Skocz do zawartości

Sky-Watcher SK 767 AZ1


Sebastian L.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zakupiłem niedawno mój pierwszy teleskop i niewiem czy dobrze zrobiłem. Prosze o pomoc w opinii sprzętu.

 

W skład zestawu akcesoriów dołączonych do teleskopu wchodzi:

 

-statyw z montażem azymutalnym

-okular 20mm

-okular 4mm

-soczewka Barlow'a o powiększeniu 3x

-szukacz 5x24

 

Przed zakupem tego teleskopu nie miałem do czynienia z astroforum.

 

767%20AZ1_s.jpg

Edytowane przez Sebastian L.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaden firmowy teleskop z gwarancja producenta nie nadaje sie na smietnik :rolleyes:

 

Szkoda ze nie czytajac forum kupiles jednak montaz azymutalny AZ1 - troche lepszy by byl azymutalny z mikroruchami AZ3 na przyklad. No ale drugi teleskop pewnie kupisz juz z paralaktycznym - chaciaz taki EQ2 jest trudno ustawic bez lunetki polarnej, komus kto jest poczatkujacy.

Sky Watcher pomimo opinii chinskiej produkcji jest dobrym wyborem na poczatek. Sam nie mam duzo doswiadczenia - ale uwazam ze to jest dobra firma. Jesli bardzo niezadowolony jestes z niego to mysle ze mozna go usprawnic tylko dokupujac okulary superploosl. Ogolnie sila Twojego sprzetu jest duza ogniskowa i dobrej jakosci lustro glowne - nie przesadzalbym jednak z duzymi powiekszeniami czyli 300x przy dokupionym okularze 3mm. Lepiej sprawdzic czy ma to sens w terenie pozyczajac taki okular, jesli masz taka mozliwosc ale bez mikroruchow bedzie to prawie niemozliwe. Ten teleskop jest do nauki obcowania ze optyka i do wstepnych obserwacji obiektow niebieskich, raczej nie do dluzszych sesji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SW to dobra marka, moja synta 8" się swietnie sprawuje, mimo że jest made in PRC. Nie miałem doświadczenia z takimi montażami ale z tego co wiem noze być bardzo nie stabilny. Podaj glowne parametry tj. srednica zwierciadla i jego ogniskowa.

 

SK 767 to 76/700

Dodam od siebie, że ten teleskop wiele niestety nie pokaże :(

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż Sky-Watcher to firma dobra , ale ten teleskop to chyba najniższy model.

To raczej zabawka. Te akcesoria dołączone do zestawu są co najmniej zastanawiające.

Okular 4mm da powiększenie ok 180x. Nie wyobrażam sobie obserwacji na tym montażu z takim powiększeniem , nawet Księżyca no i jeszcze ten barlow 3x :blink: . Masakra.

Sama tuba od bidy na początek mogłaby być do planet i najjaśniejszych obiektó , ale montaż da Ci popalić.

Lepiej chyba było spytać przed zakupem.

Skoro go jednak już masz to nie pytaj czy dobrze zrobiłeś tylko działaj i Ty nam powiedz jakie wrażenia.

Obawiam się że jeśli sie nie zniechęcisz to szybko będziesz chciał zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaden firmowy teleskop z gwarancja producenta nie nadaje sie na smietnik :rolleyes:

 

Szkoda ze nie czytajac forum kupiles jednak montaz azymutalny AZ1 - troche lepszy by byl azymutalny z mikroruchami AZ3 na przyklad. No ale drugi teleskop pewnie kupisz juz z paralaktycznym - chaciaz taki EQ2 jest trudno ustawic bez lunetki polarnej, komus kto jest poczatkujacy.

Sky Watcher pomimo opinii chinskiej produkcji jest dobrym wyborem na poczatek. Sam nie mam duzo doswiadczenia - ale uwazam ze to jest dobra firma. Jesli bardzo niezadowolony jestes z niego to mysle ze mozna go usprawnic tylko dokupujac okulary superploosl. Ogolnie sila Twojego sprzetu jest duza ogniskowa i dobrej jakosci lustro glowne - nie przesadzalbym jednak z duzymi powiekszeniami czyli 300x przy dokupionym okularze 3mm. Lepiej sprawdzic czy ma to sens w terenie pozyczajac taki okular, jesli masz taka mozliwosc ale bez mikroruchow bedzie to prawie niemozliwe. Ten teleskop jest do nauki obcowania ze optyka i do wstepnych obserwacji obiektow niebieskich, raczej nie do dluzszych sesji.

 

 

Montaż AZ3 jest duuuużo lepszy od AZ1. Tylko samo AZ3 kosztuje tyle co cały ten teleskop :rolleyes: .

 

AZ1 to bardziej wiatromierz niż montaż pod jakikolwiek teleskop. Przy planetach to horror, obraz prawie cały czas jest niestabilny, dotknięcie teleskopu czy najmniejszy podmuch wiatru powoduje wstrząs. Na AZ3 można wsadzać znacznie większe i cięższe tuby i obraz jest cały czas stabilny (no moze poza momentem gdy ustawiamy mikroruchy.

Sam 76/700 jest dosć mały, ale tak na rok to może wystarczyć do zapoznania się z niebem.

Z tego wyposażena to okular 20mm jeszcze ujdzie, ale 4mm to jest kiepski, zreszta daje za duży power w tym teleskopie. Barlow też raczej dobry nie będzie, obstawiam, że to plastik, który wprowadza potworne aberracje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.