Skocz do zawartości

Fotografia z niebem w tle


PawelBe

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

 

 

obecnie taka obrobka fotek, to chleb powszedni publikacji w internecie.

Serio? Jakieś poważniejsze przykłady możesz wskazać?

Tak jak pisałem, odbiór tych zdjęć to kwestia gustu. Być może dodatkowo silnik forum zmasakrował jakość zdjęć, ale nadal uważam, że są przeprocesowane.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bamus - taki mam styl, taki styl obróbki lubię i tak prawie zawsze obrabiam swoje zdjęcia, ale mam świadomość, że nie każdemu się może podobać, to troche tak jak z muzyką, jeden woli pop, a drugi jazz ;).
Poza tym to pojedyncza klatka z time lapsu, więc musi być dobrze odszumiona, inaczej szum w czasie odgrywania filmu zostaje animowany (szum jest losowy i w każdej klatce jest w innym miejscu) i przez to jest bardzo widoczny. Również w czasie ogladania filmu na pełnym ekranie, obraz wygląda troche inaczej niż na małym zdjęciu, przezd wszystkim, obraz jest "miększy" i bardziej rozmyty i Droga Mleczna traci więcej szczegółów - na małych zdjęciach jak powyżej, wszystko wygląda dużo ostrzej. Krótko mówiąc, zdjęcie jest zoptymalizowane pod time lapse.

Co do naturalności, to Droga Mleczna nigdy nie wygląda gołym okiem jak na zdjęciu, bo aparat jest bardziej czuły od naszych oczu I "widzi" więcej, więc interpretacja obrazu, należy do autora.

margor55 - generalnie do obróbki nocnych zdjęć używam LightRooma, długo by pisać, jakich ustawień używam, bo są one inne od zdjecia do zdjęcia, ale mogę Ci polecić tutorial Michaela Sheinbluma, który jest dosć znanym na świecie astrofotografem, ja robię to troche inaczej od niego, bo mam troche inny styl, ale zawsze to dobry punkt zaczepienia, jeżeli zamierzasz się w to bawić.

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas niedawnej astrotrackowej sesji popełniłem panoramę z mojej miejscówki:

 

Mala-Panorama-Merkator.jpg

 

Miejscowość Mała koło Dębicy.

Centrum zdjęcia jest skierowane mniej więcej na południe, północ jest po lewej, nad samochodem. Największa łuna od północy jest od Dębicy (ok. 10km w linii prostej). Nad Rzeszowem (ok. 40km) wschodzą Plejady. Inne, ale już nie tak wyraźne łuny to Jasło na południu oraz Tarnów i Pilzno na zachodzie.

W rzeczywistości, gołym okiem widać dużo mniej zanieczyszczenia światłem, ale do ideału ciągle daleko. Bieszczady to jednak nie są...

Na koniec jeszcze bonus - panorama Little Planet z Małej ;)

 

Mala-Panorama-LP.jpg

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja parę dni temu zrobiłem sobie taką panoramę ze światłem zodiakalnym. Tak naprawdę celem wykonania tej panoramy było wyznaczenie kierunków, w których niebo w tej miejscówce jest najciemniejsze. W najbliższym czasie planuję zrobić jeszcze kilka takich panoram, żeby wiedzieć, gdzie się wybierać na polowanie na nisko świecące komety ;).

 

Czuszów_D.png

Edytowane przez Piotrek Guzik
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, w którym to jest miejscu?

 

To jest na pograniczu województw małopolskiego i świętokrzyskiego (i na granicy miejscowości Czuszów i Bolowiec), dokładnie tu:

 

https://maps.google.pl/maps?ll=50.260897,20.356421&spn=0.022744,0.038581&t=h&z=15

 

Największa łuna - ta na brzegach zdjęcia (głównie na prawym) to jest łuna od Krakowa, którego centrum znajduje się (w linii prostej) w odległości 37 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.