Skocz do zawartości

Warszawa z... niezbyt daleka


Rekomendowane odpowiedzi

Patrząc z baszty kazimierskiej w kierunku Warszawy po drodze mamy kominy elektrowni Kozienice, a najbliżej nich w tle mógłby być maszt w Raszynie. Jest to najwyższy obiekt na Mazowszu i tylko on wchodzi w grę. Może nastąpiła pomyłka z Kozienicami, bo bez dokładnego azymutu w terenie nie ma pewności co się widzi.

raszyn.jpg

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tydzień temu miałem okazję dokładnie przejrzeć horyzont na kierunku Warszawy z okolic Kazimierza, ze wzgórza w Parchatce z pomocą lunetki pryzmatycznej 20x60 i mimo znajomości azymutu nie dostrzegłem niczego co by przypominało PKiN (jego końcówkę) lub wyższe budowle jak np. komin EC. Kawęczyn itp. tam istniejące. Mam ten wycinek horyzontu obfotografowany przez MTO500 od kościoła w Górze Puławskiej aż do Zakładów Azotowych. Faktem jest że widzialność w tym dniu nie była nadzwyczajna, ale np. kominy E.C. Kozienice z odl 50km widać było gołym okiem. Służę okrojoną nieco panoramą horyzontu z tego miejsca na kierunku Puław i Stolicy.

 

Widzę że udało ci się uchwycić nie tylko Puławy ale i Dęblin. W oddali 3 wieżowce z oś. Lotnisko oraz po lewej internat i czerwony budynek wydziału lotnictwa WSOSP. Szkoda że nie uchwyciłeś masztu RTCN Ryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że udało ci się uchwycić nie tylko Puławy ale i Dęblin. W oddali 3 wieżowce z oś. Lotnisko oraz po lewej internat i czerwony budynek wydziału lotnictwa WSOSP. Szkoda że nie uchwyciłeś masztu RTCN Ryki.

Próbowałem zrobić jakąś symulację ale jakoś zbyt mało punktów odniesienia mam.

Może któryś z was zidentyfikować dwa oznaczone obiekty ?

 

Bez tytułu.jpg

(to fragment z panoramy Lemarca oczywiście)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem zrobić jakąś symulację ale jakoś zbyt mało punktów odniesienia mam.

Może któryś z was zidentyfikować dwa oznaczone obiekty ?

 

post-16416-035662100 1295399047_thumb.jpg

(to fragment z panoramy Lemarca oczywiście)

 

Ten obiekt po lewej to może być komin Elektrowni Kozienice. Obiekt po prawej to prawdopodobnie komin Hortexu w Rykach. Należy zwrócić uwagę na jego odbicie, komin z Hortexu jest zbudowany w całości z aluminium dlatego tak się świeci z daleka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to teraz już wiemy jak arcy trudnym byłoby wypatrzenie czegoś stricte warszawskiego z tejże okolicy :rolleyes: Szkoda że panoramka kończy się na zakładach w Puławach, jeszcze jeden kadr i RTCN w Rykach by się złapał.

 

 

Powiem tak, mieszkam w Rykach i krąży tu po okolicy taka legenda, że ktoś wypatrzył z jednego z bloków w Dęblinie PKiN. Jest jeszcze taka że pracownicy kotłowni Hortexu będąc na szczycie komina wypatrzyli Warszawę. Trudno to zweryfikować i sprawdzić czy to prawda. Może któryś z forumowiczów się pokusi mając teleobiektyw w dłoni, ja niestety takowego sprzętu nie posiadam tylko lornetkę z 7-krotnym powiększeniem. :astronomer2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kiedyś znajomy opowiadał ze z Siedlec ktoś widział wieżowce Warszawy ;)

 

A czy w tej bajce były też smoki?

 

Z ciekawości sprawdzałem widoczność z okolic Siedlec (już dużo wcześniej), jest tam kilka wzgórz >200mnpm i oprócz masztu w Raszynie nic z Warszawy nie uświadczysz. Same Skierniewice leżą w dolinie na wys. ok 120mnpm.

Za to ja kilka lat temu widziałem łunę świateł z Warszawy kilka km. na północ od Radomia - chmury były jakoś na takiej wysokości, co światła z miast się mocno odbijały i było widać je z bardzo daleka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
  • 2 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam :)

Warszawa widziana z Mińska Mazowieckiego. Widok na warszawskie wieżowce ze wschodu wciąż należy do rzadkości, dlatego uznałem, że warto podzielić się ze światem tymi fotkami. Jakość zdjęć jest fatalna niestety.

https://goo.gl/photos/mEPPMtxCpxBq4DCeA

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Miałem niecodzienną okazję zrobić zdjęcie z wysokości ok 30 m w odległości 23km w linii prostej do PKiN.

Myślałem że z obiektywu 300mm wyjdą lepsze szczegóły.

Za rezultat obarczam warunki atmosferyczne i to że zdjęcie robione z ręki, niestety.

Ale i tak niektórym się bardzo podoba.

59a2ddd9e2143_panoramkawarszawy.thumb.jpg.7b4b4c19c11d5103a912d16956da3529.jpg

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...

Warszawa uchwycona przedwczoraj wieczorem z motolotni nad lotniskiem Radom-Piastów. Wysokość nad terenem: 250-400 m, odległość ok. 85 km. Jest to pojedyncza klatka z filmu, który jest na moim kanale na Youtube (link w stopce).

warszawa_znad_eprp.png

Edytowane przez Grzegorz Tomczyk
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Iglica Varso Tower z Krężec k. Skierniewic - odległość 72,7 km. Widać też komin EC Pruszków II i PEC Żyrardów. Zdjęcia z 7 maja 2023.

Więcej zdjęć pod adresem https://dalekiehoryzonty.pl/2023/05/varso-tower-z-krezec-k-skierniewic/

 

varso-krezce1.thumb.jpg.13d67f1a2ea2be2f52f73bd0d23fd1ca.jpg

 

kominy-krezce1.thumb.jpg.434a3321b207940c13f0d3cbf9fd761c.jpg

Edytowane przez łukaszw
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.