Skocz do zawartości

Fotografia z niebem w tle


PawelBe

Rekomendowane odpowiedzi

Fakt, o ile latarnię morską można przełknąć, jako generator światła w nocy (bo do tego zostały przecież stworzone), to inne formy tworzące LP są raczej nie do zniesienia.

 

PS. Spider, te widoczne promienie od latarni wzięły się od pulsującego światła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, o ile latarnię morską można przełknąć, jako generator światła w nocy (bo do tego zostały przecież stworzone), to inne formy tworzące LP są raczej nie do zniesienia.

 

PS. Spider, te widoczne promienie od latarni wzięły się od pulsującego światła?

Promienie nie pulsują. Latarnia ma 16 soczewek (16 snopów światła) które emitują światło w sposób ciągły i powoli się obracają. Wszystkie promienie na raz widać tylko wówczas gdy się jest blisko latarni, jeżeli jest się w większej odległości to widać tylko błysk światła co 10 sekund.

Tak przy okazji, jest to najwyższa latarnia lądowa w UK usytuowana na South Ronaldsay, najbardziej wysuniętej na północ wyspie archipelagu Orkad.

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Możesz podać sprzęt i czasy? Strasznie mi się podobają Twoje zdjęcia pod względem kolorystyki i jasności szczegółów "naziemnych" ;)

Startrailsy robię Canonem 6D i obiektywem 16-35/4. Natomiast Drogę Mleczną z widoczkami i inne różne pojedyncze ujęcia Sigmą 20/1.4.

Z tą jasnością i kolorystyką obiektów naziemnych, to różnie bywa :)

Podczas wykonywania startrails (z białymi domkami), podjechali nagle jacyś ludzie na długich światłach i myślałem że te ujęcia już wyrzucę do kosza. Jednak okazało się że światła z tych aut pięknie rozświetliły mi obiekty naziemne.

Jeśli chodzi o pozostałe zdjęcia, to kluczową rolę odgrywa tu chyba zastosowany obiektyw, Sigma 20/1.4. Jest to bardzo ostre szkło, które pozwala mi na wykonywanie zdjęć z wartością przysłony F2.2 z zachowaniem ostrości w całym kadrze. Z tak mocno otwartą przysłoną na pełnej klatce, z zastosowanie dłuższego czasu naświetlania (30-40 sek), dość dobrze można wyciągnąć szczegóły o raz kolor obiektów naziemnych.

Na koniec podczas obróbki, jeśli dolna część zdjęcia jest jeszcze zbyt ciemna to stosuję delikatną korektę naświetlenia za pomocą filtra gradacyjnego w Lightroomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre.
To przypomina zdjęcie dziennego zwycięzcy EPOD'a zarówno od strony obiektu głównego jak i pomysłu (tłem jest niezwykły obiekt naziemny).

http://epod.usra.edu/blog/2016/09/sun-halo-and-rainbow-bridge.html

 

No to ślij tam! :)

Pozdrawiam

p.s.

A może coś więcej o tym radioteleskopie (w Toruniu on?)

lo.jpg

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.