Skocz do zawartości

Stereo foto.


hanysiak

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem podłączyć się do działu "mistrzowie fotografii",ale jakoś powstrzymałem się w ostatniej chwili;)

 

Byłem dziś na spacerze,mimo absolutnie listopadowej pogody i zrobiłem takie oto ujęcia,a nastepnie złożyłem aby uzyskać efekt stereo.

 

Przypomnę, że żeby efektu owego doświadczyć, potrzeba zezować patrząc na sklejone zdjęcia, az do momentu, kiedy te same przedmioty(drzewa) zejdą się w jeden/jedno.Odnajdujemy na dwóch sklejonych fotografiach to samo drzewo i zezujemy tak,aby połączyło się ono w jedno w srodku naszego pola widzenia.

 

W tym przypadku efekt trójwymiarowości jest niezwykle wyraźny(po to wybrałem się do parku), ale niestety wymaga on dosyć mocnego wysiłku oczu,więc polecam zabawę osobom,które mogą sobie na to pozwolić. Kiedy już się uda,zwróćcie uwagę na młode klony u dołu zdjęcia, na pierwszym planie, ma się ochotę je dotknąć:)

 

Stereo_P1.JPG

 

Pozdrawiam

 

Ps.

Te młode to chyba nie klony:)

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne, ale wiesz co? Daj trochę mniejsze bo trzeba naprawdę ostro zezować i po krótkim nawet wysiłku oczy (przynajmniej moje) bardzo się męczą.

Te młode faktycznie cudowne :)

 

PS. Swoją drogą podobny efekt uzyskałem, kiedy z koleżanką zrobiliłem pewien "eksperyment"- dwa Nikony d60 w to samo pole, oczy w wizjery, (wizjery muszą zejść się w jedno)... Efekt niesamowity, a na dodatek nie męczy oczu.

Edytowane przez Krawat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne, ale wiesz co? Daj trochę mniejsze bo trzeba naprawdę ostro zezować i po krótkim nawet wysiłku oczy (przynajmniej moje) bardzo się

 

 

Krawat sam sobie zmniejsz do rozmiaru przyswajalnego przez Twoje oczka. Zmniejszyć łatwo, a zwiększać gorzej bo strata rozdzielczości. A ja np wole duże :-]

 

Super, sam takie robiłem, sporo jest w <OFF, Beskidy i Tatry z Katowic>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie moje są to działa ale jeżeli chodzi o zdjęcia stereograficzne to po prostu musiałem się wypowiedzieć.

Link do galerii pewnego japończyka

Zdjęcia robione za pomocą dwóch kompaktowych Canonów połączonych kabelkiem i oprogramowaniem synchronizującym prace migawki. Niektóre zdjęcia po prostu powalają :D

P.S. Jak ktoś ma dwa PowerShoty może bez problemów zacząć sie w to bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Ja korzystam z dwóch kompakciaków na lewym software wgrywanym na bootowalne karty sd i wyzwalane jednocześnie kontrolerem poprzez usb. Dzięki temu mam dwie pełne klatki 2592x1944 res. Czyste 3D!

 

Przykład: złapałem innego amatora trzeciego wymiaru z tandemową kamerką.

86807342.th.jpg

anaglif

 

stereocam.th.jpg

crossview, czyli z zezem;-)

Edytowane przez popmart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

A to moje stereo foto (pierwsze) ten efekt jest powalający.

pulpitgb.png

 

 

Gilbii, zdjęcie po lewej i po prawej to te same zdjęcie. Powinny być dwa różne zdjęcia przesunięte w osi poziomej by uzyskać trójwymiar..

 

Może nie te zdjęcia wybrałeś do kompozycji, sprawdź to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gilbii, zdjęcie po lewej i po prawej to te same zdjęcie. Powinny być dwa różne zdjęcia przesunięte w osi poziomej by uzyskać trójwymiar..

 

Może nie te zdjęcia wybrałeś do kompozycji, sprawdź to :)

 

 

hehe, to jedyne zdjęcie w tym temacie, na którym udało mi się uzyskać 3d :) chyba cos z oczami mam nie tak :P

Edytowane przez bamus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro temat został odgrzany to i ja coś wrzucę :)

Zdjęcie zrobiłem już dawno temu ale dopiero teraz sobie o nim przypomniałem..

Technika oglądania to nie crosview tylko parallel czyli patrzymy równolegle.

 

pozdrawiam

Mateusz

 

Aha i uprzedzając pytania :) Telepik widoczny na zdjęciu został zrobiony z okładek zeszytowych i posklejany cyjanopanem :) Bardzo dobrze tłumaczy się na nim zasadę działania montażu dobsona.. :lol:

telep w 3d.JPG

Edytowane przez mattman12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Ostatnio zainteresowałem się właśnie fotografią 3D i do tego celu zakupiłem dwa kompakty używki Canon PS A530.

Wykonałem taka prowizoryczną szynę aby połączyć je razem jaden obok drugiego.

 

aparaty.jpg

 

Tydzień temu będąc na kuligu w stadninie koni w Regietowie dokonałem pierwszych prób 3D :szczerbaty:

Fotki połączyłem w StereoPhoto Maker.

 

regietow_kulig_3D_1.jpg

 

regietow_kulig_3D_2.jpg

 

regietow_kulig_3D_3.jpg

 

AstroPozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pojawiła się ciekawa strona start3d.com, gdzie można wrzucić pary zdjęć i zostają one przerobione na fajną animację oraz kolorowe czy do zezowania.

Zrobiłem taki szybki test: http://www.start3d.com/8121169871/0001/1318366464576727 Zdjęcia były zrobione po prostu z ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Ostatnio zainteresowałem się właśnie fotografią 3D i do tego celu zakupiłem dwa kompakty używki Canon PS A530.

Wykonałem taka prowizoryczną szynę aby połączyć je razem jaden obok drugiego.

 

Fotki połączyłem w StereoPhoto Maker.

 

 

AstroPozdro

 

Kup sobie kontroler usb do tych aparacików i ściągnij soft na karty SD dodający multum nowych możliwości. Kontroler umożliwi Ci jednoczesne wyzwalanie aparatów, a i w astrofoto się przydaje. Ja od pewnego czasu tak właśnie bawię się w stereofotografię.

Edytowane przez popmart33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

img1183jq.jpg

Ogólny widok na sprzęt.

img1184x.jpg

Włączony...

img1186m.jpg

... i działający.

Co do kontrolera, to miałem zamiar sobie taki zrobić, ale ostatecznie nabyłem go drogą kupna na tej stronce:

http://sklep.stereos.com.pl/sklep/index.php?p159,fa31d-prosty-kontroler-duo-p-do-stereoskopowego-zestawu-canonow

Trochę inny i trochę inna cena, ale działanie mniej więcej takie samo. Jak masz cierpliwość, to wejdź na www.elektroda.pl i popytaj chłopaków jak zrobić takie coś samemu, żeby działało. Raczej nic trudnego, myślę...

http://stereo.jpn.org/eng/sdm/index.htm

To jest stronka o sofcie, który wgrany na karty SD umożliwia całą zabawę.

W razie co, wal jak w dym.

Edytowane przez popmart33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.