Skocz do zawartości

Tatry


Rekomendowane odpowiedzi

Extra zdjęcia, szczególnie te podczas burzy nad Słowackimi :)

Dzięki Vrg! Spodziewałem się raczej komentarzy typu: "Tatry z takiej odległości? Przeciez to nie DO!"

Inna sprawa, ze dla Was na Śląsku i w Zagłębiu Tatry to prawie "chleb powszedni", ja mam je tylko od "wielkigo dzwona"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Vrg! Spodziewałem się raczej komentarzy typu: "Tatry z takiej odległości? Przeciez to nie DO!"

Ja takie zdjęcia też zamieszczałem i też raczej z racji odległości nie liczyłem na pozytywne komentarze, ale ode mnie masz jak najbardziej plusa, mnie taki widok zawsze cieszy nieważne czy to z 30, czy 150km :) W końcu jest to już jakaś odległość.

 

Inna sprawa, ze dla Was na Śląsku i w Zagłębiu Tatry to prawie "chleb powszedni", ja mam je tylko od "wielkigo dzwona"...

Nie przeginaj... zdarzy się czasem owszem, ale chlebem powszednim ze śląska to raczej Beskid jest. Tatry to wciąż duże wydarzenie.

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

I kilka strzałów

 

Świnica z Kasprowego

 

IMGP4961.JPG

 

Giewont z Kasprowego

 

IMGP4975.JPG

 

Po czym poznać dalekiego obserwatora?

 

P1120681small.JPG

 

Ledwo widoczne Trzy Korony w Pieninach z Goryczkowej Czuby 

 

IMGP5351Small.JPG

 

Panorama Tatr od Kasprowego po Giewont z ..... 

 

.... gipsu:)

 

Panorama 105small.JPG

 

:Salut:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos Trzech Koron. Całkowicie przypadkowo! nawinęło mi się dziś coś takiego:

 

pieniny-z-jagniecego-600.jpg

Z Jagnicego (30km wg autorki, wg GE 27km)

 

Dodatkowo:

babia-gora-z-jagniecego-600.jpg

Babia z Jagnięcego (60km wg autorki, 67km wg GE)

 

 

źródło: tatry.info ... najciemniej jak zwykle pod latarnią. Do tego jeszcze autorka zdjęć :rolleyes: Na innych oprócz Luizy jest jeszcze Pacyfka :rolleyes: Jaki ten świat mały.

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Apropos Trzech Koron. Całkowicie przypadkowo! nawinęło mi się dziś coś takiego:

 

pieniny-z-jagniecego-600.jpg

Z Jagnicego (30km wg autorki, wg GE 27km)

 

źródło: tatry.info ... najciemniej jak zwykle pod latarnią. Do tego jeszcze autorka zdjęć :rolleyes: Na innych oprócz Luizy jest jeszcze Pacyfka :rolleyes: Jaki ten świat mały.

Ha Trzy Korony wyglądają tu raczej jak grzbet Godżzili :ha::ha::ha: Świetna fota :dobrze:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
  • 5 tygodni później...

Wziąłem się do roboty i powrzucałem trochę zdjęć z tatrzańskich wycieczek

Są takie, jakie wyszły - bez dodatkowej obróbki i kadrowania.

 

Chętnie obejrzę Wasze zdjęcia ze szlaków :)

 

Wróciłem 2 tygodnie temu a już jestem "na głodzie" ... :mellow:

 

:Salut:

 

P.S. wiem, że miało być "z daleka" ale może temat będzie częściej odświeżany ;)

Edytowane przez mlodyst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tatry, co logiczne, obserwuje się i fotografuje w dzień. Bo nie ma na nich chyba żadnych masztów/wież, które miałyby oświetlenie. Z kolei obiekty takie jak budynki na Kasprowym wysyłają chyba za słabe światło, by było je dobrze widać z odległości kilkudziesięciu km. Ale 2 rzeczy przychodzą mi do głowy:

 

1. Fotografowanie zimą, gdy oświetlone są stoki narciarskie. Oświetlenie stoków jest chyba dość mocne a do tego są to duże powierzchnie. Czy ktoś obserwował i fotografował z daleka Tatry w takich warunkach?

2. Oglądałem kilka tygodni temu film dokumentalny o grupie młodych zakopiańczyków, którzy co roku w rocznicę śmierci Jana Pawła II(2 kwietnia) wnoszą na Giewont sprzęt oświetleniowy i o godz. 21.37 iluminują krzyż na Giewoncie. Ciekaw jestem, jak to wygląda z dużej odległości. Na filmie, z tego, co pamiętam, nie pokazano tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatry, co logiczne, obserwuje się i fotografuje w dzień. Bo nie ma na nich chyba żadnych masztów/wież, które miałyby oświetlenie. Z kolei obiekty takie jak budynki na Kasprowym wysyłają chyba za słabe światło, by było je dobrze widać z odległości kilkudziesięciu km. Ale 2 rzeczy przychodzą mi do głowy:

 

Udało się kiedyś złapać światełko z Łomnicy z Katowic (Fotka 2-ga od góry)

http://www.dalekieobserwacje.eu/?p=6354

 

Jak będą warunki nocne, to z Mateuszem mamy ustalone polowanie na nowo oświetlonego Pradziada, może i z Tatr uda się coś złapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 lata później...

Kolejna próba uchwycenia Giewontu z krzyżem - niestety nie udana. Odległość około 70 km. Wczoraj wybrałem sie po raz kolejny na moja stałą miejscówkę, niestety trochę rozczarowała mnie widoczność - Tatry były jednak słabo widoczne. Poniżej próba zmierzenia się z tematem:

 

 

Giewont.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.