Skocz do zawartości

Głogów i okolice


kkk

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ;)

 

Zagląda ktoś na to forum oprócz mnie z tych okolic? Bo wprawdzie samotne wyprawy za miasto ze sprzętem też mają swój urok, ale czasami miło byłoby podzielić się doświadczeniami, poznać i popatrzeć przez inny sprzęt niż tylko swój. Raz na jakiś czas dysponuję samochodem (jak rodzice pożyczą), trochę gorzej z paliwem, więc dojechać też mógłbym ale nie za daleko, tylko czy jest ktoś z moich okolic?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już mamy dwie osoby z naszych okolic ;)

 

Apropo znasz jakąs spokojną miejscówkę z dobrym niebem w okolicy ?

 

Raczej nigdzie dalej nie jeździłem szukać miejscówek, jak jeździłem coś oglądać czy focić to na pola w okolicy Jaczowa jeśli kojarzysz wioskę, ale też idealnie nie było, na północnym zachodzie niebo zaświetlone od Głogowa, na zachodzie huta, na południu już Polkowice widać, a od południowego zachodu nowy szyb kopalni budują, drogę mleczną praktycznie tylko w łabędziu było widać... To tyle chodzi o moje bliższe okolice, bo dalej, w okolice Lubina nie jeździłem, raczej myślałem o jakiś miejscówkach po drugiej stronie Odry, wydaje się być lepsza pod względem ilości wiosek, bliskich miast, stąd i LP mniejsze pewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no robi się ciekawe :) a już traciłem nadzieje na znalezienie podobnych mi zapaleńców w najbliższej okolicy.

Kiedyś nawet założyłem podobny watek do tego. Jak się można domyśleć z marnym odzewem.

Kkk w sumie to już jest nas troje a to już spora grupka :)

 

Odnośnie miejscówki to również myślałem o czymś po drugiej stronie Odry. Posiłkując się mapą zaświetlenia z Google Earth, nawet biorąc pod uwagę że dane te pewnie już dawno są nie aktualne (przecież tyle się teraz buduje) to wcale nie jest u nas tak źle z niebem.

Większość z tych czarnych plam na mapie to co prawda zwarte kompleksy leśne, tereny podmokłe lub inne trudno dostępne tereny, jednak przy odrobinie chęci z znalezieniem odpowiedniego miejsca nie powinno być problemu.

 

62cf60712554b105.jpg

 

Na mapce oznaczyłem z grubsza kierunek w którym można się udać, widać że na południe niema większych źródeł światła.

Ale to trzeba sprawdzić empirycznie, chociaż myślę że gdzie byśmy nie pojechali na wschód od linii odry to powinno być nieźle :)

Właściwie to niema się nad czym zastanawiać tylko umówmy się na integracyjne spotkanie i omówimy wszystko co i jak, a może w tym czasie ktoś jeszcze do nas dokoptuje i zrobi się z tego mini zlot ? ;)

miejsc_wka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój wcześniejszy wątek znalazłem, ale z tego co widziałem to nic konkretnego z tego nie wynikło, więc postanowiłem napisać swój ;)

 

Powiat górowski rzeczywiście wygląda nie najgorzej, tylko nie wiem jak dla Was obojga będzie to wyglądało z dojazdem, biorąc pod uwagę że to jest po drugiej stronie Odry, więc jedyna trasa przez Głogów, w sumie jakieś 60km w jedną stronę... Dlatego też patrzyłem jak wyglądają te czarne plamy z Twojej mapy na zachód od Polkowic, niby las, ale wiele polanek takich co najmniej 200x200m, nawet przy samej drodze więc dojazd pewnie jest, tylko nie wiadomo jak to naprawdę wygląda o tej porze roku kiedy jeszcze wszędzie zielono, pewnie pełno krzaków itd... A też po prostu chciałbym żeby nasze miejsce spotkania było mniej więcej w połowie drogi.

 

Dokładnie się dogadać, wybrać jakiś pogodny termin i można się spotkać na obserwacje. No i warto z mojej strony dodać że od października już mnie nie będzie w Głogowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście tereny położone na zachód od Polkowic wyglądają zachęcająco. Co prawda to Bory Dolnośląskie a to oznacza mnóstwo lasu :szczerbaty: ale tak jak mówisz pewnie uda się znaleźć jakiś skrawek odkrytego miejsca.

Moim zdaniem niema się co dywagować tylko dograć termin i jedziemy. Z mojej strony mogę powiedzieć że przez cały ten tydzień mam pierwsze zmiany w pracy wiec będzie mi raczej ciężko wyskoczyć na nockę. Dopiero mogę myśleć o wypadzie tak od piątku i cały następny tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie.

Z miłą chęcią dołączam się do Waszego grona.

Dysponuję tylko lornetką 12x45, ale mam nadzieje, że przez takie inicjatywy jak ta poszerzę swoją wiedzę, a przede wszystkim poznam ludzi, którym bliska jest astronomia :D .

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie przyszyły tydzień pasuje, więc wstępnie możemy się na niego umówić, co do dokładniejszego terminu i miejsca spotkania myślę że z czasem do tego dojdziemy jak już będą jakieś pewniejsze prognozy pogody no i oczywiście co reszta sądzi o przyszłym tygodniu (15-21 września)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ;)

 

Zagląda ktoś na to forum oprócz mnie z tych okolic? Bo wprawdzie samotne wyprawy za miasto ze sprzętem też mają swój urok, ale czasami miło byłoby podzielić się doświadczeniami, poznać i popatrzeć przez inny sprzęt niż tylko swój. Raz na jakiś czas dysponuję samochodem (jak rodzice pożyczą), trochę gorzej z paliwem, więc dojechać też mógłbym ale nie za daleko, tylko czy jest ktoś z moich okolic?

 

Pozdrawiam

 

Mnie też można dopisać do klubu... co prawda w Głogowie jestem raz na 1 - 2 miesiace na cały weekend, ale niebo w okolicach Głogowa to cud miód i orzeszki w porównaniu do tego co oferuje Wrocław. Kiedyś obserwowałem z okolić Borka, Pęcławia i było całkiem przyzwoicie.

 

Generalnie gdy będę bywał w Głogowie, chętnie się przyłącze do wszelkich inicjatyw.

 

Pozdrawiam

 

Iro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie z pogodą kiszka. Tak jak napisał kkk, trzymajmy rękę na pulsie i przy pierwszej okazji pogodowej jedziem.

Iro byłoby fajnie jakbyś czasem dołączył, w Wrocławiu masz silną grupę astrozapalneńców, a my tu lokalnie dopiero się organizujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Minęło trochę czasu a w wątku cisza. Czy nadal są chętni z Lubina i okolic na wspólne obserwacje ? :)

 

Podaje nr. swojego telefonu, jeśli ktoś jest zainteresowany wspólnymi obserwacjami, w miarę możliwości (czyli ilości wolnego czasu) dołączę

tel. 698753248

Edytowane przez Mateusz_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeśli chodzi o moją osobę, to oczywiście piszę się na to, podobnie jak wcześniej. Myślę, że uda mi się znaleźć czas, zwłaszcza, że pogoda jest niezła.

Zważywszy na to, że nie dysponuję odpowiednim doświadczeniem, proszę o podawanie przybliżonego terminu spotkania. Ja się dostosuję, a żeby ustalić szczegóły zadzwonię na wyżej podany numer :D. Ewentualnie PW. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jestem następnym, w kolejce chetnych do wspólnego spoglądania w niebo !

Ze swojej strony oferuję miejsce w postaci działki rekreacyjnej (zero upraw - sama trawa ) :szczerbaty: znajdującej się na ogrodach działkowych między Lubiniem i Osiekiem. Nie jest to może miejsce z super ciemnym niebem (mleczną widać), ale na pewno dużo lepsze to niż balkon czy podwórka naszych osiedli roświetlonych pięknie przez latarnie :).

Dodatkowym atutem tego miejsca jest na pewno odległość a więc i krótki czas w jakim możemy się tam znaleźć. Na miejscu jest altana z własnym zasilaniem, więc spokojnie można się ogrzać, czy zaparzyć sobie gorącą herbatę :szczerbaty: szczególnie o tej porze roku. Dojazd dla +/- 3 osób mogę zapewnić we własnym zakresie - auto jest.

Nadchodząca pora raczej Nam sprzyja - nie trzeba zarywać całej nocki żeby coś zobaczyć :) na szczęście ściemnia się z dnia na dzień coraz szybciej.

 

Co do sprzętu to posiadam leciwego Newtona 150/900 ale wciąż na chodzie :)

 

Z tego co widzę głównym problemem żeby się spotkać (oprócz pogody) jest czas, tak więc proponuję spotkania typu spontan :) - takie są najlepsze bo jak się planuje to nic z tego najczęściej nie wychodzi ... (tel. lub gg jak są chętni i pogoda) w ciągu tygodnia ... i może cykliczne spotkania weekendowe ... (piątek lub sobota) ? stałe miejsce o stałej porze ... jak będą chętni oczywiście i pogoda.

 

To na razie było by tego tyle. Czekam na odzew.

 

GG: 5698661, tel. chętnym podam przez GG

 

Pozdrawiam Wszystkich !

Do rychłego spotkania !

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy, Marcinie. :D

Naprawdę się cieszę, że dołączył do nas kolejny amator nocnego nieba i do tego z naszego regionu, a dla mnie nawet z mojego miasta. Myślę, że dysponujesz większym doświadczeniem ode mnie, więc moje przywitanie brzmi troszkę dziwnie. Ja dopiero rozpoczynam przygodę z astronomią :lol:. W każdym razie witam Cię jako członek społeczności Astro-Forum :lol:. A co do spotkania, to dzisiaj praktycznie bezchmurne niebo. Chyba bardzo dobre warunki. Szkoda. Ale nic straconego, na pewno trafi się jeszcze jakaś dobra okazja. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy, Marcinie. :D

Naprawdę się cieszę, że dołączył do nas kolejny amator nocnego nieba i do tego z naszego regionu, a dla mnie nawet z mojego miasta. Myślę, że dysponujesz większym doświadczeniem ode mnie, więc moje przywitanie brzmi troszkę dziwnie. Ja dopiero rozpoczynam przygodę z astronomią :lol:. W każdym razie witam Cię jako członek społeczności Astro-Forum :lol:. A co do spotkania, to dzisiaj praktycznie bezchmurne niebo. Chyba bardzo dobre warunki. Szkoda. Ale nic straconego, na pewno trafi się jeszcze jakaś dobra okazja. Pozdrawiam.

 

Może nie głupie byłoby pisanie, jak ktoś ma ochotę się wybrać... może niedługo zacznę częściej jeździć do Głogowa... i wtedy przy sposobności też się załapię.

 

Pozdrawiam

 

Iro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, co do spotkania trzeba by ustalić jakiś termin tego pierwszego :)

może jakieś propozycje chętnych ?

Z racji tego że za tydzień jest 1 listopada - wyjeżdżam odwiedzić groby bliskich.

Tak więc nie licząc już trwającego ten następny (1-2 listopada) niestety odpada.

Na dobry początek proponuję jakiś dowolny dzień w nadchodzącym tygodniu - może

np środa 29.10 ... nawet jakby nie miało być pogody :burza: - takie spotkanie organizacyjno-integracyjne :szczerbaty:

kiedyś musi być ten pierwszy raz ! :)

 

 

co Wy na to ?, czekam na Wasze propozycje !

 

 

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za spotkaniem organizacyjno-integracyjnym szczególnie jak niema pogody, a widzicie co się teraz dzieje. :szczerbaty:

Niestety do końca miesiąca mam same nocki, wiec najprędzej jakiś termin listopadzie.

 

A tak w ogóle poza tematem, to czy nie wydaje sie wam że nazwa wątku jest trochę myląca ? wszak więcej nas tu z Lubina i dla kogoś szukającego towarzystwa do obserwacji, tytuł wątku może być mylący. Proponuję założenie nowego tematu przy okazji pierwszego spotkania, a narazie by nie robić zamieszania piszmy tutaj.

Edytowane przez Mateusz_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witajcie, co jest :blink::) temat spotkania widzę że przycichł ... przyznam się bez bicia że ostatnimi czasy też mi z czasem nie pasowało dla tego się nie odzywałem :rolleyes: ... tak czy siak jak jest z czasem u Was ? jakieś możliwości spotkania w najbliższym czasie ??? - nie powiem, jest coraz zimniej :) ale niebo przynajmniej dzisiaj po 17 bylo jak kryształ ... :)

 

pozdrowienia

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.