Skocz do zawartości

Space-Art


wimmer

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym polecić wszystkim bardzo dobry i darmowy program TERRAGEN do pobrania http://www.planetside.co.uk.

Co ten program potrafi? Został wymyślony do łatwego i prostego generowania fotorealistycznych krajobrazów.(równiez do generowania wirtualnych wycieczek)po nieistniejacych pieknych zakatkach. Tzn równiez istniejacych zakątków jerzeli dysponujemy mapami hipsometrycznymi terenu.

Daje mozliwośc kontroli parametrów tworzenia świata.

 

Dlaczego o tym tu piszę ? Bo wprawdzie typowym zastosowaniem jest np taki mój krajobrazik:

 

667219c038bb59f2.jpg

 

Ale przy odrobinie inwencji twórczej potrafi generować "zdjecia" z powierzchni innych planet(a przynajmniej ich gruntu)a do dołozeniu w dowolnym fotoedytorze fotki nieba daje duże mozliwości kreacyjne

np

ad1c9cb4889447ab.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że trafiłem na ten wątek.

Uważam, że prace typu "Space Art" stymulują wyobraźnie i wzbogacają tzw. dostrzeganie niedostrzegalnego (i nie ma dla mnie specjalnego znaczenia czy praca jest idealna z pod względem technicznym czy merytorycznym).

 

Jeszcze raz gratuluje i czekam na następne.

 

Pozdrawiam,

Tomek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała wprawka... Żeby nie było, że nie lubię koloru. W grafikach BARDZO...

 

warrior4mareksmudgeJesion1.jpg

 

 

A dedykowane? Hmm, :huh: jak napisze komu, to wyjdzie, że jestem lizusem...

 

marzeń wspanialszych od Wszechświata życzę wszystkim :D

 

 

ps. proszę, o nie plusowanie tego postu... Praca powyżej, to NIE MOJA zasługa... Ja tylko potrafię, się dobrze (albo i nie) posługiwac narzędziami. Zresztą, plus tutaj nie może się równać plusowi w innych działach!

Edytowane przez mpp
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dedykowane? Hmm, :huh: jak napisze komu, to wyjdzie, że jestem lizusem...

 

Ekhem... <_<

No to koniec z dedykacjami ;) Nie wiedziałem, że dedykację można odebrać jako "lizusostwo". :)

 

P.S: Świetny obraz

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek tak bardzo mnie zainteresował, że postanowiłem spróbować swoich sił. Odkurzyłem więc instalację Gimp-a, usiadłem przed komputerem i... wcale nie trwało to godzinę lub dwie. A nawet nie jeden wieczór... ;)

Po pewnym czasie udało mi się "stworzyć" kawałek innego świata który, z duszą na ramieniu, zdecydowałem pokazać na forum. Oto i on:

 

nowy_dom_3.jpg

 

A ponieważ byłem na fali, to zachciało mi się jeszcze popróbować połączenia Gimpa z Terragenem, w wyniku czego powstał drugi obrazek:

 

inny_glob_3.jpg

 

W sumie zabawa jest całkiem wciągająca i czuję w kościach, że chyba jeszcze kiedyś do Gimpa zajrzę. ;)

 

P.S. Czy nie przydałby się nowy wątek w rodzaju "Mój pierwszy raz" dla takich amatorów, jak ja?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pewnym czasie udało mi się "stworzyć" kawałek innego świata który, z duszą na ramieniu, zdecydowałem pokazać na forum.

 

Jak dla to bomba! Wygląda to świetnie. W porównaniu do moich "obrazków", Twoje wyglądają, jak prawie rzeczywiste krajobrazy.

Interesuje mnie technika, którą wykonałeś te grafiki, zwłaszcza tą drugą. Czy jest to połączenie kilku obrazów? Czy te góry i zieleń jest wygenerowana w jakiś sposób, czy zrobiona od podstaw?

Gdybyś mógł pokrótce opisać sposób, w jaki to wykonałeś. Gdybym na podobnej podstawie wykonał mój obraz np. "wschód czerwonego olbrzyma" wyglądałby zdecydowanie bardziej realnie.

Pozdrawiam i gratuluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt! Druga praca jest swietna...

 

To ja dołożę moją... Myślę, że wam się spodoba!

kon_nocy.jpg

 

Wiem, co chodzi wam teraz po głowie... ;) Może spróbuję przyszłym razem i coś z tego wyjdzie. Albo ktoś inny podchwyci koński łeb...

 

miłych marzeń

 

ps. bez plusów, proszę

pss. proszę kornie o uwagi...

psss. zdjęcie Adama jest po prostu boskie, zmusza do marzeń!

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Gdybyś mógł pokrótce opisać sposób, w jaki to wykonałeś. (...)

 

Przede wszystkim dzięki za pozytywną reakcję - się zaczerwieniłem. ;)

 

Podstawę drugiego obrazka wygenerował TERRAGEN, który wcześniej podlinkował noxili; w ten sposób powstał obraz "ziemi". Już w GIMP-ie dodałem warstwę z "niebem"; skorzystałem z gradientu z dwoma odcieniami błękitu. Na koniec doszły dwie warstwy z "księżycami" w różnych wielkościach (obie pozbawiłem kolorów i podregulowałem jasność oraz kontrast, żeby dobrze wtapiały się w "niebo").

 

"Księżyce" powstały wcześniej - dokładniej, jest to ta mała planeta na pierwszym obrazku. ;)

Podstawą był deseń (w tym wypadku skorzystałem ze zdjęcia... kamienia ;) ), który za pomocą filtru "Soczewka" zaczął przypominać sferę a nie płaski obrazek. Do tego dodałem cienie i "atmosferę" - tu konieczna dla mnie była instalacja Script-Fu "Layer Effects" ( Inner Shadow oraz Outer i Inner Glow).

 

Może więcej od mojego ględzenia powiedzą dwa zrzuty ekranu z Gimpem w roli głównej:

 

gimp_1.jpg gimp_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietne wimmer! Zabawa na całego!

 

Mnie jakiś motyl wleciał na ekran. Nie wiem jak i gdzie się uchował do tej pory. A może to tylko w mojej głowie. Napiszcie mi koniecznie, czy też widzicie motyla. Sam już nie wiem co o tym myśleć...

 

m42_200811_V0f2featmpp.jpg

 

A wszysto to przez Marcina... :D

 

 

ps. proszę bez plusów

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zacząłem bawić się w realistyczny astro-art, ale z braku czasu, nie dokończyłem projektu. Mogę pokazać zaledwie tło - czyli star field całkowicie stworzony w Photoshopie (nie ze zdjęcia). Użyte ręczne malowanie + noisy. Spiki także ręcznie odtworzone.

 

Jakby ktoś miał wątpliwości, to służę plikiem .PSD.

starfield.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.