Skocz do zawartości

Białystok


JacekN

Rekomendowane odpowiedzi

Jest możliwość zabrania z wami laika astronomicznego niedysponującego sprzętem? Chętnie sprawdziłbym jak wygląda taka obserwacja na żywo :) Pozdrawiam

Co prawda obserwacji na nie prowadzę nałogowo, od czasu do czasu coś tam polukam, ale za to sobie strzelam fotki rekreacyjnie -ot tak.

Z czasem może nabiorę wprawy, nazbieram kasy na modernizację, i kto wie :) .

O ile się jakoś zmówimy na wspólny wypad, to pewnie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mishapdc o tej porze roku , obserwacja to duże wyzwanie dla początkujących, brak przygotowania termicznego szybko zniechęca. Wczoraj miałem grupę uczniów na obserwowanie Jowisza, troszkę zmarzli. Jeżeli planeta Cię interesuje to zapraszam na jutro na Jaroszówkę. Na galaktyki za jasny już księżyc.

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Królowy Most Tu +-50m byliśmy w sobotę, zdjęcia mało aktualne bo tam w tej chwili nie ma już żadnego lasu. To dobry kierunek wypadów bo w tą stronę białego jest najmniej cywilizacji. Pomimo lekkiej mgły w sobotę w nocy nieuzbrojonym okiem było widać m44, przy najbliższej okazji na pewno dam znać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Królowy Most Tu +-50m byliśmy w sobotę, zdjęcia mało aktualne bo tam w tej chwili nie ma już żadnego lasu. To dobry kierunek wypadów bo w tą stronę białego jest najmniej cywilizacji. Pomimo lekkiej mgły w sobotę w nocy nieuzbrojonym okiem było widać m44, przy najbliższej okazji na pewno dam znać.

A czy da radę w te miejsce tj. na tą polanę dojechać samochodem?

Pytam, bo korzystam z zasilania dla montażu z samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy da radę w te miejsce tj. na tą polanę dojechać samochodem?

Pytam, bo korzystam z zasilania dla montażu z samochodu.

 

Od strony Królowego mostu osobówka sie zakopałem, suv, jakis terenowy, 4x4 lub polonez przejedzie. Można spróbować podjechać od drugiej strony lub zatrzymać się na tej większej polanie w kierunku wschodnim widocznej przy drodze - przy okazji najbliższego wyjazdu można byłoby się dokładniej zorientować w terenie. Zjeździłem te okolice setki razy ale rowerem, z perspektywy samochodu część dróg okazuje się prawie nieprzejezdnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od strony Królowego mostu osobówka sie zakopałem, suv, jakis terenowy, 4x4 lub polonez przejedzie. Można spróbować podjechać od drugiej strony lub zatrzymać się na tej większej polanie w kierunku wschodnim widocznej przy drodze - przy okazji najbliższego wyjazdu można byłoby się dokładniej zorientować w terenie. Zjeździłem te okolice setki razy ale rowerem, z perspektywy samochodu część dróg okazuje się prawie nieprzejezdnych.

Dobrze byłoby żeby dojazd był w miarę dobry o każdej porze roku. Pamietam jak przy Ogrodniczkach po obfitych deszczach lub większej ilości śniegu zawsze miałem problemy żeby wjechać jakieś 100 metrów w pole, a to jest trochę uciążliwe.

Na PW możemy się wymienić telefonami -jak Tobie pasuje, i możemy sobie pogadać i się umówić na spotkanie, nawet przy tej pełni, zawsze więcej terenu się zobaczy jak ŁYSY poświeci nam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Witam piszę już teraz jadę na weekend w okolice Mielnika dnia 16/17/18 sierpnia 2013, jestem z Białego ale mam możliwość wyjazdów tam mój sprzęt to tylko lornetki 25x100 oraz 7x50 jeśli ktoś by chciał zapraszam do kontaktu oraz czasami wyjeżdżam w okolice Białego kierunek Koplany/Pomigacze/Lewickie/Juchnowiec, zapraszam do kontaktu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam,


Zapraszam na cykliczne spotkania Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii - Oddziału w Białymstoku. W każdy pierwszy wtorek miesiąca o godz. 18:00 spotykamy się na Wydziale Socjologii UwB, ul. Plac Uniwersytecki 1.


Podczas pogodnych nocy prowadzimy też grupowe obserwacje wizualne i fotograficzne.


Posiadamy na swoim stanie teleskopy zwierciadlane o średnicach 11 i 25 cm, oraz montaż NEQ6 wraz z refraktorem SkyWatcher ED 80/600 APO i osprzętem do wykonywania zaawansowanej astrofotografii. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami.


Naszą działalność można śledzić w wątku forum PTMA:http://forum.ptma.pl/viewforum.php?f=5


Pozdrawiam

Wojciech Burzyński

Prezes OB PTMA

wburzynski[at]poczta.onet.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Hej Białystok, odkopujemy temat :) Na co dzień obserwuję pod Warszawą, ale w Białymstoku bywamy regularnie u rodziny żony. Szukam chętnych do wspólnych obserwacji pod ciemnym podlaskim niebem. Na razie byłem dwa razy za Zabłudowem, teraz szukam lepszej miejscówki.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Astrobonq napisał:

Chętnie bym tam pojechał, samemu trochę strach że zwierzaki przyjdą :)

 

A przed weekendem? Możliwe że czw-pt będę już wracał.

Byłem ostatnio w szczerym polu w okolicach Choroszczy i jedynie raz słyszałem jakieś warknięcia i zauważyłem małe świecące oczy w oddali :) U nas nie ma niedźwiedzi :laughing:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam, w przyszłym tygodniu przeprowadzam się do Białegostoku i zamierzam tutaj zostać na dłużej. W związku z tym szukam sprawdzonej miejscówki obserwacyjnej/astrofoto, najlepiej w promieniu 20-30 km od miasta. Może znacie jakieś sprawdzone miejsce, gdzie wjadę samochodem i niebo będzie zadowalające ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bandros napisał:

Witam, w przyszłym tygodniu przeprowadzam się do Białegostoku i zamierzam tutaj zostać na dłużej. W związku z tym szukam sprawdzonej miejscówki obserwacyjnej/astrofoto, najlepiej w promieniu 20-30 km od miasta. Może znacie jakieś sprawdzone miejsce, gdzie wjadę samochodem i niebo będzie zadowalające ? Pozdrawiam

Na wschód jest pełno lasów i ciężko tam o odkryty teren. Parę lat temu wystarczyło 20-30 km poza miasto by mieć ciemne niebo. Teraz chyba potrzeba by z 40 km poza miasto by mieć fajne ciemne niebo. Polecam szukać miejscówki na południe od miasta.

 

Podsyłam moje typy w których bywałem nocą.

miejscówki.png

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, nie jest jeszcze tak źle ;) Ja ostatnie dwie noce spędziłem pod niebem w Królowym Moście - jak dla mnie dojazdowo i odległościowo jest jeszcze optymalnie.

 

3 godziny temu, Bandros napisał:

Witam, w przyszłym tygodniu przeprowadzam się do Białegostoku i zamierzam tutaj zostać na dłużej. W związku z tym szukam sprawdzonej miejscówki obserwacyjnej/astrofoto, najlepiej w promieniu 20-30 km od miasta. Może znacie jakieś sprawdzone miejsce, gdzie wjadę samochodem i niebo będzie zadowalające ? Pozdrawiam

A Ciebie kolego zapraszamy z otwartymi niebiosami ;) Wpadnij na spotkanie PTMA oddziału Białystok, jak już u nas będziesz. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Królowa Most też jest dobrym miejscem z dobrym dojazdem.

 

-------

Natrafiłem na ciekawą informację o tym że ma powstać planetarium i obserwatorium :)

http://m.bialystok.eska.pl/newsy/obserwatorium-astronomiczne-z-planetarium-powstanie-na-kamosie-audio/765891?fbclid=IwAR0yoaA9ZBnSG7pW-ReF9IVaxIFk6inCtvMuwPT9O1ss34ORFcmlCQbvcBE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Limax7 napisał:

Tak. Królowa Most też jest dobrym miejscem z dobrym dojazdem.

 

-------

Natrafiłem na ciekawą informację o tym że ma powstać planetarium i obserwatorium :)

http://m.bialystok.eska.pl/newsy/obserwatorium-astronomiczne-z-planetarium-powstanie-na-kamosie-audio/765891?fbclid=IwAR0yoaA9ZBnSG7pW-ReF9IVaxIFk6inCtvMuwPT9O1ss34ORFcmlCQbvcBE

Wszystko się zgadza. Wczoraj rozmawialiśmy z prof Branickim na ten temat :)

W zasadzie jest już wszystko dopięte pod kątem budowlanym. Pozostaje jeszcze ważna kwestia doboru wyposażenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.