Skocz do zawartości

Tatry


Rekomendowane odpowiedzi

Poszerzajmy horyzonty!

 

Ten temat mam nadzieje ukaże jak Wy z różnych miejsc widzicie te piękne nasze góry. Nie chodzi o zdjęcia na tle szczytu oczywiscie ale o widoki z odległych miejsc.

 

Ja dodaje zdjecia zrobione w lipcu 2008r Zdjecia robione z samochodu podczas powrotu na granice Polsko/Słowacką (Sucha hora), stąd przepraszam za jakosc, ale prędkość działała na jakosc

 

thumb_494ba789adec2970965698.jpg

 

thumb_494ba78a4e3db184814785.jpg

 

:Salut:

Edytowane przez MMateusiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszerzajmy horyzonty!

Ten temat mam nadzieje ukaże jak Wy z różnych miejsc widzicie te piękne nasze góry. Nie chodzi o zdjęcia na tle szczytu oczywiscie ale o widoki z odległych miejsc.

stąd przepraszam za jakosc, ale prędkość działała na jakosc

 

Horyzonty na Astro-forum poszerzamy i to już od dawna.

Zerknij tu: http://astro-forum.org/Forum/index.php?sho...mp;hl=gliczarów

i módl się, żeby Darek B. lub Grodlife (autorzy panoram w tamtym wątku) nie zobaczyli Twoich panoramek. :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Horyzonty na Astro-forum poszerzamy i to już od dawna.

Zerknij tu: http://astro-forum.org/Forum/index.php?sho...mp;hl=gliczarów

i módl się, żeby Darek B. lub Grodlife (autorzy panoram w tamtym wątku) nie zobaczyli Twoich panoramek. :szczerbaty:

No tam to był rzeczywiście szeeeeeeeeroki horyzont. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Horyzonty na Astro-forum poszerzamy i to już od dawna.

Zerknij tu: http://astro-forum.org/Forum/index.php?sho...mp;hl=gliczarów

i módl się, żeby Darek B. lub Grodlife (autorzy panoram w tamtym wątku) nie zobaczyli Twoich panoramek. :szczerbaty:

 

To, że poszerzacie horyzonty to dobrze, natomiast z tego co zauwazylem post ktory wskazałeś nie nalezy do najwiekszych jakie widzialem. Powstaje tutaj nowy dział dla miłosników dalekich obserwacji, a ten post specjalnie dla tych którzy uwielbiają przeszukiwać horyzont w kierunku tatr. Nie rozumiem również Twojego "doczepienia" się do moich zdjęc, nie mam zamiaru modlic się do nikogo, bo post ten to nie konkurs fotografi plenerowej a raczej ukazanie piekna gór z róznych ciekawych miejsc. Jesli ktoś zrobi fajne zdjecie tatr z fajnego miejsca telefonem komórkowym to tez mu pogratulujemy i ocenimy. Tak jak wspominalem nie moglem sie zatrzymac i zdjecia robilem z samochodu stąd ta jakosc.

 

:Salut:

Edytowane przez MMateusiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem również Twojego "doczepienia" się do moich zdjęc, nie mam zamiaru modlic się do nikogo, bo post ten to nie konkurs fotografi plenerowej a raczej ukazanie piekna gór z róznych ciekawych miejsc. Jesli ktoś zrobi fajne zdjecie tatr z fajnego miejsca telefonem komórkowym to tez mu pogratulujemy i ocenimy.

 

 

Też jestem wieloletnim miłośnikiem Tatr i panoram tatrzańskich i dlatego nie mogłem wytrzymać.

 

Czy po wkejeniu zdjęć zadałeś sobie jeszcze trochę trudu i zobaczyłeś efekt, który obejrzą czytelnicy Twojego wątku? :blink:

Czy myślisz, że fotki tych zachwycających krajobrazów tatrzańskich, zaprezentowanych w takiej wielkości i jakości na fotoupload kogoś zachwycą?

Czy nie uważasz, że do prezentacji piękna Tatr przydałby się chociażby kompakcik, który jest w stanie to piękno oddać (choćby w minimalnym stopniu), a nie fatalnie zdeformować? IMHO "fajnego zdjęcia Tatr z fajnego miejsca" nie da się zrobić w pośpiechu telefonem komórkowym.

Uwierz mi, nie "czepiam się", pomysł miałeś świetny tylko wykonanie jakby tu delikatnie ująć: trochę Ci nie wyszło.

Uważam, że pokazywanie takich skarbów przyrody ogółowi forowiczów wymaga przemyślenia i spokoju (nawet jeśli to nie jest konkurs fotografi plenerowej); w żadnym wypadku nie przemawia do mnie usprawiedliwienie, iż "prędkość działa na jakość".

 

Oceniłem; pogratulować nie mogę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a mnie się podobają , mówię to za siebie ... Są jakby na styku fotografii i malarstwa a czy to efekt zamierzony czy przypadkowy - dla mnie niema to znaczenia i chyba robiący fotki też się nad tym nie zastanawiał . Fajnie wyglądają też ptaszki na liniach przesyłowych ...

 

Pięknych panoram Tatr są tysiące - do wyboru, do koloru - te są trochę inne ...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem wieloletnim miłośnikiem Tatr i panoram tatrzańskich i dlatego nie mogłem wytrzymać.

 

Czy po wkejeniu zdjęć zadałeś sobie jeszcze trochę trudu i zobaczyłeś efekt, który obejrzą czytelnicy Twojego wątku? :blink:

Czy myślisz, że fotki tych zachwycających krajobrazów tatrzańskich, zaprezentowanych w takiej wielkości i jakości na fotoupload kogoś zachwycą?

Czy nie uważasz, że do prezentacji piękna Tatr przydałby się chociażby kompakcik, który jest w stanie to piękno oddać (choćby w minimalnym stopniu), a nie fatalnie zdeformować? IMHO "fajnego zdjęcia Tatr z fajnego miejsca" nie da się zrobić w pośpiechu telefonem komórkowym.

Uwierz mi, nie "czepiam się", pomysł miałeś świetny tylko wykonanie jakby tu delikatnie ująć: trochę Ci nie wyszło.

Uważam, że pokazywanie takich skarbów przyrody ogółowi forowiczów wymaga przemyślenia i spokoju (nawet jeśli to nie jest konkurs fotografi plenerowej); w żadnym wypadku nie przemawia do mnie usprawiedliwienie, iż "prędkość działa na jakość".

 

Oceniłem; pogratulować nie mogę.

Pozdrawiam.

 

rozumiem o co Ci chodzi, jakość i forma jest ważna. Link który zamieściłeś wyżej jest do działu fotografia a tu jest dział Tatry, tutaj nie ważne jest jak ktoś robi zdjęcie, czy użył takiego ISO i czy dobrze pomyślał, czy kadr jest ok i czy zastosował dobrą przysłonę. Tutaj chociażby takie zdjęcie zostało wrzucone na stronę główną dalekich obserwacji http://www.dalekieobserwacje.eu/?p=375 , a dlaczego??? Ponieważ tu chodzi o ukazanie Tatr z nietypowych miejsc, różnych sytuacji, a nie postrzeganie kompozycji i "prezentacji piękna Tatr" w sposób profesjonalny jak można wywnioskować z Twojej wypowiedzi. Tutaj wrzucając zdjęcie nie oczekujemy opinii "No fajne zdjęcie ale mogłeś troszkę zmniejszyć czasy, bo Ci szumi, a w dodatku to wykadrowałbyś". Tutaj raczej (tak jak to było dotychczas na jedynym temacie tatr i beskidow z katowic) ludzie napiszą "fajne zdjęcie, nie wiedziałem, że w tych okolicach można zobaczyć je z takiej perspektywy. O której robiłeś zdjęcie? Może się tam wybiorę. Generalnie myślę, że wzniesienie 200m dalej będzie lepszym punktem widokowym". Trochę się nie rozumiemy, ale to całkowicie normalne. Nie podoba Ci się, ok rozumiem, ale nie traktuj tego Tematu jako miejsce do wyrzucania opinii na temat wykonania, czy tez sposobu udostępnienia zdjęcia. Nie o to tutaj chodzi. Raczej chcemy by takie fotografie tu trafiały (ta mojego autorstwa) http://www.dalekieobserwacje.eu/?p=991.

 

btw Zdjęcia Tatr nie robiłem komórka lecz kompaktem

 

:Salut:

Edytowane przez MMateusiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
kolejna przedstawia obraz jaki ujrzałem po drodze z Łysej Polany do Zakopanego (słowackie Tatry)

 

Coś się porobiło przy sklejaniu panoramy i Mieguszowieckie są 2 x a druga Wysoka zawisła w powietrzu.

Edytowane przez wicio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się porobiło przy sklejaniu panoramy i Mieguszowieckie są 2 x a druga Wysoka zawisła w powietrzu.

 

O faktycznie jak ja tego nie zauważyłem to nie wiem :Boink: wieczorkiem spróbuje poprawić no chyba, że pójdę z żoną rodzić naszą córeczkę :helo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O faktycznie jak ja tego nie zauważyłem to nie wiem :Boink: wieczorkiem spróbuje poprawić no chyba, że pójdę z żoną rodzić naszą córeczkę :helo:

 

Lepiej idź z żoną rodzić ... i pilnuj żeby też przypadkiem 2x nie wyszły, a trzecia nie zawisła w powietrzu :) :) :)

 

Panorama poczeka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej idź z żoną rodzić ... i pilnuj żeby też przypadkiem 2x nie wyszły, a trzecia nie zawisła w powietrzu :):):)

 

Panorama poczeka :)

 

Oczywiście moja Ania jest tu najważniejsza i na sto % zamierzam jej towarzyszyć co do tego nie ma wątpliwości, no ale jak nasza Majka nie będzie chciał dziś przyjść na Świat to może zajmę się tą panoramą :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
To ja dołączam swoja panoramę ze Świnicy

 

Ta Panorama jest rewelacyjna!! Genialna, jakby jakas ogromna woda ktora sie spieniła i spływa po zboczach! cos niezwyklego!

 

WTW.

Zdjecia piekne! Az chce sie czekac te 2-3 miesiace, wrzucic przyjemna muzyke na uszy i w urolopie pozwiedzac te miejsca delektujac sie takimi widokami! :)

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Postanowiłem uporządkować swoją galerię zdjęć z urlopu i widzę że chyba nie wszystkie panoramki zamieściłem na forum. W głównym wątku i tak już gdzieś zginęły więc zamieszczam je tu wszystkie jeszcze raz. Może komuś się coś spodoba :rolleyes:

 

Z Zamku Czorsztyn:

 

pano32.th.jpg >> panorama z tarasu na zamku górnym od Pienin przez Spisz po Beskid Żywiecki. W tle Tatry.

 

pano4y.th.jpg >> zoom na Tatry

 

 

Z G.Wdżar:

 

1009559l.th.jpg >> Pieniny i Beskid Sądecki

 

1009471.th.jpg >> Pieniny Spiskie oraz Tatry

 

1009495panorama.th.jpg >> Pieniny Spiskie oraz Tatry - sepia

 

1009464panorama.th.jpg >> Pieniny Spiskie oraz Tatry - filtr UV

 

 

Znad Jeziora Czorsztyńskiego w Kluszkowcach:

 

pano1j.th.jpg >> Tatry ponad zboczami Cisówki i Zielonymi Skałkami (składana przez aparat)

 

pano2q.th.jpg >> Tatry ponad zboczami Cisówki i Zielonymi Skałkami (składana przez Hugin'a)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P8150039.jpgP8150041.jpgP8150038.jpgP8150083.jpgZamieszczam w końcu zapowiadaną fotorelację z urlopu. Będę ja jednak zamieszczał w częściach, zeby było po kolei.

Po powrocie z wakacji zastałem na forum porządki, tak więc zastanawiałem sie, gdzie to umieścic i ten temat wydał mi sie najodpowiedniejszy.

Tak więc pierwszego dnia (15.08) pojechałem na Słowację w góry Cergov. Pasmo to jest potencjalnie dobrym punktem do dalekich obserwacji: http://www.heywhatsthat.com/?view=SN6PLLQC ( tu widok ze szcytu Cergov 1050 m npm.). Jak wynika z powyższego ciekawy widok jest mozliwy nie tylko na W (przede wszystkim Tatry), ale tez na E ( Bieszczady polskie i ukraińskie, Poł. Równa i Stoj) i SE - ...nawet góry Gutii w Rumunii (ok. 230 km !). Południowa częsc gór Cergov jest łatwo dostępna ( Chata Cergov pod szczytem Cergova) i hotele Sport i Lysanka pod szczytem Lysej Hory ( 1068 m npm.). Do obu w/w punktów mozna dojechać samochodem, co czyni je jeszcze bardziej atrakcyjnymi dla dalekich obserwatorów (nie trzeba w nocy wchodzić na jakiś tatrzański dwutysięcznik, żeby o wschodzie słońca zobaczyć podswietlone pasma górskie daleko na E, wystarczy kilkunastominutowy spacerek ze schroniska ).

Tyle teorii, teraz praktyka: niestety postawiłem na "złego konia", tzn. wybrałem Lysą Horę. Widok na który najbardziej liczyłem, tzn na SE, okazał sie praktycznie niemozliwy, gdyż po sam wierzchołek jest Lysa Hora od tej strony zarośnięta gęstymi krzakami i drzewami ( w przeciwieństwie do góry Cergov, której szcyt od SE pokrywa łagodnie nachylona polana). Na "otarcie łez" pozostał mi piękny widok na W o zachodzie słońca:

-na pierwszym zdjęciu mamy Pieniny - Trzy Korony (ok. 60 km), zza których wystają grzbiety Gorców, a takze, ku mojemu zaskoczeniu pojawił się zamek w Starej Lubovni ( 36 km) !.

- na trzecim zdj. Taterki ( Wysokie i Bialskie ) - ok. 65-70 km.

- na drugim zdj. jest zoom na Bialskie.

- czwarte zdj. dodatkowo jeszce Jaworzyna Krynicka.

Polecam każdemu wizyte w tych górach (mozna "złapać" z niewielkim wysiłkiem fantastyczne panoramy na Karpaty Wschodnie) - ewentualnym chętnym służę adresami mailowymi Chaty Cergov i hotelu Sport (ceny niewygórowane), hotel Lysanka nie posiada e-adresu, ale kiedy tam byłem ( a w Polsce to szczyt sezonu ) z miejscami nie było najmniejszego problemu.

Edytowane przez luki_
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy mojej fotorelacji:

Następnego dnia (16.08) wróciłem do Polski i za bazę wypadową na następnych kilka dni przyjąłem Gorce. Po drodze udało mi sie jeszcze uchwycić fajny widoczek na Tatry Wysokie (z Łomnicą)z okolic Starej Lubovni na Słowacji (zdj.2).

W Polsce chodziłem trochę po Gorcach, Pieninach i Beskidzie Sądeckim, ale warunki do DO były raczej słabe. Za to z miejsca mojego pobytu w okolicach przłeczy Knurowskiej w Gorcach udało mi sie wieczorami złapać fajne widoki na Tatry. Chociaz odległość nie powala, to warto rzucic okiem. I tak z 16.08 Giewont i Czerwone Wierchy (zdj. 1 i 3), z 17.08 Tatry Wysokie podczas przechodzących miejscowo burz (zdj.4 - Świnica, zdj. 5-6 słowackie Tatry Wysokie, zdj.7 - zoom na Lodowego i zdj. 8 - zoom na okolice Gerlacha). Swoją drogą ciekawe, czy ktoś focił wtedy Tatry np. z Katowic (o ile było to możliwe); musiały by te burze w Tatrach ciekawie wyglądać z takiej odległości.

P8160091.jpg

P8160141.jpg

P8160146.jpg

P8170216.jpg

P8170219.jpg

P8170220.jpg

P8170221.jpg

P8170222.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku coś na tatry podczas urlopów nie mieliśmy szczęścia. Piękne lato a jak było widać po moich zdjęciach z końca lipca z Pienin nie często udawało się złapać piękny widok na wierchy.

Extra zdjęcia, szczególnie te podczas burzy nad Słowackimi :)

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.