Skocz do zawartości

Propozycja - konkurs


Robert Bodzoń

Rekomendowane odpowiedzi

A ja dla odmiany od soboty do czwartku przeleżałem w szpitalu :(

 

Ale zaraz po tym zabrałem się za pytania :)

Już są wysłane, mam nadzieję że odpowiedzi będą równie trafne jak poprzednio.

 

 

Pozdrawiam wszystkich ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam wątpliwości odnośnie pytania 5. Np. na tej stronie jest napisane, że:

 

1541

Teolog norymberski, Andrzej Osiander namawia Mikołaja Kopernika, aby w przedmowie do swego dzieła przedstawił je jako hipotezę,łagodząc w ten

sposób zbyt śmiałą jego wymowę.

 

Namawianie do napisania to chyba nie jest to samo, co własnoręczne napisanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzam sobie odpowiedzi. Przejrzałem pierwszą 15 - wszystko dobrze. Myślę ze nie powinienem popełnić błędu w sondach kosmicznych. A tu ciach VEGA 1 mnie załatwiła <_< . A miało być tak pięknie. Powinno być 60p. :D Jest progres.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam wątpliwości odnośnie pytania 5. Np. na tej stronie jest napisane, że:

 

 

 

Namawianie do napisania to chyba nie jest to samo, co własnoręczne napisanie?

 

O widzisz to jest nas dwóch! Też napisałem że to Kopernik stworzył przedmowę. Ale zobaczymy.

hehe też sie na pytaniu o pierwsze zdjęcie jądra kometarnego wyłożyłem... A byłem pewny że to ma być Giotto...

 

Kurde... gdyby nie słowo "anonimową" (przedmową) w pytaniu 5 można by powiedzieć że pytanie jest nieprecyzyjne... trudno się mówi tylko szkoda że dopiero teraz to zauważyłem...

Edytowane przez mattman12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam wątpliwości odnośnie pytania 5. Np. na tej stronie jest napisane, że:

 

 

 

Namawianie do napisania to chyba nie jest to samo, co własnoręczne napisanie?

 

A ja zacytuję za Uniwersytetem Mikołaja Kopernika (http://www.umk.pl/uczelnia/patron/):

 

"odpowiedzialny za redakcję tekstu wydawca - Andrzej Osiander, teolog i reformator, poczynił w dziele Kopernika istotne zmiany, mające na celu przekonać czytelnika o hipotetycznym charakterze teorii heliocentrycznej, której istnienie nie koliduje z dotychczasowym wyobrażeniem budowy świata. Wycofał bez wiedzy Kopernika jego przedmowę, a umieścił na jej miejsce własną (nie podpisaną), całkowicie niezgodną ze stanowiskiem autora..."

 

No a pytanie dotyczące sondy VEGA1 było mocne :D Ciekawe jaki będzie procent poprawnych odpowiedzi.

Edytowane przez Lukasz83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholercia, ale zlamiłem...

W 6 wydawało mi się, że zadna nie jest jaśniejsza... a było sprawdzić <_<

No i w 15 wiedziałem, że albo Io albo Europy nie będzie widać, strzeliłem, nietrafiłem <_<

No i oczywiście 19 mnie załatwiło. Ciekawe czy ktoś ma to dobrze B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zacytuję za Uniwersytetem Mikołaja Kopernika (http://www.umk.pl/uczelnia/patron/):

 

"odpowiedzialny za redakcję tekstu wydawca - Andrzej Osiander, teolog i reformator, poczynił w dziele Kopernika istotne zmiany, mające na celu przekonać czytelnika o hipotetycznym charakterze teorii heliocentrycznej, której istnienie nie koliduje z dotychczasowym wyobrażeniem budowy świata. Wycofał bez wiedzy Kopernika jego przedmowę, a umieścił na jej miejsce własną (nie podpisaną), całkowicie niezgodną ze stanowiskiem autora..."

 

No a pytanie dotyczące sondy VEGA1 było mocne :D Ciekawe jaki będzie procent poprawnych odpowiedzi.

 

Lukasz83 mnie wyręczył :) W podziękowaniu podpowiem, że procent poprawnych odpowiedzi na zadanie 19 to liczba jednocyfrowa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majer wskazał na Retyka.

 

EEE może.... w każdym razie we dwóch mieliśmy wątpliwości :lol:

W sumie to ta kolejka była trudniejsza od poprzedniej ale lepiej będzie na pewno niż ostatnio. Już nie stracę 20pkt tylko jakieś 10 :Boink: . Fajny ten konkurs jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz83 mnie wyręczył :) W podziękowaniu podpowiem, że procent poprawnych odpowiedzi na zadanie 19 to liczba jednocyfrowa ;)

 

Wow... czyli widzę że sporo osób poległo na 19. heh... ja również <_<

To było baaardzo podchwytliwe pytanie :(

Ale liczy się końcowy wynik no i... dobra zabawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow... czyli widzę że sporo osób poległo na 19. heh... ja również <_<

To było baaardzo podchwytliwe pytanie :(

Ale liczy się końcowy wynik no i... dobra zabawa :)

 

Zgadza się, wiele osób wpadło na 19 pytaniu, ale nie przez przypadek za to pytanie były aż 4 punkty :rolleyes: Większość sięga do Wiki, a Wiki nie zawsze ma rację. Na przykład nie mam pojęcia skąd w polskiej Wiki Procjon ma jasność aż -0,71 mag. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie piętnaste było fajne, przez kilka minut patrzałem na układ księżyców Jowisza zastanawiając się, co jest nie tak, aż w końcu zorientowałem się, że 24.08.2009 23:31 UT to 25.08.2009 00:31 czasu polskiego, który to mam ustawiony w Stellarium. Po przewinięciu o godzinę wszystko stało się jasne.

 

Co do dziewiętnastego, to ja również dałem się "nabrać". :lol: Oprócz Wikipedii szukałem jeszcze chyba w dwóch źródłach i wszędzie była informacja o sondzie Giotto.

 

PS Kiedy można spodziewać się wyników i klasyfikacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Pytanie piętnaste było fajne, przez kilka minut patrzałem na układ księżyców Jowisza zastanawiając się, co jest nie tak, aż w końcu zorientowałem się, że 24.08.2009 23:31 UT to 25.08.2009 00:31 czasu polskiego, który to mam ustawiony w Stellarium. Po przewinięciu o godzinę wszystko stało się jasne.

(...)

teraz (w lutym) mamy czas CSE = UT+1, ale w sierpniu będzie czas letni - CWE = UT+2, czyli zjawisko będzie miało miejsce o 1h31m czasu "urzędowego" (letniego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ja też dałem się nabrać na 19 pytanie, rzeczywiście to było bardzo trudne pytanie.

O nieścisłości w polskiej wersji Wikipedii nie wspomnę :(.

 

Do pobrania klasyfikacja z mechanizmem sortującym. W pliku są makra, aby sortowanie działało to muszą być włączone. Sam je pisałem i nie ma niebezpieczeństwa zainfekowania komputera.

 

 

Pozdrawiam,

Paweł

 

Edit: nie wiem co się dzieje z przechowywaniem plików na serwerze forum, ale po próbie ściągnięcia właśnie umieszczonego pliku, nie mogę go otworzyć.

Wrzucę ten plik jeszcze raz jutro wraz z klasyfikacją po drugiej kolejce.

Mam nadzieję, że do jutra przechowywanie plików ulegnie poprawie.

kolejka01.zip

Edytowane przez Pafcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę wszczynać niepotrzebnych kłótni itp. ale do pytania 19 mam pewne zastrzeżenia.

 

We wszystkich znanych mi publikacjach na temat komet podają że pierwsze zdjęcie komety czy też jądra kometarnego zawdzięczamy Giotto, nigdy nie spotkałem się z wersją że to WEGA 1 była pierwsza. Jeśli dałoby radę to proszę o źródło, gdzie pisze że to WEGA 1 jako pierwsza wykonała zdjęcia jądra komety Halleya być może to rozwieje moje wątpliwości.

Edytowane przez BanEr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę wszczynać niepotrzebnych kłótni itp. ale do pytania 19 mam pewne zastrzeżenia.

 

We wszystkich znanych mi publikacjach na temat komet podają że pierwsze zdjęcie komety czy też jądra kometarnego zawdzięczamy Giotto, nigdy nie spotkałem się z wersją że to WEGA 1 była pierwsza. Jeśli dałoby radę to proszę o źródło, gdzie pisze że to WEGA 1 jako pierwsza wykonała zdjęcia jądra komety Halleya być może to rozwieje moje wątpliwości.

 

Ten link powinien wszystko wyjaśnić:

 

http://nssdc.gsfc.nasa.gov/planetary/ihw_images.html

 

Ja też się złapałem na to podchwytliwe pytanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.