Skocz do zawartości

Satelita na tle tarczy Księżyca


kublon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzisiaj o ok 16.30 satelita USA 182/LACROSSE 5 przeleciał na tle Księrzyca.

U mnie w Gdańsku niestety nici z obserwacji, deszcz pada nic nie widać :angry: .

Ktoś z forum może akurat obserwował przelot i ma jakieś foty :D .

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez kublon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj o ok 16.30 satelita USA 182/LACROSSE 5 miała przelecieć na tle księrzyca.

U mnie w Gdańsku niestety nici z obserwacji, deszcz pada nic nie widać :angry: .

Ktoś z forum może akurat obserwował przelot i ma jakieś foty :D .

 

Pozdrawiam.

 

oj...niezrecznie mi zwracac uwage, ale na forum nie nalezy robic takich bledow...satelita "mial" przeleciec, na tle "ksiezyca"....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj...niezrecznie mi zwracac uwage, ale na forum nie nalezy robic takich bledow...satelita "mial" przeleciec, na tle "ksiezyca"....

 

Wszystko fajnie, tylko zwracając już uwagę warto samemu sprawdzić poprawność swojego postu..Chyba zapomniałeś o polskich znakach..i jakoś tak zgrzyta mi wytykanie komuś błędów, kiedy samemu nie przywiązuje się do tego wagi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, tylko zwracając już uwagę warto samemu sprawdzić poprawność swojego postu..Chyba zapomniałeś o polskich znakach..i jakoś tak zgrzyta mi wytykanie komuś błędów, kiedy samemu nie przywiązuje się do tego wagi..

 

oj...tak to jest z ta ortografia, sorki jesli urazilem kogos...nie mialem takiego zamiaru, a polskie znaki? ten trend szybiego pisania w necie bardzo mi odpowiada ...moze troche z lenistwa , moze braku cierpliwosci...zdania jenak nie zmienie, bledow nie nalezy robic na forum i tyle...jeszcze raz przepraszam wszystkich ktorzy poczuli sie urazeni, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj...tak to jest z ta ortografia, sorki jesli urazilem kogos...nie mialem takiego zamiaru, a polskie znaki? ten trend szybiego pisania w necie bardzo mi odpowiada ...moze troche z lenistwa , moze braku cierpliwosci...zdania jenak nie zmienie, bledow nie nalezy robic na forum i tyle...jeszcze raz przepraszam wszystkich ktorzy poczuli sie urazeni, pozdrawiam

To jest najgorsze z możliwych tłumaczeń. Robię błędy bo "bardzo mi odpowiada" czyli "mi się nie chce "

Najważniejsze, że " zdania nie zmienię" :burza:

Po prostu twardziel.

Czyli wiszą mu nasze uwagi.

Mnie też zdarzają się błędy , ale ja się ich wstydzę.

To jest szacunek dla tych co mnie czytają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj...tak to jest z ta ortografia, sorki jesli urazilem kogos...nie mialem takiego zamiaru, a polskie znaki? ten trend szybiego pisania w necie bardzo mi odpowiada ...moze troche z lenistwa , moze braku cierpliwosci...

 

W powszechnie rozumianym Internecie pojawił się nie tylko trend pisania bez polskich znaków, ale także bez dbałości o ortografię. Czy to oznacza, że należy mu się podporządkować?

 

Ale tutaj na forum staramy się pisać poprawnie, także z użyciem polskich znaków. Albo dbamy o nasz język, albo nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest najgorsze z możliwych tłumaczeń. Robię błędy bo "bardzo mi odpowiada" czyli "mi się nie chce "

Najważniejsze, że " zdania nie zmienię" :burza:

Po prostu twardziel.

Czyli wiszą mu nasze uwagi.

Mnie też zdarzają się błędy , ale ja się ich wstydzę.

To jest szacunek dla tych co mnie czytają.

 

jacapa, to nie tak...przeciez dobrze wiesz o jakie bledy mi chodzilo...no o te ciezsze, nie jestem twardzielem, mam raczej dusze romantyka...nie powinenem koledze robic przykrosci, to wiem na pewno!

nie wisza mi Wasze uwagi!

szanuje Was!

jestem dumny ze jestem na tym forum z Wami!

bledy...hmmm jesli chcecie , to moge pisac z polskimi znakami...ale naprawde przejrzyj rozne inne fora, internet tez rzadzi sie swoimi prawami, zawsze mi sie wydawalo ze te bledy sa dopuszczalne, moze sie myle, dla mnie to takie nowoczesne rozwiazanie i to tyle...

dzieki

robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki fiorina01 masz rację i obiecuję, że to już ostatni raz.

 

jestem dumny ze jestem na tym forum z Wami!

bledy...hmmm jesli chcecie , to moge pisac z polskimi znakami...

 

My byśmy chcieli żebyś Ty sam chciał.

 

ale naprawde przejrzyj rozne inne fora, internet tez rzadzi sie swoimi prawami, zawsze mi sie wydawalo ze te bledy sa dopuszczalne, moze sie myle, dla mnie to takie nowoczesne rozwiazanie i to tyle...

dzieki

robert

 

To naprawdę nie jest argument i nie nazwałbym tego nowoczesnością.

Tak w ogóle Robercie bez urazy, a czy skorzystasz z uwag to wyłącznie Twoja decyzja.

Edytowane przez jacapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki fiorina01 obiecuję, że to już ostatni raz.

 

 

 

My byśmy chcieli żebyś Ty sam chciał.

 

 

 

To naprawdę nie jest argument.

Tak w ogóle Robercie bez urazy, a czy skorzystasz z uwag to wyłącznie Twoja decyzja.

 

Przepraszam, to juz ostatni raz. Chcialem powiedzieć, iż niespodziewałem sie takiej walki o polskie słowa, to piękne...tym bardziej jestem dumny z pobytu w tej astro społeczności, cieszę się, oczywiście chętnie będę pisał z polskimi znakami.

Pozdrawiam

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie było zamglenie w pobliżu Księżyca. Plejady widoczne w lornetce. Na lewo od Plejad zauważyłem przelot jakiegoś satelity, na moim zegarku była godzina 16.29.45...

frugoslaw

 

Witam. Dzisiaj o ok 16.30 satelita USA 182/LACROSSE 5 przeleciał na tle Księrzyca.

U mnie w Gdańsku niestety nici z obserwacji, deszcz pada nic nie widać :angry: .

Ktoś z forum może akurat obserwował przelot i ma jakieś foty :D .

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, to juz ostatni raz. Chcialem powiedzieć, iż niespodziewałem sie takiej walki o polskie słowa, to piękne...tym bardziej jestem dumny z pobytu w tej astro społeczności, cieszę się, oczywiście chętnie będę pisał z polskimi znakami.

Pozdrawiam

 

Robert

 

Nie wiem czy mi ktoś nogi nie urwie :D za złamanie obietnicy.

Brawo robson999.

Teraz to i my jesteśmy z Ciebie dumni.

 

Wracając do tematu.

Nie jestem mocny w tranzytach , ale wydaje mi się że widoczność tego zjawiska jest uzależniona od miejca obserwacji.

W całej Polsce chyba nie może być widoczne. Czy dobrze myślę?

Edytowane przez jacapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robson, nie musisz przepraszać wiem, że robie sporo błędów ^_^ .

Do tematu u mnie nic nie było widać, i nadal nic nie widać. Z obserwacji dzisiaj chyba nic nie będzie :(.

 

P.S

Fajnie, że na forum jest jakieś zainteresowanie takimi wydarzeniami, po niecałych 3h, 18 postów brawo :D.

Edytowane przez kublon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robson, nie musisz przepraszać wiem, że robie sporo błędów ^_^ .

Do tematu u mnie nic nie było widać, i nadal nic nie widać. Z obserwacji dzisiaj chyba nic nie będzie :( .

 

P.S

Fajnie, że na forum jest jakieś zainteresowanie takimi wydarzeniami, po niecałych 3h, 18 postów brawo :D .

 

 

Załamać się można...w Szczecinie chyba juz od dwóch tygodni brzydka pogoda. Wcześniej , to aż byłem zdziwiony, ponieważ naprawdę co kilka dni była pogoda znakomita do obserwacji tego naszego polskiego nieba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załamać się można...w Szczecinie chyba juz od dwóch tygodni brzydka pogoda. Wcześniej , to aż byłem zdziwiony, ponieważ naprawdę co kilka dni była pogoda znakomita do obserwacji tego naszego polskiego nieba.

 

Tylko 2 ? W Koszalinie to już nie pamiętam kiedy ostatnio czyste niebo było. Nawet Wenus w tym roku jeszcze nie widziałem. Od paru tygodni się nastawiam, a tu chmury, chmury, chmury... :burza:<_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Matko !!!... widział ktoś w końcu ten tranzyt czy nie...

Na proste pytanie uzyskaliśmy kilkanaście porad z zakresu ortografi i zasad wysławiania się na forum oraz poruszyliśmy wątek ochrony ojczystego języka, ale żadnej odpowiedzi na którą liczył Jacapa ;D

 

Ponawiam pytanie zaznaczając, że ja też nie widziałem ;D

 

Pozdrawiam

 

Iro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.