ED 80/600 + Pentax K3

ISO 200

1/500

20 klatek

Ragistax 6 + Lightroom

 

 

IMGP4189_aligned_verB_02-2.jpg

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jakbym widział siebie w początkach obróbki cyfrowej..., dlatego pozwolę sobie na życzliwą - podkreślam : życzliwą - krytykę. Na pewno patrzyłeś przez swojego EDka na Księżyc? Przypuszczam, że każde zdjęcie, z którego robiłeś staka, było od niego lepsze. Sam mam EDka i wiem jakie daje obrazy. Finalne zdjęcie bardzo zniekształciłeś, przeprocesowałeś. Widzę w nim Twoje emocje i wiem, że każde następne bedzie już dużo lepsze. Nie chciej wyciągać z niego więcej niż jest w nim dobrego. Czasem lepiej zostawić trochę nieostrości, niż malować grubym pędzlem. I trochę mniej emocji. Nie bierz tej krytyki zbyt poważnie. Sam popełniałem ten błąd nadmiernego chciejstwa i gdyby ktoś życzliwy zwrócił mi na to uwagę, oszczędziłby mi etapu prowadzącego do nikąd. Myślę, że tak jak każdy z nas, chcesz poprawiać rzeczywistość na zdjęciach. Życzę Ci pięknych zdjęć i jeśli tylko znajdziesz swoją metodę, osiągniesz poziom, który przede wszystkim Ciebie samego będzie cieszył. Myślę, że nie tylko ja będę Ci w tym kibicował. Powodzenia.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.