Skocz do zawartości

Space-Art


wimmer

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, kondz napisał:

Wizualizacja artystyczna Mi Leonis b i link do mojego artykułu na plWiki: klik

 

Brawo Ty!

 

Planeta orbituje w podobnej odległości od jej gwiazdy jak my dookoła naszego żółtego karła.

Gwiazda jest 11 razy większa, a ma tylko o około 20% mniejszą temperaturę niż Słońce więc musi znaczne bardziej ogrzewać każdy metr kwadratowy tej planety niż Słońce na Ziemi.

Zatem tam musi być bardzo gorąco - co zasygnalizowałeś udanie na grafice - moim zdaniem.

 

Ja taki rodzaj space-art'u nazywam ... typu edukacyjno-ilustracyjnego.

 

Siema

p.s.

Dorzucam inny tego typu znaleziony w necie.

 

spar091234.jpg

Edytowane przez ekolog
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Charakterystyczną cechą space-art'ów podtypu ilustracyjno-edukacyjnego w ostatnich latach jest to, że często pojawia się na nich ...

 

Ziemia w fazie  :)

 

Tutaj, lewą grafikę, można zatytułować:  

 

Sierp Ziemi  :D

 

Siema
p.s
Warto dodać, tym co może nie wiedzą, że oprócz Księżyca i Merkurego także Wenus widoczna jest z Ziemi w różnych fazach.
Fazy Wenus przewidział Ptolemeusz i Kopernik (brawo ten Pan - rodak nasz wybitny), lecz po raz pierwszy ujrzał dopiero Galileusz.
Ziemię widoczną w różnych fazach dobrze pokazały dopiero aparaty fotograficzne uczestniczące w lotach daleko od Ziemi, zwłaszcza w rejon Księżyca.

 

 

space_art__.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

"Na planecie pod inną gwiazdą"

 

a może

 

"Dawno temu na Marsie" ?

 

Siema
p.s.
Kto jest za 1-sza opcją daje [lubię],
kto za drugą daje [dziękuję],
kto za żadną daje [śmiech]
Kto za obiema daje [serduszko]
Kto nic nie daje nic nie dostanie (od życia) :P


 

space_art.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Brązowy karzeł:

brown-dwarf-2.jpg

 

Czerwony olbrzym:

red-giant.jpg

 

część z Was już widziała moje prace i artykuły, więc chciałbym zachęcić do śledzenia publicznego profilu na instagram 4lienWorlds, gdzie będę publikował nowe prace, dziś premiera "Przypadku", czyli WISE 1534-1043, prawdopodobnie chłodnego brązowego karła typu Y ^_^

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...

jeden z wątków przypomniał mi że ostatnio "testowałem" te nowe słynne sztuczne inteligencje, no to patrzcie jak jedna z nich widzi temat "obrazek w stylu banksy'ego przedstawiający amatora astronomii patrzącego przez teleskop na księżyc" (prawa autorskie: https://midjourney.com/ na licencji Creative Commons Noncommercial 4.0 Attribution)

 

astro1.jpg.82ef4207a911687783eaea8253e2d989.jpg

 

astro2.jpg.2bae16f53cd234fd232d5716b1b4999c.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 20.07.2022 o 19:30, hadzi3 napisał(a):

Czemu tu się nic nie dzieje ? ;)

 

W dniu 20.07.2022 o 19:37, Maetrik napisał(a):

Bo nie ma ekologa :neat:

 

Mam sporo prac, które zrobiłem ostatnimi (i nieostatnimi) czasy. Mogę coś raz na jakiś czas wrzucić, ale nie wiem, czy będzie zainteresowanie i czy to zachęci innych twórców do zamieszczania swoich prac. Zobaczymy...

Może zacznę od tego:

mjr-wimmer-space.thumb.jpg.70cab6f4c03ec6e71f5aabc8a33cebab.jpg

Przy okazji zachęcam do śledzenia mojego fecebookowego fanpage'a, https://www.facebook.com/WimmerArt na którym staram się wrzucać nowe prace przynajmniej raz w tygodniu (a jak mi się nie udaje ;) to wrzucam wspominki z minionych lat i miesięcy).

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. Zwykliśmy publikować tutaj własne prace. Ewentualnie jakieś bardzo interesujące prace innych artystów.

Sam mam mnóstwo ładnych screenshotów z gry Elite: Dangerous, ale jednak nie o tym jest ten wątek.

Ale screeny rzeczywiście fajne! :)

Edytowane przez wimmer
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Bardziej Sci fi ale to dzięki space artowi jestem teraz gdzie jestem, czyli w świecie Game devu. Poniżej 2 wczesne wersje levelu w silniku unrela 5 które robiłem. Są to pierwsze prototypy więc in progress. Od kilku juz lat pracuje jako game UI/UX designer. A wiele z tego zaczęło sie tutaj ;)

Edytowane przez hadzi3
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.