Skocz do zawartości

Dzisiejszy Księżyc


astroluk

Rekomendowane odpowiedzi

Również fociłem jeszcze na jasnym niebie bo potem Księżyc zachodzi mi za chatę. Zrobiłem panoramę całej tarczy z ogniskowej ok. 2900mm oraz kilka fragmentów z ogniskowej 4400mm. Efekty pewnie dopiero jutro. Mam jeszcze Panoramę Słońca z 1300mm do złożenia ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również fociłem jeszcze na jasnym niebie bo potem Księżyc zachodzi mi za chatę. Zrobiłem panoramę całej tarczy z ogniskowej ok. 2900mm oraz kilka fragmentów z ogniskowej 4400mm. Efekty pewnie dopiero jutro. Mam jeszcze Panoramę Słońca z 1300mm do złożenia

 

Czekamy jak Ci wyszło Adamie

 

Mega fota o zmroku

mega moon.jpg

Edytowane przez renims
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda dopisuje, ptaki śpiewają i w końcu można focić bez kurtki - wiosna. :) Szkoda że seing słaby ale jednak lepszy niż wczorajsza nędza, gdzie wszystko pływało tak że ledwo mogłem rozdzielić Castora z jego sep.wynoszącą ok. 4'' :szczerbaty:

Dzisiaj na celowniku malownicza parka: Atlas i Herkules. Pierwszy z kraterów o średn. 87km i głębokości 2km ma pocięte drobnymi rozpadlinami dno na którego środku znajdują się pozostałości niskiej górki centralnej. Krater Herkules o średn 69km jest głębszy i młodszy, dobrze zachowały się tarasy na zboczach szerokiego wału. W jego ciemnym jeszcze wnętrzu znajduje się kilka mniejszych krat. z których najw. Herkules G ma - 14km.

Dodałem jeszcze zrzut pokazujący położenie poszczególnych struktur i wzajemne różnice w ich głębokości.

Zdjęcie025_F.jpg

capture_001_23042015_213030.jpg

Edytowane przez Art 69
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam na szybko zdjęcie bo padam z bólu pleców, muszę położyć się na podłodze. Seeing fatalny ale jest nieźle, widać potencjał C11. Być może fotka wyjdzie lepiej jak wybiorę mniejszą liczbę klatek do stackowania, zobaczymy :) Na razie tylko taka zajawka:

Tutaj link do pełnej rozdzielczości bez kompresji: http://www.adam.poa.com.pl/astrofoto/ksiezyc23.04.2015r/ksiezyc1test.jpg

 

Dzieje się, coś czuje, że w twoich rękach to będzie masakrator;)

 

Nie mogę doczekać wizuala:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka trójka z wczoraj.

Zdjęcie067_F.jpg

MAK 150/1800, projekcja za NLV 6, komórka 5Mpx.

Zaczynamy od południa i jednocześnie najstarszego: Catharina ( 100km ) , Cyrillus ( 98km ) i Teophilus (100km )

Sześć dni po nowiu to okres gdy zachodnie okolice Mare Nectaris gdzie leżą wymiennione kratery są już dobrze i jednocześnie plastycznie oświetlone. W pobliżu pierwszej kwadry i przy świetnym seingu bogactwo szczegółów w tym rejonie wprost zachwycało. Dobrze że fotkę zrobiłem zanim się całkowicie ściemniło bo w miarę ochładzania atmosfery warunki obserwacyjne nieco się pogorszyły.

Edytowane przez Art 69
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy Łysy. Stack ok. 2000 klatek. Projekcja afokalna, MAK 127, Meade Plossl 40 mm, Canon Ixus 127 HS.

PIPP, AutoStakkert 2.5.1.7, Astra Image 3.0SI, Paint.NET. W Astra Image zamiast opcji Wavelet Sharpen użyłem Maximum Entropy Deconvolution.

Jak na swoje umiejętności, metodę nagrywania i sprzęt muszę przyznać, że pierwszy raz jestem całkiem zadowolony z efektu.

 

MVI_5361_pipp_g3_ap2663_ai-inv-dec-d-cut2.jpg

 

Edit: widzę, że po przekonwertowaniu z tiff do jpg szczegółowość trochę zdechła. Będę musiał się doposażyć w jakiegoś PhotoShopa, bo Paint.NET nie daje rady :(

Edytowane przez emeł
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.