Skocz do zawartości

Zakup nowego teleskopu


marcell2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panów.

Potrzebuje pomocy przy kupnie w miare dobrego teleskopu, nie mam pojecia na co mam zwracać uwage przy zakupie (parametry), zdaje sie na wasze opinie. :unsure:

Wymiary i waga teleskopu nie mają znaczenie mam możliwosć transportu w dowolne miejsce.

Obserwacje będę prowadzić na otwartej przestrzeni zdala od nocnych lamp ( czyli pola i.t.p ).

Chciałbym obserwowac : Mgławice, Galaktyki i jak sie uda planety.

No i żeby miał możliwość zamontowania aparatu.

Czytam różne fora na temat zakupu teleskopu, no ale nie moge się zdecydowac za duzo tego wszystkiego( modeli teleskopów).

Mam zamiar wydac tak około 2200 zł na teleskop, i co dalej, jaki model o jakich parametrach.

PROSZE POMÓŻCIE jaki był by odpowiedni model najlepiej sprawdzony przez was.

Jakie sklepy proponujecie abym sie nie zawiódł przy zakupie.

Jaki model teleskopu.

 

Mam na oko: Seben Big Boss 150/1400 EQ Newton + napęd RA

C8-N Advanced reflektor 203/1000

Sky-Watcher (Synta) SKP2001 EQ5

OPTICON 203F800 EQ4

Nostrus F800 203EQ

Czy te modele są wartw waszej uwagi, co o nich sądzicie może macie inne propozycje,czekam za wasze opinie i porady.

POMOCY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na oko: Seben Big Boss 150/1400 EQ Newton + napęd RA

C8-N Advanced reflektor 203/1000

Sky-Watcher (Synta) SKP2001 EQ5

OPTICON 203F800 EQ4

Nostrus F800 203EQ

Czy te modele są wartw waszej uwagi, co o nich sądzicie może macie inne propozycje,czekam za wasze opinie i porady.

POMOCY

Witam..

Z racji małego doświadczenia, nie czuję się na siłach doradzać konkretnych modeli..

Jedynie na podstawie przeczytanych opinii - z w/w od razu zapomnij o "markach": Seben, Opticon, Nostrus..

To zwykle zabawki i utopisz tylko pieniądze..

Dwa pozostałe nie są może szczytem jakości, ale będą zdecydowanie lepszym wyborem niż wspomniane...

Jeśli chcesz konkretnych info nt. konkretnych modeli - przeszukaj forum..

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby tu powiedzieć... Podobne tematy były już WIELE razy na forum. Wystarczy użyć opcji szukaj i po problemie. No chyba, że nie znajdziesz odpowiedzi satysfakcjonującej to wtedy możesz utworzyć nowy topic.

 

Przeczytaj najpierw TO

Powinno Ci trochę odświeżyć umysł.

 

Pozdrawiam ;)

Edytowane przez Kuba J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął synte 10" ostatnio w delcie widziałem ją za 1600 zł ... do tego mógłbyś kupić jakiś filterek do planetek żeby tak nie dawały po oczach no i może jeszcze na jakiś okular starczy ...

 

Generalnie zasada jest taka ze im większy teleskop tym więcej pokaże ... za 1600 zł nie kupisz teleskopu na paralaktyku zbliżonego do rozmiarów synty 10" a taka synta pokaże wiele bardzo wiele mgławic, galaktyk, gromad ...

 

Jeśli chodzi o montaż to dobson jest bardzo prosty w obsłudze ... ale na polu być może będzie się trochę chwiał ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Macie racje tego typu tematy były poruszane, ale nie znalazłem lub nie doczytałem jaki konkretny sprzęd (model teleskopu) byście polecali. Np:konkretny sprawdzony model, sprawdzony sklep który nie oszukuje w parametrach.

Po prostu podajcie jaki kupic sprawdzony i dobry teleskop abym nie wydał kasy w błoto, do obserwacji mgławic, galaktyk planet aby posiadał dobry montaż paralaktyczny i miał mozliwość zamontowania aparatu fotograficznego

 

Dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.