Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Poranek zapowiada się ciekawie, a składa się na to kilka czynników np niska temperatura przy pogodzie wyżowej, a więc bezchmurnej oraz wiatr. Już teraz nad wschodnim horyzontem widać ledwie cieniutki księżyc ale bardzo wyraźnie. Kto ma czas niech goni na swój PO ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym by choć jeden dzień był z takimi warunkami u mnie, a tak ani z nizin, ani w górach nie widać na więcej jak na 30 km :(

 

Jutro rano to będzie chyba jakiś fenomen z tą widzialnością na Podkarpaciu. U Was też może być całkiem dobrze. Ja się jednak nigdzie nie wybieram bo mnie łeb napierdziela od tego niespotykanie wysokiego ciśnienia i nie tylko. Dobrej nocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie czyste niebo, tylko jest jeden haczyk. Mieszkam w dolinie i cały smog z kominów osiada. A już nie wspomnę co oni palą. Śmierdzi i dymi jak cholera. No i jeszcze nie wspomnieć o wyciągu narciarskim robiący taką łunę, że w Krakowie w Bronowicach jest lepiej. Nie cierpię zimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jest za dużo syfu, który nie chce się usunąć mimo wiatru, potrzebny jest deszcz. Przed wczoraj byłem polować na Pradziada i się zawiodłem :(

attachicon.gifmiał_byc_Pradziad_gdzie_jest.jpg

 

nie ma szans.. samoloty, zaćmienia owszem ale horyzont paskudny. nawet nie próbowałem wychodzić.

szkoda, że chociaż antenka Ci się nie złapała :)

 

faktycznie zima była beznadziejna pod kątem obserwacji (z nizin) - za to w niedzielę ma popadać i powiać więc może trzeba się przygotować na poniedziałek rano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrzebane z 31.12.2014r. - Tatry z Krzyżowic autorstwa mojego brata. 140 km do Gerlacha.

 

attachicon.gifDSC08046.JPG attachicon.gifDSC08020.JPG

 

Bulizzor, rewelacja! Na pierwszym zdjęciu załapał się cień odległego obiektu na altocumulusie. W wyniku działania jego cienia altocumulus zamienia się w virgę. Coś podobnego ale mniej efektownego obserwowałem w grudniu. Rewelacyjne zdjęcia i niezwykle rzadkie zjawisko uchwyciłeś! Za czym zachodziło słońce u Was tego dnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bulizzor, rewelacja! Na pierwszym zdjęciu załapał się cień odległego obiektu na altocumulusie. W wyniku działania jego cienia altocumulus zamienia się w virgę. Coś podobnego ale mniej efektownego obserwowałem w grudniu. Rewelacyjne zdjęcia i niezwykle rzadkie zjawisko uchwyciłeś! Za czym zachodziło słońce u Was tego dnia?

 

Zdjęcia są ze wschodu Słońca :) Wschodziło zza Babiej Góry, Tatr Bielskich mniej więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak własnie zerkałem na meteo i szpilki widocznościowe są zachęcające , brakuje tylko czasu żeby się wstrzelic odpowiednio ;)

PS. Czyżby koniec widoków ze Słowacji http://www.webkamery.sk/webkamera-live/55-lomnicky-stit? Szkoda bo zawsze przed wschodem można było co nieco przewidzieć na podstawie widoku z Lomnicy .

Za to kamerę na wschód na Liwoczu wreszcie naprawiono , teraz pewno są duże szanse żeby dostrzec Góry Świętokrzyskie .

Edytowane przez gezeb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.