Skocz do zawartości

Tutorial ekspresowej astrofotografii kolorowej


Tiamat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Na samym początku chciałbym podziękować Tiamatowi za świetny poradnik. Chciałbym tutaj przedstawić wynik obróbki zdjęcia, który został wykonany przed przeczytaniem tego poradnika i kolejne zdjęcie tego samego obiektu z tego samego materiału obrobione z pomocą poradnika. Na samym początku garść informacji technicznych:

 

Obiekt: M 42

Ekspozycje: RGB: 1x30 sek. (dla każdego kanał), L: 1x50 sek. Wszystkie zdjęcia niestety były w rozdzielczości 512x512 px, więc troszkę malutkie.

Sprzęt: Zdjęcie wykonane teleskopem znajdującym się w obserwatorium INO dzięki projektowi EU-HOU.

 

Materiału jest strasznie mało, ale do nauki obróbki to jest to dobre, dopóki nie sprawię sobie czegoś konkretniejszego.

To zdjęcie jest po pierwszej obróbce:

m%2042.jpg

 

Zaś to jest wykonane przy pomocy poradnika:

m%20421.jpg

 

Nie jest to mistrzostwo świata, ale jestem zadowolony z drugiej wersji. Jeśli macie jakieś ważne uwagi co do obróbki, to chętnie je wysłucham. Jeszcze raz Ci dziękuję Tiamacie i życzę sukcesów w dalszym wykonywaniu zdjęć.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ktoś walczył w paint.net w ostatecznej obróbce?

Przekonał mnie w zastosowaniach, które interesowały mnie do tej pory (nie taka do końca amatorska grafika reklamowa, którą musiałem opanować ze względu na oszczędności w firmie, ale głównie składałem pack shoty, tekst i takie tam, ze zdjęciami robionymi pod wodą...)

Pytam przez ciekawość, bo gimpa zauważyłem później, gdy już obcykałem to, więc go nie zgłębiałem, a w photoshopa chwilowo nie planuję inwestować, wolę naskładać zaskórniaków na fajny sprzęcik - pewnie to źle, że chodzę na skróty :).

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.