Skocz do zawartości

Space-Art


wimmer

Rekomendowane odpowiedzi

Tia.... Dajcie znać , jaki dać tyt. temu wątasowi. Bo łączenie, trzyma daty postów i trochę się poprzestawiało... Chyba jednak na przyszłość przestroga, żeby zawsze sie zastanowić zanim się kliknie. Jak ktoś by miał pretensję, że po łaczeniu systrem zmienił konsekwentnie również autora topicu (kolejnosc dat) to prosze o Pw, bede knuł co z tym zrobić dalej wedle waszych postawnowień. Na razie nie chce bez waszej zgody ingerowac bardziej brutalnie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem.

Można by go zatytułować "Space Art - wizje artystyczne", albo jakoś podobnie. Osobiście nie mam nic przeciwko temu, aby zmienić autora wątku.

Niech też Devart wypowie się na ten temat - w końcu to w jego wątku będzie gmerane ;) Albo pozostawić ten wątek i tylko zmienić tytuł. Devart pozostanie wtedy chyba jako twórca tematu. Albo po prostu niech zostanie jak jest, a tylko powrzucać tutaj moje prace. Albo nic nie kombinujemy :D

i następne prace już będziemy wrzucać tutaj...

pozdrawiam

 

*EDIT*

Aha. Bo już jak widać zostało to połączone. Czyli można teraz zmienić tytuł na "Space Art" a w podtytule "wizje artystyczne". Mam nadzieję, że tak będzie dobrze i nikt nie poczuje się urażony, że tamten watek został "wchłonięty" przez mój.

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

ps. właśnie tworzę film oraz muzykę pt. METEORYT PUŁTUSK , premiera już wkrótce .

(...)

 

Astrokosmo, info o meteorycie Pułtusk: http://www.geo.uw.edu.pl/MUZEUM/METEORITE/pultusk.htm moze dodaj do swoich materiałów aby ludzie nie latali z łopatami wykopywali otoczaki i gadali, ze znaleźli meteoryt.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam wam jeszcze jedną opcje na space - art. Pamiętacie staaary watek gdzie bawiłem się w kreowanie drugiej ziemi?

 

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=9869

 

Popatrzcie na mozliwości softu terra-gen. W tym watku znajdziecie tez próbkę jego mozliwosci graficznych. To czy uzna ktoś go za narzędzie "umaternialnienia" swojej wizji to sprawa wtórna, o sofcie wiedziec warto.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już mowa o programach "generujących" teren to osobom nie mającym co robić z pieniędzmi na prawdę polecam programy z serii Vue. Wcześniej Vue d'Esprit, teraz Vue Infinite, xStream. Niedawno pojawiła się nowa, 7 wersja. Nie musimy od razu kupować, zawsze można wypróbować trial. Oprócz tworzenia pojedynczych grafik można tworzyć animacje. Program posiada świetny generator roślinności. Próbkę możliwości można obejrzeć np. tu

 

Mam nadzieję, że nie łamię regulaminu "reklamując" w ten sposób software. Jeżeli jednak tak jest to proszę o usunięcie tego postu.

Edytowane przez devart87
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh fajna zabawa z tym ;) Nigdy nie zajmowałem się grafiką komputerową. Jako pierwszy cel spróbowałem na podstawie zdjęcia odwzorować plejady. W 2h wyszło mi coś takiego stosując Photoshopa i Gifa.

Bez_nazwy_1.jpg

Edytowane przez toba94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tu z wikipedii - artystyczna wizja krajobrazu na Enceladusie, księżycu Saturna:

 

800px-Saturn_seen_from_Enceladus_(artist_concept).jpg

 

Na pierwszym planie - pokryta lodem powierzchnia i jeden z lodowych gejzerów z których słynie ten księżyc.

Najpiękniejszym obiektem na niebie jest Saturn, mający tam wielkość około 30 stopni :blink:

Podobnie jak nasz Księżyc, Enceladus krąży odwrócony cały czas tą samą półkulą do planety więc Saturna można podziwiać tylko z jednej półkuli i pozostaje on cały czas w tym samym miejscu na niebie. Pierścień też niewiele się zmienia, zawsze widać go płasko bo Enceladus krąży prawie w tej samej płaszczyźnie. Za to zmienia się cień pierścienia.

Poza Saturnem ciekawymi obiektami do obserwacji gołym okiem powinny być pobliskie księżyce, Mimas i Tethys. W przeciwieństwie do Księżyca widzianego z Ziemi, tamte księżyce krążą nie wokół nas tylko Saturna, dlatego ich wielkość na niebie bardzo się zmienia. Wielkość Mimasa przy największym zbliżeniu to około 0,5 stopnia (jak nasz Księżyc) a Tethys aż 1 stopnień.

 

ech, pojechałoby się tam na wycieczkę! B)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, czegoś nie łapie. To w końcu to ma być temant na nasze space arty czy na wszystko co nam wpadnie w rece ?

jest space art? jest!

ale jeżeli to miało być tylko na własnoręcznie stworzone space arty to przepraszam za niezrozumienie intencji i możesz śmiało wywalić to co wkleiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie. Nie powinnismy uzywac toutoriali, grafik i automatow. Wszystko recznie w PS albo Gimpie. Kazdy kategorie ma swoja. (no tak... ale w innych programach jak sie zrobi, to co?...)

 

Moj w Fotoszkopie. B)

 

Inspirowany ksiazka „Pod obcymi Sloncami” :rolleyes:

obce.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odpalę nowy dział, to będzie tam miejsce i na linki i na własne prace. Swoją drogą, świetnie, że to tak ruszyło z kopyta. Ta dziedzina jest podwójnie bliska memu sercu. Dawajcie czadu!

 

Ale trza jakos stworzyc mozliwosci opisu tego co mentli sie w bani podczas snu. B) Czyli gdyby to mial by wyscig to grafike skromna moznaby opisac technicznie lub poetycznie i znalezc w czolowce :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh ta materia przez przypadek mi powstała gdy wymazywałem efekt świetlny z galaktyki. :szczerbaty:

Dopiero teraz ją zauważyłem gdy bardziej rozjaśniłem monitor, ale ciesze się że się spodobała B)

Ha, no to teraz przepytam Cię na PW co wiesz na temat ciemnej materii we wszechświecie... :szczerbaty: , musisz odpracowac tego plusa, czekam na wiadomośc wyczerpującą na PW :ha:

 

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny mój obraz:

Wschód czerwonego olbrzyma

-dedykowane Ori2711 - dzięki za wyrozumiałość :)

 

redgiant.jpg

 

pozdrawiam

 

O rany, dziękuję. Myślałam, że spadnę z krzesła jak zobaczyłam to zdanie o dedykacji... :wub: . Jest mi strasznie miło, nie wiem co powiedzieć... dzięki.

Ładne podświetlenie szczytów gór. Ta gwiazda, to Betelgeza?

 

pozdrawiam

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany, dziękuję. Myślałam, że spadnę z krzesła jak zobaczyłam to zdanie o dedykacji... :wub: . Jest mi strasznie miło, nie wiem co powiedzieć... dzięki.

Ładne podświetlenie szczytów gór. Ta gwiazda, to Betelgeza?

 

pozdrawiam

Ori

 

Ależ bardzo proszę, i nie ma za co dziękować.

Pomyślałem sobie, że w jakiś sposób mogę wyrazić wdzięczność dla kilku osób za pomoc w różnych sprawach, przeprosić za coś albo po prostu okazać w ten sposób sympatię ;)

 

Czy to Betelgeza? Chyba nie - Betelgeza jest bardzo niestabilna i pewnie ma niesamowicie nierówną powierzchnię. Choć ta moja też ma. Może być i Betelgeza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.