Skocz do zawartości

DSI III pierwsze światło


piotrs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Prezentuję pierwsze światło z zestawu jaki kompletowałem od początku tego roku. A w zasadzie to od czterech lat, tyle że ostatnio nieco przyspieszyłem. :banan:

 

Metr ode mnie leży DSI III PRO + filtry oraz MZ-5m (kamera CMOS na guider, to jest to samo co QHY-5). To dla mnie skok sprzętowy niebywały po Veście. Prócz tego dotychczas wojowałem na EQ3, a teraz wszystko wisi na HEQ5.

 

Jest dość prawdopodobne że to premiera DSI III na naszym forum (a może i w Polsce?). Jest to też pierwsze moje zdjęcie z guiderem.

 

M13 jako stara znajoma w którą trafiam nawet po piwie :) poszła na pierwszy ogień.

 

M13_Grabina_DSIIIIfirstlight_20080706_m2_80proc.jpg

 

Zdjęcie B&W.

 

Widać komę i jądro trochę przepalone, ale radość moja jest bezgraniczna. Zdjęciu należy się też flat.

 

Zdjęcie to stack 5x (stack 1 sekundowych zdjeć przez 300sek) + 19 x 300 sek. Zdjęcie wykonane w warunkach poza-miejskich.

 

Ten "5x (stack 1 sekundowych zdjeć przez 300sek)" to pomyłka w obsłudze, ale wykorzystałem to żeby troszkę osłabić mocne jądro M13.

 

Po tym co mogłem zrobić na EQ3 i za pomocą Vesty czuję się jakbym zmienił deskorolkę na rakietę ...

 

Proszę o krytykę i wskazówki co robić żeby było lepiej ...

 

Pozdrawiam,

Piotrs

 

P.S. Zdjęcie dedykuję mojej żonie która rozumie że chłop musi się wyszaleć i pozwoliła mi te kamerki kupić :)

Edytowane przez piotrs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Prezentuję pierwsze światło z zestawu jaki kompletowałem od początku tego roku. A w .....

 

 

Czuć te pozytywne emocje. To najważniejsze. A kamerka, zobaczymy co jeszcze pokaże. Początek obiecujący.

 

 

PS

Oczywiście zrób dark frame i pokaż na forum. :)

Edytowane przez Zawisza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zrób dark frame i pokaż na forum. :)

 

 

Witam,

 

Oto dark przy 16,5 stopnia C dla 300 sek.

 

DSI_3_Piotr_Dark0300.jpg

 

Amp glow w lewym górnym rogu.

 

Z ciekawostek, to program firmowy zapisuje darki automatycznie z nazwa zawierajaca czas i temperature (kamera ma termometr i temperatura jest stale wyswietlana w okienku programu). Jesli jestes Amerykaninem, to darki tylko naswietlasz, a komputer sam je odejmuje od zdjec ;)

Gdy temperatura zmienia sie chocby o 0,5 stopnia C, to program prosi o wykonanie nowego darka, albo siedzi cicho jak ma takiego w bibliotece.

 

Dziekuje wszystkim za mile posty na forum.

 

Pozdrawiam,

 

Piotrs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawostek, to program firmowy zapisuje darki automatycznie z nazwa zawierajaca czas i temperature (kamera ma termometr i temperatura jest stale wyswietlana w okienku programu). Jesli jestes Amerykaninem, to darki tylko naswietlasz, a komputer sam je odejmuje od zdjec ;)

Gdy temperatura zmienia sie chocby o 0,5 stopnia C, to program prosi o wykonanie nowego darka, albo siedzi cicho jak ma takiego w bibliotece.

 

Czy w przypadku SBIG'a i Maxima jest podobnie? To znaczy czy też zapisuje się temperatura darka i progam automatycnzie go wyszukuje z biblioteki?

 

Gratuluje zakupu, na pewno będziesz zadwolony. Dark wygląda świetnie i M13 też! Jaką optyką będziesz focił "docelowo"?

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w przypadku SBIG'a i Maxima jest podobnie? To znaczy czy też zapisuje się temperatura darka i progam automatycnzie go wyszukuje z biblioteki?

 

Gratuluje zakupu, na pewno będziesz zadwolony. Dark wygląda świetnie i M13 też! Jaką optyką będziesz focił "docelowo"?

pozdrawiam

Jest jeszcze lepiej, bo kamera ma regulację temperatury - tzn. utrzymuje stałą zadaną. Więc nie trzeba robić darków dla każdej możliwej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w przypadku SBIG'a i Maxima jest podobnie? To znaczy czy też zapisuje się temperatura darka i progam automatycnzie go wyszukuje z biblioteki?

 

Gratuluje zakupu, na pewno będziesz zadwolony. Dark wygląda świetnie i M13 też! Jaką optyką będziesz focił "docelowo"?

pozdrawiam

Temperatura też sie zapisuje ( obecnie już chyba w kazdej kamerze się zapisuje z wyjatkiem Canonów :szczerbaty: ).

Ale stanu biblioteki Maxim ci nie poda... musisz sam sobie wyczaic co masz a co trzeba doświetlić, niemniej wrzucasz wszystkie darki, flaty i biasy do jednego worka-folderu, a ten juz sam sobie wybiera z tej "biblioteki" klatki o odpowiednim czasie i temperaturze przy kalibracji.

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.