Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie wg prognoz nad Tatrami zatrzyma się klarowne powietrze, tak więc z każdej strony będzie spora szansa. Z Jesioników i Świętokrzyskiego ma być też dobrze, przy czym w Jesionikach prognozują niskie zachmurzenie - ale może da się coś zobaczyć nad chmurami, ew. jeszcze pod nimi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy mieszkańcy nizin (Zagłębie, Śląsk) też coś skorzystają z tych ciekawych warunków..:)

na razie mało chmurek ale widoczność słabiutka, liczę że jak się tak utrzyma do wieczora to można spróbować jeszcze zachód Słońca za Jesenikami łapać

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja: z rana trzeba jednak będzie szukać jakiegoś wzniesienia 200-300 m nad teren. Wieczorem z nizin można próbować, ale również będą szybko siadać mgły. Trudno, nie będzie jednak aż tak różowo :( A w Bieszczadach, Beskidzie Niskim i na Pogórzach ŻYLETA ponad mgłami...

 

 

Właśnie się zaczęło, aż do wtorku każdego ranka i wieczorem możemy liczyć niemal na maksa. Maksimum we wtorek o świcie - może być masakra!

Edytowane przez Rymek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rymek jak dla wzniesień 330m.n.p.m ,bo aktualnie lipa straszna,a miało być tak pięknie :/

 

Na północ od A4 będzie niestety lipa. Prognozy sobie, a warunki sobie. Jak patrzę teraz na meteo.icm, albo wunderground to mamy piękne warunki - a rzeczywistość sobie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Rzepniku 49.781056,21.730592 to jakieś 380m npm , 50 metrów nizej jeszcze Tatry były widoczne ale już w czarnym syfie , nawet Liwocz stamtąd wydawal sie ponizej dobrej widoczności , a mgła tak jakby cały czas w górę .

Zdjecie po wyciagnieciu pokzuje ze w samych Tatrach cienkie chmury , z innych miejscówek po drodze Chrząstówka Szebnie Warzyce lipa .

IMGP5217m.jpeg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj była moja najlepsza wyprawa dalekoobserwacyjna. Razem z PiotrkiemC byliśmy na Wielkiej Rawce. Tatry było widać jeszcze godzinę po zachodzie słońca. Osobisty skromny rekord odległości pobity. Spektakl światła przy zachodzącym słońcu nieziemski. Ukraina jak na dłoni a i może Węgry też. Żyć nie umierać!

Edytowane przez Piotrekk
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Alpy z pogranicza Polski, Niemiec i Czech (rejsówka Rzeszów-Frankfurt). Ktoś jest w stanie rozpoznać te szczyty? Celowałem na południe. Odległość wstępnie szacuję na 350-400 km.

 

Edit: 15:29, samolot był wtedy nad miejscowością Kronach w Niemczech wg flightradar24, 10 000 m.

 

Edit kolejny. Jednak to była 15:35, niedaleko Karlowych Warów, dodaję symulację porównawczą - jest to na pewno ponad 340 km.

DSCF5573_filtr.jpg

 

symulacja_crop.png

Edytowane przez Rymek
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z map satelitarnych wynika, że ponad mgłę wystają też Góry Świętokrzyskie. Od września otwarty jest taras widokowy na nowo wybudowanej wieży klaztoru (ok. 50mnpt, z tego co pamiętam.)

Fajnie by było się tam wybrać - ja niestety nie mogę.

Za to codzienny spacer na Kopiec Piłsudskiego się przydaje - przynajmniej tam jest ciepło i słonecznie, podczas gdy Kraków tonie w smogu.

20141028DSC_0004_20141028DSC_0015.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to codzienny spacer na Kopiec Piłsudskiego się przydaje - przynajmniej tam jest ciepło i słonecznie, podczas gdy Kraków tonie w smogu.

attachicon.gif20141028DSC_0004_20141028DSC_0015.jpg

 

ech taki widok (chodzi o smog) mogłem oglądać przez ostatnie 2 tygodnie podczas gdy koledzy z Podkarpacia robili coraz to lepsze zdjęcia.. liczę że ten wiatr to rozwieje i będzie można coś zobaczyć z nizin, chyba że jeszcze musi popadać.

 

teraz na kamerkach coraz lepiej chociaż Hrobaczej z Mikołowa jeszcze nie widać..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.