Skocz do zawartości

Dzisiejszy Księżyc


astroluk

Rekomendowane odpowiedzi

Ale foto świetne a do tego klimatyczne :)

 

PS dla mnie zawsze byłeś i będziesz prekursorem polskiej dużej skali Księżyca :)

To miłe że koledzy o mnie nie zapomnieli. Ostatnio zaintresowałem się kolorami Księżyca tak bardziej może artystycznie, stąd mój powrót na forum. Będę próbował dalej zabawy w tym kierunku, może też w większej skali w wątku "Zakamarki", jeśli pogoda dopisze, bo chęci mam.

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem, chmur było sporo, tylko Lubelszczyzna miała okienko z porozrywanymi ławicami chmur. Zdążyłem nagrać materiał na pas przy terminatorze, jakieś 50% powierzchni, ale po godzinie trafiła się kolejna dziura w chmurach i dograłem resztę z kamerki CZ/B, bo z Canona miałem komplet wcześniej.

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To moje pierwsze zdjęcie Księżyca tym aparatem.

Jest to stack z 21 zdjęć.

 

Zastawiam się nad zakupem jednej z trzech soczewek barlowa.

 

Soczewka Barlowa 1,25" ED GSO 3x

lub

Soczewka Barlowa 1,25" "GSO" APO 5x

lub

Soczewka Barlowa 1,25" GSO 2,5x

 

Druga pozycja mi chodzi po głowie (x2 daje trochę małe powiększenie).

 

Poradźcie coś. Pozdrawiam

7.jpg

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszce animacja poprawiona i wielkie dzięki należą się dla "kaczor_ks" za poprawienie mojego gifa.

 

PS. fizyk5 ja mam obydwa tzn. GSO APO 2,5x oraz GSO APO 5x. Ten 2,5 do aż tyle nie powiększa, a na 5x to kratery wyglądają jak bym miał lądować zaraz. A Ty chcesz pod canona podpiąć te barlowy? czy pod okular ?

Moon2 (1).gif

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Marcin.p1

Chciałem barlowa podpiąć do canona (w ognisku głównym), z myślą o Księżycu , Jowiszu i plamach słonecznych.

Ale słyszałem, że ten GSO APO 5x, to zależy na jaki model się trafi.

Barlow 2,5 lub 3 to do Słońca lub Księżyca by wystarczył, ale do Jowisza nie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 kwiecień br., 2045 cwe. Księżyc 17 godzin przed pełnią na wysokości zaledwie dwudziestu stopni nad horyzontem (to poziom osiągany w maju i lipcu).
Refraktor TS152/900, Lumix G3, filtr semiAPO, amatorski statyw paralaktyczny, seria 165 zdjęć jpg. (ISO200, 1/200 sek), Registax6 (stak 45). Dopełnienie sesji obserwacji Mare Orientale.

Księżyc 10st.nad horyzontem_3.04.2015r_TS152F900_LumixG3_50%....jpg

Księżyc 3.04.2015r_TS152F900_LumixG3_semiAPO_70%....jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam swoją fotkę z 4 kwietnia z widocznymi: Kordylierami, Schulter'em, Jeziorem Jesieni i innymi ciekawymi obiektami. Zdjęcie strzelone dzięki mobilizacji Jurka :).

 

Sprzęt: Maksutov 102/1300, EQ3-2 z prowadzeniem ręcznym, filtr Baader pomarańczony, Blackfly z IMX249. Mozaika z 2 zdjęć.

 

Lepsza jakość: http://www.adam.poa.com.pl/astrofoto/ksiezyc04.04.2015r/ksiezyc1p.jpg

ksiezyc1p.jpg

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.