Skocz do zawartości

Najlepsza Astrofotografia Roku 2008 - GŁOSOWANIE


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ten czas szybko leci... Ponad półtora roku temu rozpoczęliśmy nasz plebiscyt w którym typujemy najlepsze zdjęcia astronomiczne miesiąca. Na początku sam typowałem kandydatów, potem przy tworzeniu plebiscytu zaangażowały się kolejne osoby, aby w końcu decyzję pozostawić Wam - drodzy forumowicze. Od kilku miesięcy zdjęcia do plebiscytu wybierane są wg klucza ilości rekomendacji, co wydaje się być idealnym i docelowym sposobem filtrowania zdjęć.

 

Dzisiaj plebiscyt jest stałym elementem "ramówki" Astro-Forum.org i co miesiąc rozgrzewa nasze emocje. W przyszłości wprowadzać będę kolejne ewolucje mające na celu zmniejszenie ilości koniecznej pracy, która głównie spada na barki Sumasa (dzięki stary za wielką pracę). Dzięki systemowi rekomendacji odpadło 3/4 pracy. Liczę, że już niedługo plebiscyt uda się w dużej mierze zautomatyzować, choć nigdy nie będzie to bezduszna maszyna ogłaszająca tylko zwycięzcę - o NIE!

 

Dzisiaj mam wielką przyjemność zaprezentować Wam zdjęcia nominowane do FINAŁU PLEBISCYTU "NAJLEPSZA FOTOGRAFIA ROKU 2008". Kandydatur mamy 8 ponieważ konkurs w 2008 roku ruszył dopiero w maju.

 

Zachęcam do gruntownej retrospekcji wybranych zdjęć. Specjalnie na tę okazję przygotowałem zupełnie nową formę prezentacji. Poza widocznymi poniżej klikalnymi miniaturami fotografii dostępny jest film wideo, na który składa się prezentacja wszystkich nominowanych zdjęć.

 

Na zwycięzcę plebiscytu czeka nowy Equinox 80ED ufundowany przez firmę DeltaOptical.

 

Zasady wyboru najlepszego zdjęcia roku są następujące:

 

1. Wybieramy zdjęcia, które jest w/g nas są najlepsze

2. Swój wybór potwierdzamy głosem w ankiecie

3. PAMIĘTAJ - ZAZNACZASZ WIĘCEJ NIŻ JEDNO ZDJĘCIE!

 

Proszę dokładnie przemyśleć swoje typy przed oddaniem głosu, ponieważ po zagłosowaniu nie będzie już możliwa zmiana swojego wyboru.

 

Zapraszamy do głosowania!Głosujemy do trzynastego w piątek t.j. do 13 lutego 2009. do godziny 20:00

 

final.png

 

Najlepsza Astrofotografia Roku 2008 from Adam Jesionkiewicz on Vimeo.

Maj 2008

Marcin Paciorek

M64

Czerwiec 2008

Piotr Sadowski

Profil Pana Velona, NGC6992

Lipiec 2008

Maciek Michalunio

Zatoka Tęczy, Księżyc

5s.jpg 6s.jpg 7s.jpg
Kliknij, aby zobaczyć pełną wersję » Kliknij, aby zobaczyć pełną wersję » Kliknij, aby zobaczyć pełną wersję »
Sierpień 2008

Piotr Sadowski

IC1848

Wrzesień 2008

Adam Jesionkiewicz

IC5070, Mgławica Pelikan

Październik 2008

Leszek Marcinek

Zakamarek, Księżyc

8s.jpg 9s.jpg 10s.jpg
Kliknij, aby zobaczyć pełną wersję » Kliknij, aby zobaczyć pełną wersję » Kliknij, aby zobaczyć pełną wersję »
Listopad 2008

Radek Grochowski

Światło zodiakalne i przeciwblask

Grudzień 2008

Piotr Sadowski

IC443

Nagroda główna

Refraktor Equinox 80ED

Sponsor - DeltaOptical

11s.jpg 12s.jpg equinox.jpg
Kliknij, aby zobaczyć pełną wersję » Kliknij, aby zobaczyć pełną wersję » Kliknij, aby dowiedzieć się więcej »

 

 

 

Głosujemy do trzynastego w piątek

 

t.j. do 13 lutego 2009. do godziny 20:00

 

Edytowane przez sumas
wybaczcie, ale musimy wystartować jeszcze raz z głosowaniem, niestety dodanie on-line zasad głosowania i terminu zakończenia spowodowała skasowanie oddanych głosów startujemy z ankietą dziś o godzinie 19:00 wte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biorąc pod uwagę nagrodę (która będzie postepem sprzętowym dla wygranego) oraz astrosprzęty poszczególnych osób zakwalifikowanych do finału, to wybór dla mnie jest jeden...

 

pozdrawiam

Ori

Ori, wybieramy zdjęcie a nie dopasowujemy nagrodę do osób. Może nie powinienem pisać w tym wątku, ale no nie mogę .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz za to jest też w wersji HD (odpowiednia ikonka). Po przeniesieniu na stronę Vimeo można kliknąć Full Screen i oglądać HD 720p.

 

Robi wrażenie ta animacja. Szczególnie w HD.

Co ciekawe, zupełnie inne zdjęcia wydają się najlepsze przy statycznej prezentacji. a inne w ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre słowo.

 

Jak się skończy plebiscyt, to zmontuję wszystkie zdjęcia, no może po 3 zwycięskie z danego miesiąc i się roześle po mediach internetowych. Uff, znowu będzie trochę roboty, ale myślę, że to "nie-astro-miłośnikom" lepiej działa na wyobraźnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, ta prezentacja jest bardzo dobra. W końcu udało mi się przebić przez wszystkie faszystowskie VPNy i oglądnąc ten pokaz. To jest dobre!

Sumas, wielkie podziękowania za wkładaną w cały ten kram prace! Juz nie moge się doczekac kiedy bede mógł zagłosować.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to niema co zwlekać zaczynamy!

 

 

 

 

final.png

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Zasady wyboru najlepszego zdjęcia roku są następujące:

 

1. Wybieramy zdjęcia, które jest w/g nas są najlepsze

2. Swój wybór potwierdzamy głosem w ankiecie

3. PAMIĘTAJ - ZAZNACZASZ WIĘCEJ NIŻ JEDNO ZDJĘCIE!

 

Proszę dokładnie przemyśleć swoje typy przed oddaniem głosu,

ponieważ po zagłosowaniu nie będzie już możliwa zmiana swojego wyboru.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Zapraszamy do głosowania!

 

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Głosujemy do trzynastego w piątek

:)

t.j. do 13 lutego 2009. do godziny 20:00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, wszystkie zdjęcia są przepiękne, włożono w nie dużo pracy, czasu i wysiłku. Dlatego też, oddałem głos na każde zdjęcie, bo patrząc na te prace nie mogłem postąpić inaczej. Po prostu.

 

Również wielki szacunek należy się organizatorom plebiscytu! Wy także włożyliście dużo pracy po to, aby wypadło jak najlepiej.

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety musimy wystartować z ankietą jeszcze raz

bo edycja formatowania tekstu ankiety po dodaniu zasad głosowania i terminu zakończenia

spowodowała skasowanie oddanych głosów w międzyczasie

przepraszamy za trudności i prosimy o ponowne oddanie głosów, osób które już to zrobiły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.