Skocz do zawartości

Dzisiejszy Księżyc


astroluk

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie,pierwsza fotka fajniejsza,mimo ze partiami lekko przepalona,ale takie sa uroki cienkich ksiezycow...

Ja mam nadzieje dorzucic dzis wieczorem moj wczorajszy ksiezyc,tylko bedzie troche wiekszy;)

 

Pozdrawiam spod blekitnego nieba!

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może tak

 

mooon.jpg

 

Mocny postprocess wychodzi. Poza tym przy tak cienkim Księżycu nie powinno być problemu z odrobiną światła popielatego. Twoja matryca ma całkiem dużą dynamikę i powinny wystarczyć ze dwie, może trzy ekspozycje i potem odpowiednia obróbka RAWów. Możę jak znajdę dzisiaj chwilę czasu i pogoda dopiszę to spróbuję coś takiego zrobić. Tylko skąd brać ten czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro nie mam guidowania - to co

albo łajdfildy albo coś łatwego jak Księżyc

wczoraj poEDkowaliśmy na Wale

więc wklejam a co :banan:

 

najsamwpierwej - przepalony

 

przepal.jpg

 

abo zwyklak

 

normal.jpg

 

abo duuży :ha: czyli z telekońwerterem x2 po drodze EDka

 

duze.jpg

 

niestety z EDka wylazła nebeska obwódka

i mam pytanie

czy to norma w EDku 80 ?? czy tylko mój jest High Radiation Very Interlaced Big Distortion Very Dispertion High Abberation :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro nie mam guidowania - to co

albo łajdfildy albo coś łatwego jak Księżyc

wczoraj poEDkowaliśmy na Wale

więc wklejam a co :banan:

...

 

Muszę jeszcze poskładać naszego moona robionego przez EDzia moją kamerką.

Szkoda, że szybko padło mi zasilanie w laptopie, bo z jednej połowy jest trochę mało klatek do złożenia. Obraz był pływający a więc ciężko może być ze złożeniem ładnej całości. Za to wczoraj obraz Księżyca był bardzo przymglony, ale rewelacyjnie stabilny.

Daję, to co udało mi się wczoraj zmajstrować Skyluxem przy pomocy kamerki Philipsa (840K), z balkonu w nagrzanym betonie. To jest złożenie pięciu obrazów, każdy po około 150-200 klatek, bez selekcji. Przy składaniu wyszły mi brzydkie gradienty na czerni nieba - dlatego wypełniłem je czernią z innych miejsc i w niektórych miejscach są niedokładne granice wyczernienia po jasnej krawędzi tarczy. Ponadto zabrakło mi małego skrawka tarczy, który pokryłem materiałem z gorszą ostrością nagrywany pół godziny wcześniej.

Ksi__yc1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda nie dzisiejszy tylko poniedziałkowy ale wcześniej nie miałem czasu na obróbkę

 

jak zwykle MTO plus SPC 900 na nieruchomym (nielicząc drgań) montażu. Nakręciłem około 40 avików i obrobiłem w RegiStaxie. Na mozaikę wybrałem 12 zdjęć

 

pozdrawiam

ksss_gotowy_v2.jpg

Edytowane przez ZbyT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja coś wrzucę. Niestety jakość nie najlepsza - kamerka internetowa + leciwy MTO. Bez stackowania :( Muszę się trochę poduczyć bo przy waszych fotkach nie mam szans. Niestety nie posiadam też montażu :/

 

post-3824-1210973636_thumb.jpg

Edytowane przez Krzysiek_G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tez bilem się wczoraj z myslami,czy jechac,gonic za ksiezycem..

Ale poniewaz ostatnio zrobilem 2 fotki w tej fazie,wiec sobie odpuscilem.Ode mnie nie widac niskiego polnocno-zachodniego horyzontu,wiec musialbym przewiesc caly sprzet nad Zalew,a wynoszenie telepa,montazu, spod kopuly,rozkrecanie tego wszystkiego,pakowanie do samochodu,a po wszystkim wnoszenie i skrecanie na nowo,ustawianie na polarna,jest "meczace".Wiec tym razem powiedzialem pass.

Do tego wszystkiego...jesli na wyjazd zapomne zabrac chocby jednej,niezbednej do filmowania rzeczy,to wiadomo do czego nadaje sie cala zabrana reszta sprzetu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

>...chyba więcej już nie wycisne z tego aparatu ale chyba nie jest tak źle?

Daj spokój! IMHO podszedłeś już pod teoretyczne granice tego co się da z tego maczka wydusić. Jest bomba!

Tak się składa że wczoraj, też siedziałem na polu, to możemy sobie porównać.

To w zasadzie jest czysty jpg zrzucony z aparatu, bo jeszcze nie wiem co właściwie powinienem z nim dalej zrobić : )

 

Luna080708a.jpg

 

Mam nadzieję, że uda mi się to jeszcze fajniej wyostrzyć. No i muszę się nauczyć jak to potem obrobić żeby wyszedł i terminator, i reszta.

Astropozdro! :Salut:

Edytowane przez narwik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość polaris

Aaa, już doczytałem drobny maczek na fotce - 1/2 sek. ISO100.

 

Walnij 1/250sek. ISO100 lub ISO50 i porównaj jak wyjdzie.

Powinieneś uzyskać lepszy kontrast, czarne tło i odpowiednio doświetloną całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>...chyba więcej już nie wycisne z tego aparatu ale chyba nie jest tak źle?

Daj spokój! IMHO podszedłeś już pod teoretyczne granice tego co się da z tego maczka wydusić. Jest bomba!

Tak się składa że wczoraj, też siedziałem na polu, to możemy sobie porównać.

 

 

Mam nadzieję że jeszcze coś się wyciśnie! Patrząc w okular widze obraz jak brzytwa i chciałbym żeby zdjęcie wyszło chociaz troche podobnie :huh: jednak nie wiem czy to wykonalne :angry:

Niestety obraz na wyświetlaczu nie pozwala na wyostrzenie obrazu tak jak by się chciało i zanim nie kupie sobie lustrzanki to mogę o tym pomarzyć. Twoja fotka jest jednak dużo ostrzejsza od mojej :Beer:

To wczorajszy Księżyc, niestety powietrze falowalo jak nad pustynia w południe i wyszło jak wyszło! Przekombinowałem trochę w Gimpie i oto efekt 60039985uu4.th.jpg 34714939bn9.th.jpg 75281773jb3.th.jpg

Zrobiłem ze 20 zdjęć i próbowałem nałozyć je registaxem , jednak program wiesza się - może za duża rozdzielczość zdjęć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.