Skocz do zawartości

teleskop do 300


areek_92

Rekomendowane odpowiedzi

Szuakm teleskopu w granicach 200-300zł ,chcialbym pooglądać chociac księżyc i niektore planety.Chcialbym tez aby widoczne bylo rysy zagłębienia na księżycu i zeby w miare dalo sie oglądac w dobrej jakosci:)

 

Znalazlem na allegro takie cos:Odwiedź moją stronę i nie wiem czy to jest w miare dobre ??


 

Proszę o doradzenie w tej sprawie:)

 

POZDRAWIAM!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich uzytkownikow forum ASTROFORUM!!!!!!!!

 

...

 

Znalazlem na allegro takie cos:Odwiedź moją stronę i nie wiem czy to jest w miare dobre ??

 

...

 

 

Witaj na forum Areek!

 

Zapraszamy do działu "mój pierwszy teleskop" po informacje na temat kupna pierwszego teleskopu. Wszystkie informacje już tam są :) wystarczy użyć przycisku "szukaj" na górnym pasku forum i wpisać interesującą Cię frazę. Np. "teleskop za 300zł"

 

A tego "ogromnego teleskopa z allegro" sobie odpuść. Serio.

 

Zajrzyj tez tutaj:

http://www.celestia.pl/Teleskop_za_jak_najmniej

 

pozdrawiam!

 

A jednak mnie nie posłuchałeś :rolleyes:

ROZEJRZYJ się po dziale w którym napisałeś. Wystarczy popatrzeć:

 

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=20724

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytalem tą stronę....ale nadal nie wiem co moge kupic do 300zł

powtarzam:chcialbym teleskop aby w miare dobrze bylo widac księżyc i kratery na nim, a takze inne planety nie koniecznie tak szczegółowo ale zeby bylo dobrze i dosyc wyraznie widac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musimy znać więcej szczegółów. A czytałeś taki fajnisty wątek?

http://astro-forum.org/Forum/Zanim-zadasz-...nie-t23917.html

(punkt 1 i 5 chyba możemy pominąć)

Nie możemy podjąć decyzji za Ciebie i wskazać Ci określonego teleskopu, jeżeli kompletnie nic nie wiemy poza tym, że chciałbyś oglądać powierzchnie Księżyca i planety.

Ja mogę od siebie powiedzieć, że 300zł to będzie troszkę za mało na nowy i niezły teleskop, no chyba, że złapiesz jakieś fajne ogłoszenie z naszej giełdy.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieszkam jakies 20 km od wloclawka ,mam 17 lat więc jeszcze nie zarabiam totez chcialbym kupic teleskop w przystępnej cenie:)

moze wiecie na jakich stronach mozna szukac teleskopow w tej cenie bo mowicie ze na allegro nie warto,a dlaczego?? jest duze zainteresowanie:)

i czy teleskopem w granicach 200-300 da sie robic zdjęcia cyfrówką w miare ostre???

i jeszcze jedno pytanie:niektórzy mowią ze za taką cene lepiej kupic pożądną lornetke czy to prawda??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze wiecie na jakich stronach mozna szukac teleskopow w tej cenie bo mowicie ze na allegro nie warto,a dlaczego?? jest duze zainteresowanie:)

Sorry, ale to nie działa według zasady: "ludzie jedzcie g....o, miliony much nie mogą się mylić" - to, że ludziska kupują badziew na Allegro za 200-300 PLN nic nie znaczy. Jak masz te pieniądze i nie chcesz ich wtopić, a wiesz, że nie dozbierasz więcej - kup lornetkę na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze wiecie na jakich stronach mozna szukac teleskopow w tej cenie bo mowicie ze na allegro nie warto,a dlaczego?? jest duze zainteresowanie:)

 

To duże zainteresowanie okazują ludzie, którzy są za leniwi żeby sobie poszukać i poczytać na necie, opini na temat tego badziewia.

W obecnych czasach ludzie są tak mało rozgarnięci, że wystarczy im duża kolorowa reklama i obietnice bez pokrycia. Ważna jest tylko niska cena i przedwczesna radość co do zakupu...

 

i czy teleskopem w granicach 200-300 da sie robic zdjęcia cyfrówką w miare ostre???

 

Pomyśl logicznie! Jeśli coś samo w sobie jest badziewiem, to jakim cudem chcesz uzyskać z tego ostre zdjęcia, nawet jeśli Twój rejestrator obrazów będzie całkiem przyzwoity???

Właśnie logika i odrobina zdobytej wiedzy, jest wystarczająca do stwierdzenia, że usyskanie powiększenia x675 z takiego małego lustra (76mm) jest tylko ściemą, obliczoną na ludzi, którzy bezgranicznie wierzą reklamie.

Jakbym Ci zaproponował malucha i twierdził że osiąga 200km/h to kupiłbyś go? Przecież taka prędkość jest możliwa, z przepaści, ale jest... :lol:

 

Radzę Ci kupić sobie za 300pln dobrą lornetkę 10x50, tylko nie kombinuj w jakieś "cuda" z allegro z parametrami 100x80 bo wszystko zacznie się od początku, a i tak sprowadzi się do tych samych wniosków!

 

Pozdrawiam :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

areek !

 

Koledzy Ci doradzają, ale i - to zrozumiałe - słusznie się irytują. Jeśli interesują Cię obiekty na niebie, trzeba włożyć trochę własnego wysiłku, by poznać rodzaje sprzętu i co z nich można "wydusić" w obserwacjach.

 

Ja mogę zrozumieć, że po przeczytaniu masy informacji na Celestii i w różnych wątkach na forum - głowa wielka jak dynia a w kieszeni nadal 300 zł. Najrozsądniejsze, to albo składać dalej a w międzyczasie czytać i utrwalać sobie w głowie te wiadomości i zależności, albo kupić lornetkę i uczyć się nieba a sprawy foto itd odsunąć na później.

 

Można za ok. 300 zł kupić coś takiego : http://www.celestron.cz/phpscripts/obrazek...0&vyska=400

 

Jako zupełnie początkującemu- da to napewno satysfakcję w obserwacjach wizualnych, ale to się nie nadaje do focenia no i nie wiem, czy ma to już jakiś sklep w Polsce i w jakiej cenie, bo wszystko drożeje.

 

Można było w ub. roku kupić też za ok. 300zł coś takiego: http://www.celestron.cz/phpscripts/obrazky...mp;kodzb=841204

 

W Czechach w dwóch sklepach poszło przed świętami chyba ok.200 szt jak ciepłe bułeczki, na wiosnę będą nowe dostawy, ale napewno już po wyższych cenach.

 

Na tym montażu po przeróbkach w ramach ATM można już robić fotki , afokalnie z wykorzystaniem tegoż refraktorka - też.

 

Zapraszam Cię na astro4u, gdzie właśnie dzisiaj dałem do działu ATM informację o próbach focenia, jakie przeprowadził kolega z Czech tym sprzętem.

 

Pozdrawiam !

Edytowane przez zbignieww
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. takie cos Teleskop
Wydaje sie byc najlepszym rozwiazaniem, choc pamietaj, ze nie jest pozbawione wad (ach te montaze EQ-2)... http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=20460

Zastanow sie jednak nad lornetka. Wspomniany teleskop po zakupie wiekszego sprzetu stanie sie zbedny. Lornetka pomimo pozniejszego nabycia np 8" Synty sie przyda.

Edytowane przez r.ziomber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i światło sila lepsza do planet i księżyca 12 czy 9 bo w sklepach jak mowią to nie ma roznicy do oglądania księżyca i planet??

 

i światłosiła lepsza do planet i księżyca 12 czy 9 bo w sklepach jak mowią to nie ma roznicy do oglądania księżyca i planet??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

 

Do 300 zlotych jest ciężko o coś sensownego jeśli chodzi o teleskop - ja bym polecał lornetkę - naprawdę da Ci niezłą satysfakcję i spokojnie wystarczy Ci na długi okres czasu. Niebo wg mnie lepiej jest poznać niebo przez lornetkę -ponieważ o wiele łatwiej z nią niż z byle jakim i kiepskim teleskopem.

Polecam też zakup najpierw książkowej literatury dla początkujących (jak już nie chce Ci się Forum czytać) by się rozeznać co możesz przez taką lornetkę zobaczyć.

 

Jeśli nadal się upierasz przy teleskopie to sprawdź to : Celestron.

Księżyc zobaczysz (aczkolwiek z dużą abberacją) - Wenus też ale tylko fazę - pod ciemnym niebem- najjaśniejsze DS'y.

 

Pozdrawiam

 

Andrzej ax

Edytowane przez ax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nadal się upierasz przy teleskopie to sprawdź to : Celestron.

Księżyc zobaczysz (aczkolwiek z dużą abberacją) - Wenus też ale tylko fazę - pod ciemnym niebem- najjaśniejsze DS'y.

Nie wiem dlaczego polecacie lornetke. Przeciez chlopak chce obserwowac glownie Ksiezyc i planety. Do tego celu teleskop za 300zl bedzie 10 razy lepszy niz nawet dobra lornetka za 600zl.

 

Ten polecany celestron to dobry wybor w tej klasie cenowej. Jest to teleskop F10, wiec aberracja chromatyczna bedzie, ale nie bedzie duza. Ewentualnie mozna pomyslec o tej uzywanej 114stce z allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.