Skocz do zawartości

Propozycja - konkurs


Robert Bodzoń

Rekomendowane odpowiedzi

Propozycja:

 

"BLIŻEJ GWIAZD" - INTERNETOWY KONKURS ASTRONOMICZNY Z OKAZJI MRA 2009

 

Zbliża się 2009 rok - Międzynarodowy Rok Astronomii. Poniżej przedstawiam propozycję związaną z obchodami MRA - skierowaną do miłośników astronomii, użytkowników trzech for astronomicznych, na których jestem obecny od kilku lat.

 

Zanim przejdę do przedstawienia zarysów konkursu muszę poruszyć następujące sprawy:

 

Po pierwsze muszę uzyskać aprobatę właścicieli/administratorów for, na przeprowadzenie konkursu na ich stronach. Bez tej akceptacji nie posunę się ani o krok dalej.

 

Po drugie - po spełnieniu pierwszego warunku - proszę użytkowników for o przekazanie uwag dotyczących "Ogólnych założeń konkursu".

 

Po trzecie chciałbym, aby był to konkurs z nagrodami. I tutaj widzę następujące możliwości:

 

a) nagrodę otrzymuje zwycięzca konkursu - nagroda fundowana jest przez organizatora;

B) nagrody otrzymują laureaci konkursu - nagrody fundowane są przez indywidualnych sponsorów;

c) nagrody otrzymują laureaci konkursu - nagrody fundowane są przez społeczność for, ze sprzedaży wirtualnych cegiełek (?)

 

 

OGÓLNE ZAŁOŻENIA KONKURSU

 

1. Czas trwania - styczeń-grudzień 2009

 

2. Zadania będą zamieszczane co 2 lub 3 tygodnie - w soboty o godz. 19:00

 

3. Konkurs będzie składał się z 20 kolejek po 20 zadań każda. W każdej kolejce:

5 zadań - Historia astronomii

5 zadań - Budowa wszechświata

5 zadań - Zjawiska astronomiczne

5 zadań - Misje kosmiczne - eksploracja Układu Słonecznego

 

Razem 400 zadań dla upamiętnienia 400-lecia zastosowania przez Galileusza teleskopu do obserwacji astronomicznych.

 

4. Punktacja

 

a) punkty przyznawane za poprawne rozwiązanie zadań - maksymalnie 60 pkt. za 1 kolejkę

B) punkty przyznawane za czas przesłania zadań - maksymalnie 6 pkt. za 1 kolejkę

Razem 66 pkt. - 66 lat to okres jaki upłynął od wydania dzieła Kopernika "O obrotach sfer niebieskich" do momentu zastosowania przez Galileusza teleskopu do obserwacji astronomicznych (1543-1609). Według mnie to dwa przełomowe momenty w historii astronomii.

 

To krótki zarys. Do tej pory prowadziłem kilka mniejszych konkursów internetowych, ale na mniejszą skalę (Liga Astronomiczna, Liga Geograficzna, itp.). Mam nadzieję, że zdobyte doświadczenie pozwoli mi bez większych problemów zrealizować i ten projekt. Chciałbym go przeprowadzić w ramach inicjatywy APO (Astronomia POnad POdziałami). Liczę na akceptację i pomoc. Więcej szczegółów później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercie gratulacje pomysłu chęci i zaangażowania, ależ to ogromne przedsięwzięcie! 400 pytań?

ale to będzie maraton, tylko dlaczego zamieściłeś ten wątek w HP?

może go przenieść w bardziej widoczne miejsce?

pozdrowienia

 

p.s.

a co do nagród, jest jeszcze czwarta możliwość, że może uda się namówić paru dystrybutorów na ufundowanie nagród

w końcu MRA 2009 będzie dla nich czas żniw ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert - tak, jak pisałem (w dziale MRA), ja zezwalam/wspieram na AF w ciemno na każde działanie wpierające popularyzacje astronomii. Więc nawet nie pytaj.

 

Wieczorem zastanowię się, co mogę od siebie dać więcej w tej konkretnej sprawie.

 

Wątek już teraz trzeba przenieść do MRA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercie gratulacje pomysłu chęci i zaangażowania, ależ to ogromne przedsięwzięcie! 400 pytań?

ale to będzie maraton,

 

Dlatego podzieliłem na 20 etapów co 2 tygodnie. Tydzień pracy i tydzień odpoczynku ;)

 

tylko dlaczego zamieściłeś ten wątek w HP?

może go przenieść w bardziej widoczne miejsce?

 

Chciałem umieścić na wszystkich forach w takim samym dziale. Tym bardziej, że to wątek informacyjny. Oczywiście nie mam nic przeciwko przenosinom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna wspaniała inicjatywa Robercie - brawo :helo:

Jednak konkurs jako organizowany w ramach MRA powinien popularyzować astronomię, prawda? I tu zastanawiam się nad formułą konkursu. Chodzi mi o to, żeby konkurs był jak najbardziej dostępny dla każdego astroamatora i żeby każdy miał jak najrówniejsze szanse, to znaczy, żeby nie było takich sytuacji, że niektórzy odpowiedzą na jakieś pytanie w mig, a inni będą się męczyć nad nim przez pół godziny. Nie wiem, czy dobrze wyraziłem swoją myśl, a więc podam przykład - gdyby pytanie dotyczyło rozpoznania jakiegoś rzadkiego obiektu DS to ci zajmujący się astrofoto odpowiedzieliby natychmiast, natomiast cała reszta nie miałaby żadnych szans. Oczywiście nie wiem na ile taka sytuacja może mieć miejsce, bo to zależy też od różnorodności pytań, ale taka myśl mi się narzuca.

Pozdrawiam :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert - tak, jak pisałem (w dziale MRA), ja zezwalam/wspieram na AF w ciemno na każde działanie wpierające popularyzacje astronomii. Więc nawet nie pytaj.

 

Tak, ale to jest wątek równoległy na trzech forach, więc wolę oficjalnie zapytać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z organizatorami MRA 2009 w Polsce? Czy raczą kiwnąć palcem i spojrzeć na ten konkurs? Z lektury wątku o stronie można wywnioskować, że wcale nie muszą!

 

To jest konkurs organizowany przez miłośnika, dla miłośników. I tyle w tym temacie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, żeby konkurs był jak najbardziej dostępny dla każdego astroamatora i żeby każdy miał jak najrówniejsze szanse, to znaczy, żeby nie było takich sytuacji, że niektórzy odpowiedzą na jakieś pytanie w mig, a inni będą się męczyć nad nim przez pół godziny. Nie wiem, czy dobrze wyraziłem swoją myśl, a więc podam przykład - gdyby pytanie dotyczyło rozpoznania jakiegoś rzadkiego obiektu DS to ci zajmujący się astrofoto odpowiedzieliby natychmiast, natomiast cała reszta nie miałaby żadnych szans. Oczywiście nie wiem na ile taka sytuacja może mieć miejsce, bo to zależy też od różnorodności pytań, ale taka myśl mi się narzuca.

 

Sam wspomniałeś o różnorodności pytań. Przy 400 zadaniach na pewno będą zróżnicowane. I przy 400 zadaniach wątpię, aby ktoś dobry w jednej dziedzinie miał szansę na zwycięstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale to jest wątek równoległy na trzech forach, więc wolę oficjalnie zapytać :)

Rozumiem, więc informuję, że w kwestii stosunku AF do innych for wiele się zmieniło (kilka miesięcy temu). Jeżeli coś będziesz potrzebował w kontekście konkursu to jestem do Twojej dyspozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mam już zgodę na organizację konkursu na stronach dwóch for, czekam na informację z trzeciego. Pełny regulamin konkursu postaram przedstawić się w przyszłym tygodniu, a sam konkurs chciałbym rozpocząć w drugiej dekadzie stycznia.

 

Kilka zdań na temat przewidywanej punktacji.

 

W każdej z 20 kolejek będzie można zdobyć maksymalnie 66 pkt.

 

60 pkt. - za przesłanie prawidłowych odpowiedzi na pytania - punkty za wiedzę

6 pkt. - za szybkie przesłanie odpowiedzi - punkty za czas

 

Każda kolejka będzie składała się z 20 zadań. Za każde z zadań - w zależności od jego trudności i złożoności - będzie można otrzymać od 1 do 6 punktów. Suma z 20 zadań da zawsze 60 pkt.

Punkty za czas będą premiowały osoby, które posiadają wiedzę i nie muszą odpowiedzi wyszukiwać w różnego rodzaju źródłach. Jednak, aby szanse miały również osoby zdobywające wiedzę (pogłębianie wiedzy to główny cel konkursu), punkty za czas będą stanowiły zaledwie 1/10 wartości punktów za wiedzę.

 

Punktacja "za czas"

 

6 pkt. - otrzymają uczestnicy, którzy prześlą rozwiązania do 1 godziny od ich zamieszczenia

5 pkt. - otrzymają uczestnicy, którzy prześlą rozwiązania do 2 godzin od ich zamieszczenia

4 pkt. - otrzymają uczestnicy, którzy prześlą rozwiązania do 3 godzin od ich zamieszczenia

3 pkt. - otrzymają uczestnicy, którzy prześlą rozwiązania do 6 godzin od ich zamieszczenia

2 pkt. - otrzymają uczestnicy, którzy prześlą rozwiązania do 24 godzin od ich zamieszczenia

1 pkt. - otrzymają uczestnicy, którzy prześlą rozwiązania do 48 godzin od ich zamieszczenia

 

Odpowiedzi będzie można przesyłać przez tydzień, jednak te nadesłane po 48 godzinach nie będą premiowane punktami "za czas".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TERMINARZ

 

Poniżej podaję przewidywane terminy zamieszczania zadań konkursowych. Starałem się pomijać dni w okolicach nowiu (zloty), oraz święta, gdyż wtedy niektóre osoby wyjeżdżają do rodziny lub odpocząć.

 

Uwaga! Terminarz jest orientacyjny i w szczególnych przypadkach terminy kolejek mogą ulec przesunięciu. Z tym, że kolejka może zostać przesunięta tylko na późniejszy termin.

 

01 kolejka - 17.01.2009

02 kolejka - 31.01.2009

03 kolejka - 14.02.2009

04 kolejka - 07.03.2009

05 kolejka - 21.03.2009

06 kolejka - 04.04.2009

07 kolejka - 18.04.2009

08 kolejka - 09.05.2009

09 kolejka - 30.05.2009

10 kolejka - 13.06.2009

11 kolejka - 04.07.2009

12 kolejka - 18.07.2009

13 kolejka - 01.08.2009

14 kolejka - 30.08.2009

15 kolejka - 12.09.2009

16 kolejka - 03.10.2009

17 kolejka - 24.10.2009

18 kolejka - 07.11.2009

19 kolejka - 21.11.2009

20 kolejka - 05.12.2009

 

xx kolejka - 12.12.2009 - termin rezerwowy

 

Gdyby jakiś termin kolidował z już ustalonym terminem zlotu, to proszę o informację. Jeżeli będzie możliwość, to zmienię datę.

 

Prawdopodobnie w konkursie zastosuję formułę obowiązującą w ostatnich Ligach Geograficznych, czyli ostateczny wynik uczestnika konkursu będzie obejmował sumę punktów z 19 kolejek, z pominięciem wyniku najsłabszego.

Zdarza się, że ktoś ma słabszy dzień, jest chory, musi wyjechać lub akurat w dniu konkursu ma awarię komputera. To jest zabezpieczenie na taki przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora przejść do sprawy nagród. Długo zastanawiałem się jak podejść do tego tematu, tak aby nie było żadnego zgrzytu. I jest to jedyna sprawa, której wciąż do końca nie rozstrzygnąłem. Do tej pory sam fundowałem nagrody i nie było problemu. Natomiast nie mam żadnego doświadczenia z pozyskaniem sponsorów, a temat jest nazwijmy delikatny.

 

Z jednej strony zależy mi, aby konkurs był rywalizacją "sportową", a jego głównym celem zdobycie wiedzy przez uczestników konkursu i satysfakcji z osiągniętego wyniku. Z drugiej zaś strony zdaję sobie sprawę, że w przypadku konkursu z nagrodami rywalizacja będzie intensywniejsza, a zaangażowanie uczestników większe.

 

Dlatego nagrody będą. Na dzisiaj nie wiem ile i jakie. Na ogół wraz z rozpoczęciem konkursu przedstawiana jest lista nagród. Obawiam się, że tym razem tak nie będzie. Do rozpoczęcia konkursu pozostały dwa tygodnie. To mało czasu, a chciałbym, aby nie było żadnej wpadki. Dodam też, że wolałbym zebrać więcej tańszych nagród, niż dwie, trzy droższe. Chciałbym aby większa liczba uczestników mogła cieszyć się z wygranej rzeczowej.

 

Najbardziej skłaniam się ku sponsoringowi indywidualnemu. Osoby, które mają możliwość przekazania nagrody poinformowałyby mnie o tym, przesyłając odpowiednią deklarację imienną. Ja w wątku konkursowym informowałbym o tym, co zostało zadeklarowane, ale listę darczyńców przedstawiłbym osobno, być może dopiero po udanym zakończeniu konkursu (lub zebraniu deklaracji). Chcę uhonorować sponsorów, ale nie przypisywać konkretnych nagród, do konkretnych osób. Dlaczego? Dlatego, że nie chciałbym, aby pojawiły się ewentualne głosy, że ten dał "to", a ten "tylko to" lub "aż to".

 

Chciałbym także, aby podobnie jak we wcześniej organizowanych przeze mnie konkursach laureaci mieli możliwość wyboru nagrody, tak aby była ona zgodna z ich zapotrzebowaniem.

 

Tak wyglądają moje przemyślenia. Najprawdopodobniej regulamin konkursu pojawi się lada dzień, ale na razie bez konkretnej informacji o nagrodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej przedstawiam do wglądu regulamin konkursu. Jeżeli ktoś zauważy jakąś usterkę lub przeoczenie to proszę o wiadomość. Zmieniłem tytuł konkursu, ponieważ na forach jest aktualna inicjatywa "Bliżej gwiazd", związana między innymi z zimowym zlotem obserwacyjnym.

Myślę, że każdy kto przebrnie przez trudy konkursu sięgnie gwiazd ("Per aspera ad astra" - Przez ciernie (trudy) do gwiazd). Jeżeli wszystko będzie w porządku, to wkrótce otworzę nowy wątek, już typowo konkursowy (ten jest informacyjny), gdzie regulamin pojawi się na pierwszej pozycji.

 

Jednocześnie proszę pamiętać, że ten konkurs ma być przede wszystkim wspólną zabawą i możliwością poszerzenia własnej wiedzy (nawet ja układając zadania zapewne dowiem się wielu nowych rzeczy). Rywalizacją także, ale w drugiej kolejności.

 

Proszę także ewentualnych sponsorów (indywidualnych) o przemyślenie, jaką mogą zaoferować nagrodę. Specjalnie daję dużo czasu (lista nagród zostanie zamknięta już w trakcie konkursu), tak aby potem nie było żadnych niedomówień. Jeżeli ktoś się zdecyduje, proszę o informację na PW.

 

 

REGULAMIN KONKURSU ASTRONOMICZNEGO „PER ASPERA AD ASTRA"

 

 

§ 1 - POSTANOWIENIA OGÓLNE

 

1. Niniejszy Regulamin określa warunki, na jakich odbywa się konkurs "Per aspera ad astra".

 

2. Konkurs jest elementem obchodów "Międzynarodowego Roku Astronomii 2009".

 

3. Konkurs - trwa od 17 stycznia 2009 r. do 5 grudnia 2009 r. (do 12 grudnia 2009 r.)*

 

 

§ 2 - UCZESTNICY KONKURSU

 

1. Uczestnikiem konkursu może być każdy zarejestrowany użytkownik forum (Astro4u; AstroForum; Astromaniak).

 

2. W konkursie nie może brać udziału organizator, a także członkowie jego rodziny.

 

 

§ 3 - ZASADY KONKURSU

 

1. Konkurs składa się z 20 kolejek. Każda kolejka składa się z 20 zadań.

Razem stanowi to 400 zadań dla upamiętnienia 400-lecia zastosowania przez Galileusza teleskopu do obserwacji astronomicznych.

 

2. Każda kolejka składa się z 20 zadań o następującej tematyce:

 

a) historia astronomii - 5 zadań

B) budowa wszechświata - 5 zadań

c) zjawiska astronomiczne - 5 zadań

d) misje kosmiczne - eksploracja Układu Słonecznego - 5 zadań

 

3. Za poprawne rozwiązanie zadań przyznawane są punkty. Za jedno zadanie można otrzymać od 1 do 6 punktów. Liczba punktów zależna jest od stopnia trudności oraz złożoności zadania. Suma z 20 zadań daje zawsze 60 pkt. Dodatkowe punkty przyznawane są za szybkie przesłanie odpowiedzi.

 

W każdej z 20 kolejek można zdobyć maksymalnie 66 pkt.

66 lat to okres jaki upłynął od wydania dzieła Kopernika "O obrotach sfer niebieskich" do momentu zastosowania przez Galileusza teleskopu do obserwacji astronomicznych (1543-1609).

 

PUNKTACJA:

- punkty przyznawane za poprawne rozwiązanie zadań - maksymalnie 60 pkt. za 1 kolejkę

- punkty przyznawane za czas przesłania zadań - maksymalnie 6 pkt. za 1 kolejkę

 

6 pkt. - zadania przesłane do 30 minut od ich zamieszczenia

5 pkt. - zadania przesłane do 1 godziny od ich zamieszczenia

4 pkt. - zadania przesłane do 2 godzin od ich zamieszczenia

3 pkt. - zadania przesłane do 3 godzin od ich zamieszczenia

2 pkt. - zadania przesłane do 6 godzin od ich zamieszczenia

1 pkt. - zadania przesłane do 24 godzin od ich zamieszczenia

 

4. Zadania przedstawiane są zgodnie z przedstawionym niżej terminarzem, w soboty o godzinie 19:00. Rozwiązania zadań należy przesłać jako Prywatną Wiadomość do organizatora konkursu. Nie wolno zamieszczać ich na forum! Zadania można przesyłać w ciągu 7 dni od ich zamieszczenia.

 

TERMINARZ:

 

01 kolejka - 17.01.2009 - godz. 19:00

02 kolejka - 31.01.2009 - godz. 19:00

03 kolejka - 14.02.2009 - godz. 19:00

04 kolejka - 07.03.2009 - godz. 19:00

05 kolejka - 21.03.2009 - godz. 19:00

06 kolejka - 04.04.2009 - godz. 19:00

07 kolejka - 18.04.2009 - godz. 19:00

08 kolejka - 09.05.2009 - godz. 19:00

09 kolejka - 30.05.2009 - godz. 19:00

10 kolejka - 13.06.2009 - godz. 19:00

11 kolejka - 04.07.2009 - godz. 19:00

12 kolejka - 18.07.2009 - godz. 19:00

13 kolejka - 01.08.2009 - godz. 19:00

14 kolejka - 30.08.2009 - godz. 19:00

15 kolejka - 12.09.2009 - godz. 19:00

16 kolejka - 03.10.2009 - godz. 19:00

17 kolejka - 24.10.2009 - godz. 19:00

18 kolejka - 07.11.2009 - godz. 19:00

19 kolejka - 21.11.2009 - godz. 19:00

20 kolejka - 05.12.2009 - godz. 19:00

 

* 12.12.2009 - termin rezerwowy

 

Terminarz jest orientacyjny i w szczególnych przypadkach terminy poszczególnych kolejek mogą ulec przesunięciu. Z tym, że kolejka może zostać przesunięta tylko na późniejszy termin.

 

5. Prawidłowe rozwiązania zadań przedstawiane są przez organizatora po 7 dniach od ich zamieszczenia na forum. Jeżeli pojawią się zastrzeżenia do przedstawionych rozwiązań danej kolejki, należy je przesłać do organizatora konkursu w ciągu 24 godzin od zamieszczenia rozwiązań.

 

6. Klasyfikacja danej kolejki oraz klasyfikacja ogólna przedstawiana jest w okresie od 2 do 5 dni od zamieszczenia rozwiązań. Ewentualne reklamacje dotyczące punktacji należy zgłaszać do organizatora konkursu w ciągu 48 godzin od zamieszczenia klasyfikacji.

 

7. W szczególnych i uzasadnionych przypadkach organizator konkursu może anulować zadanie oraz przyznane za nie punkty. Musi to nastąpić przed rozpoczęciem następnej kolejki.

 

 

§ 4 - ZWYCIĘZCA I NAGRODY

 

1. Zwycięzcą konkursu zostanie uczestnik, który zgromadzi najwięcej punktów. Ogólna punktacja obejmuje sumę 19 najlepszych wyników danego uczestnika. Wynik najsłabszy jest pomijany. Brak udziału w danej kolejce oznacza 0 punktów za daną kolejkę.

 

2. W przypadku uzyskania jednakowego wyniku końcowego przez większą liczbę uczestników, zwycięzcą konkursu zostaje najmłodszy uczestnik .

 

3. Ogłoszenie wstępnych wyników konkursu nastąpi około 2-5 dni po zamieszczeniu rozwiązań ostatniej kolejki. Ogłoszenie ostatecznych wyników nastąpi w trzeciej dekadzie grudnia 2009 r.

 

4. Nagrody rzeczowe otrzymają uczestnicy, którzy zgromadzą największą liczbę punktów - laureaci.

 

5. Lista nagród zostanie ogłoszona najpóźniej cztery miesiące przed zakończeniem konkursu, czyli do 5.08.2009 r. Lista nagród zostanie utworzona na podstawie imiennych deklaracji sponsorów przesłanych do organizatora. Za przekazanie nagród laureatom konkursu odpowiedzialni są sponsorzy. Organizator nie bierze odpowiedzialności w przypadku wycofania nagrody przez sponsora.

 

6. Liczba laureatów konkursu zostanie ustalona bezpośrednio po ustaleniu liczby nagród (listy nagród).

 

7. Nagrody będą wybierane przez laureatów konkursu z "listy nagród". Kolejność wyboru będzie zgodna z kolejnością w ogólnej klasyfikacji konkursu. Pierwszy wyboru dokona zwycięzca konkursu.

 

6. Sposób przekazania nagrody laureatom zostanie z nimi uzgodniony po uprawomocnieniu się wyników konkursu.

 

7. Nagrody nie podlegają wymianie na ekwiwalent pieniężny.

 

 

§ 5 - POSTANOWIENIA KOŃCOWE

 

1. Organizator może w każdej chwili podjąć decyzję o przerwaniu konkursu bez podania przyczyny. Decyzja o przerwaniu konkursu nie daje uczestnikom prawa do wnoszenia jakichkolwiek roszczeń wobec organizatora konkursu.

 

2. Organizator może wykluczyć z konkursu uczestnika, który łamie regulamin konkursu.

 

3. Reklamacje, co do końcowego wyniku konkursu mogą być zgłaszane organizatorowi w terminie 2 dni od opublikowania wstępnych wyników konkursu.

 

4. Reklamacje rozpatrywane będą przez organizatora w terminie 5 dni od dnia doręczenia reklamacji.

 

5. Decyzja organizatora w przedmiocie reklamacji jest ostateczna i wiążąca.

 

6. Organizatorem konkursu jest Robert Bodzoń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zgadza się, jeszcze pięć dni. Zadania pierwszej kolejki mam dopięte na 90%. Muszę je jeszcze doszlifować.

 

W weekend miałem dodać jeszcze parę informacji, ale zmogła mnie choroba. Pewnie podam je w środę.

 

Proszę o zarezerwowanie godzinki w sobotę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym poruszyć jeszcze jedną sprawę organizacyjną. Przypominam, że zadania będą zamieszczane na trzech forach:

Astro4u

Astromaniak

Astro-Forum

Może zdarzyć się, że będę miał problemy z załadowaniem zadań na jedno z for. Wówczas proszę korzystać "awaryjnie" z sąsiedniego forum. Jeżeli zadania załaduję na fora A i B, a będę miał problemy z forum C, to po kilku minutach mogę poprosić kogoś o przekopiowanie zadań z forum A lub B na forum C.

 

Piszę to wszystko "na wszelki wypadek". Do tej pory zorganizowałem chyba 7 konkursów i nie przypominam sobie, aby problemy z wczytaniem trwały dłużej niż minutę. Wolę jednak dmuchać na zimne ;)

 

Edit. Jest źle. Ta informacja ładowała się 4 minuty. Na edycję czekałem jeszcze dłużej. A obawiam się, że jutro wieczorem może być gorzej :(

Edytowane przez Robert Bodzoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie rozwiążę pierwszej kolejki dzisiaj, bo Internet tak mi się przymula, że nawet nie ma sensu wchodzić w skrzynkę PW. Mam nadzieję, że w poniedziałek sytuacja poprawi się na lepsze ;).

 

Pozdrawiam.

 

EDIT: Ups... Z pośpiechu nie doczytałem, że tutaj pojawiają się tylko zadania. Prosiłbym o przesunięcie postu lub jego usunięcie.

Edytowane przez Kuba J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.