Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie, wyglada to obiecujaco! Widocznosc nadchodzi z zachodu, wiec alarm na Sudety! Witku, jak tam u Was, bo ja bym sie dzisiaj po zachodzie wybral na Sw. Anne zapolowac na Ślęże i ten maszt, o ktorym ostatnio pisalismy...?

Pzrepraszam, ze wczoraj nie odpisałem ale nie byłem na necie. Myślę, że inni mnie wyręczyli. Widzialność była nie najgorsza - około 80 km ale pod wieczór wyraźnie się pogarszała wraz z napływem powietrza zwrotnikowego. Jutro zmiana pogody - ruszy polarne oceaniczne powietrze z zachodu na weekend można sie spodziewać przekroczenia setki, a więc wstępnie sobota wieczorem może być dobra na maszty na Ślęży i w Zórawinie z GSA. Jutro jeszcze sprawdze co się szykuje. Ponieważ popołudniami częściej jestem na dachach niz przy kompie dlatego o najświeższe dane o widoczności Sudetów z Wrocławia można mnie pytać smsem pod nr 607 660 472

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zaproponuję okolice Niegowonic, bo pewnie wtedy Athomer też się skusi ;-) A jak widać jest szansa nawet na Pradziada wieczorową porą :)

Lepsze miejscówki w tej okolicy to skałki Niegowonickie - Góra Okrąglica - widać i szczyt Pradziada i Tatry

oraz Góra Chełmska przy Centurii - Pradziad w całej okazałości, więcej szczytów tatrzańskich, dodatkowo G.Zborów.

 

nie znalazłem natomiast punktu z którego możnaby było dojrzeć G.Kamieńsk. Może Straszakowe Skały k.Ryczowa ale coś mi się wydaje że tak w ogóle nic z tego bo dużo okolicznych górek zasłania.

W sobotę popołudniu sądzę że możecie liczyć na dobrą widoczność, jakieś inne powietrze napłynie bo ciśnienie ma się ruszyć i chmury się rozpłyną. Wcześniej na więcej niż 90-100km nie ma co liczyć. Ja Babiej z Czeladzi dziś (16.30) nie widziałem a to 85km.

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zaproponuję okolice Niegowonic, bo pewnie wtedy Athomer też się skusi ;-) A jak widać jest szansa nawet na Pradziada wieczorową porą :)

 

Athomer na pewno by się skusił ale będzie przez weekend w całkiem innym miejscu <_<

Jadę do rodziny TUTAJ. Będę oczywiście szukał fajnych punktów widokowych :D (mam kilka na myśli do przetestowania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chętnie. Co proponujesz?

 

Napiszę na marginesie reszcie forumowiczów, że teoretycznie jest możliwość zobaczenia Babiej Góry z kilku miejsc w Częstochowie. Jestem w trakcie szukania odpowiednich miejscówek, a później to już tylko oczekiwanie na odpowiednią widzialność. :)

 

co do Babiej z Częstochowy, to może wie ktoś czy jest możliwość załatwienia wejścia na szczyt wieży jasnogórskiej? Myślę że stamtąd można by ja zobaczyć. Gdy zrobilem symulacje na:http://www.heywhatsthat.com/ to widać Babia i tatry wysokie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do Babiej z Częstochowy, to może wie ktoś czy jest możliwość załatwienia wejścia na szczyt wieży jasnogórskiej? Myślę że stamtąd można by ja zobaczyć. Gdy zrobilem symulacje na:http://www.heywhatsthat.com/ to widać Babia i tatry wysokie

 

Jeszcze widok na Babią zapewnia Góra Ossona 314mnpm (najwyższe wzniesienie Częstochowy) i raczej tam będę robił "przymiarki" do Babiej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze widok na Babią zapewnia Góra Ossona 314mnpm (najwyższe wzniesienie Częstochowy) i raczej tam będę robił "przymiarki" do Babiej. :)

 

A kiedy i o której byłbys na Ossonie, to moze bym też tam sie pojawił? Chociaż czy Sokole góry nie będą zasłaniac widoku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy i o której byłbys na Ossonie, to moze bym też tam sie pojawił? Chociaż czy Sokole góry nie będą zasłaniac widoku?

 

Nie będą zasłaniać widoku, bo linia G.Ossona - Babia Góra przebiega sporo na prawo od Olsztyna. Jutro może do południa podjadę, o ile widzialność będzie w miarę dobra. Jak coś to pisz na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewa elipsa przywodzi na myśl Sokole Góry, czyli takie trzy szczyty ledwie wyłaniające się z nad horyzontu, ale to widok z Siewierskiej, która jest wyższa od pylonu. Michał podaj dokładnego GPSa z miejsca obserwacji, to sobie posymulujemy :D

 

Mnie to wygląda na wzgórza w Smoleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wiatr się wzmaga, pewnie przed deszczem, ale widoczność powoli wzrasta, a teraz oceniam tak na 2/6 dla następujących części Beskidu: Morawski, Śląski, Żywiecki, Babia i Pilsko...

 

PS. wam też gg nie działa?

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jutro zapowiada się naprawdę ciekawy widocznościowo dzień. W Jastrzębiu już po największych opadach, przeciera się od północnego zachodu, może do wieczora zdarzą się pokazać niższe partie Beskidów. Tuż przed burzą pięknie pokazało się pasmo Klimczoka, zamieszczam jedno zdjęcie, detal był naprawdę wyraźny, pięknie oświetlone lasy.

 

02135ceae8d4062dm.jpg

Edytowane przez elcupa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

 

O godzinie 4tej na Tatry póki co szans żadnych nie ma. Co było do przewidzenia po upalnym i pochmurnym dniu ziemia zasymilowała ciepło i po opadach paruje jak w czajniku. Nad horyzontem unosi się łagodna mgiełka natomiast nad nią - i to widać gołym okiem - jest idealnie przejrzysta atmosfera. Dlatego 'rano' trzeba będzie trzymać rękę na pulsie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D ,

 

czy ktoś dziś wyjeżdża w teren może? Mateusz pisał o Niegowonicach, jak to ma się w praktyce? Pytam, bo może dojechałbym do was, tylko cosik ta pogoda robi się kulawa, hmm.

Ktoś podpowie, jaka widoczność za oknem?

 

U mnie na pewno 6/10 a może i lepiej. Do Niegownic chyba tak czy siak pojedziemy w okolicach zachodu słońca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.